Sony Xperia M4 Aqua Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

MusikiHipHop

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Kamerada fotoğraf çekerken nasıl seri çekime alabilirim? Mesela birisini zıpkarken çekmek istiyorum bunu nasıl yakalayabilirim. Şimdiden teşekkür ederim

"Time shift" sony kamera eklentisi ile bu istediğinizi yapabilirsiniz, çok güzel bir eklenti.

Ek olarak hafıza sorunu için internette pcden bazı uygulamalar gösteriliyor, garanti dışı bırakır mı telefonu? Çünkü bu hafıza ile deli ediyor beni. Hafıza sorunu olmamış olsa sony'i kazıkladığımı bile söyleyebilirim bu fiyata.
Çok güzel telefon, özellikle 6.0.1 ile oldukça hızlı ve kamera daha güzel bir hâl almış.

Bir ek daha, ahize sorunu oluştu telefonla konuşurken ahizeden ses gelmiyor sonradan oldu bu durum, garanti kapsamında olur mu bilmiyorum ama boş bir vaktimde teleservicee götüreceğim.

Emre -

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar ben sony m4 aqua almak istiyorum ama aklıma takılan bir sorun var sony m4 aqua cardboard veya herhangi bir sanal gerçeklik gözlüğü ile çalışırmı cevaplarsanız sevinirim

Reaksiyon puanı
2,554
arkadaşlar ben sony m4 aqua almak istiyorum ama aklıma takılan bir sorun var sony m4 aqua cardboard veya herhangi bir sanal gerçeklik gözlüğü ile çalışırmı cevaplarsanız sevinirim
Bu zamanda 8gb dahili hafızalı telefon alınmaz yazık etme parana başka modele bak 16lık olsa kurtarırdı da 8 kurtarmaz.

Gazi2003

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
M4 aquamı marsmallow 6.0 sürümüne güncelledim.uygulamalar açılmıyor,sd kartta diyor.ne yapmalıyım

chemistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
31
bilginiz olsun diye paylaşıyorum.

eşimin ekim2015 te aldığımız m4 aqua telefonunda ses kesilmesi, donma ve kapanma sorunları vardı.
kvk servisine verdim.
aynı haftanın içerisinde, dün full kutu olarak xa ile değiştirdiler.
teşekkürler sony, kvk :)

Emre Küllük

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim sorunum bu şebeke çekmesine rağmen telefonum şebekeye bağlanmıyor ne ile ilgili bi sorun olabilri ne yapmalıyım sizce?

Ekli dosyalar

• ScreenRecord_2017-02-07-02-34-58_000022.jpg
    ScreenRecord_2017-02-07-02-34-58_000022.jpg
    143.4 KB · Görüntüleme: 522

wufuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba dün bende m4 aqua aldım ekrana çift tıklayarak tuşları kitleyebiliyorum ama çift tıklayarak kilit açmayı bulamadım yarsımcı olur musunuz ?

wufuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ekran fotoğrafı alamıyorum içerik engellendi diyo bilgisi olan var mı

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Sony zamanında 8GB bu telefonu satarak milyonlarca insanı dolandırdı. Satışa çıkmadan ve çıktıktan sonra sürekli SD kart ile birleşecek hafıza sorunu yaşamayacak kimse o yüzden 8GB getirdik dediler ama cidden herkes mağdur oldu bu telefondan. Sonra bir de üst üste arızalar ve ilgisiz Sony, rezalet Teleservice derken THH'ye başvurduk 2 ay oldu, paramı alayım bir de tazminat davası açacağım Sony'ye.
--- Gönderi Güncellendi ---

eşimin ekim2015 te aldığımız m4 aqua telefonunda ses kesilmesi, donma ve kapanma sorunları vardı.
kvk servisine verdim.

Teleservice mesela 4 defa serviste arızadan dolayı değişim talep etmeme rağmen bana değişim vermedi. İyi ki de vermemiş, çünkü XA, M4'den geride bir cihaz yeni model olmasına rağmen. Kurallar gereği değişim cihazın daha aşağı olmaması gerekiyor. En baz örnek M4 aqua su geçirmiyor ve su altında çekim yapıyor XA'nın böyle bir özelliği yok.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Sony zamanında 8GB bu telefonu satarak milyonlarca insanı dolandırdı. Satışa çıkmadan ve çıktıktan sonra sürekli SD kart ile birleşecek hafıza sorunu yaşamayacak kimse o yüzden 8GB getirdik dediler ama cidden herkes mağdur oldu bu telefondan. Sonra bir de üst üste arızalar ve ilgisiz Sony, rezalet Teleservice derken THH'ye başvurduk 2 ay oldu, paramı alayım bir de tazminat davası açacağım Sony'ye.

Teleservice mesela 4 defa serviste arızadan dolayı değişim talep etmeme rağmen bana değişim vermedi. İyi ki de vermemiş, çünkü XA, M4'den geride bir cihaz yeni model olmasına rağmen. Kurallar gereği değişim cihazın daha aşağı olmaması gerekiyor. En baz örnek M4 aqua su geçirmiyor ve su altında çekim yapıyor XA'nın böyle bir özelliği yok.
Tüketici hakları mahkemesine başvurun ama tazminat Davası açsanız dahi kazanacağınızı yahut para alacağınızı sanmıyorum.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59

kvk servisine verdim.

Teleservice mesela 4 defa serviste arız
Tüketici hakları mahkemesine başvurun ama tazminat Davası açsanız dahi kazanacağınızı yahut para alacağınızı sanmıyorum.

Niye Sony'nin açıklamaları var, 6.0 gelince sd kart dahili hafıza olarak görünecek diye, ayrıca 16GB M4 üretip Türkiye'ye 8GB diretmesi ve 16GB satmayı yasaklatması, bunlar hep rekabet kuruluna aykırı hareketler, hangi firmalar engelledi, ne oyunlar döndü, uğraşılır bu pis işlerle.

Artık şu halkın bir kısmı uyansa da hakkını aramaya başlasa keşke.

Elektronik sektöründe de, otomotiv sektöründe de aşırı fahiş bir kazıklama ve kanun dışı işler dönüyor.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Teleservice mesela 4 defa serviste arız

Niye Sony'nin açıklamaları var, 6.0 gelince sd kart dahili hafıza olarak görünecek diye, ayrıca 16GB M4 üretip Türkiye'ye 8GB diretmesi ve 16GB satmayı yasaklatması, bunlar hep rekabet kuruluna aykırı hareketler, hangi firmalar engelledi, ne oyunlar döndü, uğraşılır bu pis işlerle.

Artık şu halkın bir kısmı uyansa da hakkını aramaya başlasa keşke.

Elektronik sektöründe de, otomotiv sektöründe de aşırı fahiş bir kazıklama ve kanun dışı işler dönüyor.
Ben dedim ki: Tüketici haklarına başvurun, Hakkınızı arayın. Yoksa para kazanmak için tazminat Davası açmanın Gereği yok. Rekabet kurumuna şikayet de edin. Hukuk bilginiz var mı? Tazminat Davası açacağım diyorsanız avukata da ihtiyaç olacak çünkü. 750 tl'lik telefon için bu kadar debelenmenin anlamı yok.

treelock

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Ben dedim ki: Tüketici haklarına başvurun, Hakkınızı arayın. Yoksa para kazanmak için tazminat Davası açmanın Gereği yok. Rekabet kurumuna şikayet de edin. Hukuk bilginiz var mı? Tazminat Davası açacağım diyorsanız avukata da ihtiyaç olacak çünkü. 750 tl'lik telefon için bu kadar debelenmenin anlamı yok.

750TL derken? 2015'de ilk çıktığında aldım ve o zaman ne kadar olduğunu bilmiyorsun galiba.

burcu fidan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
kardeşimde var çok çabuk ısınıyor
bu arada ekran boyutu ve menü geçişleri gayet güzel

Misisipiler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonda yer kalmadı. bir sürü resim mevcut (dahili hafızada tabii). Bunu SD karta atmak istiyorum. Bilgisyardan her şeyi ayarlıyorum dahili hafızadan SD karta resim atarken '' Xperia m4 aqua şu an meşgul'' diyor. Tabii ki bende haliyle telefonda yer açamıyorum. Yardımcı olabilecek biri var mı?

Son mesajlar