Sony Vaio Laptop Donma Problemi

Bu konuyu okuyanlar

harun246

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Uzun bir süredir bilgisayarım yük altında ya da boşta olması fark etmeksizin donuyordu. Chipset sorunu var diyerek değiştirdiler fakat sorun hala devam ediyor. Memtest ile ram testini yaptım 1 tane bile kırmızı çizgi çıkmadı. Furmark ile ekran testi yaptım 80° yi gördü yine donma yapmadı. Hd Tune ile ssd yi kontrol ettim 1 tane kırmızı çıkmadı. Ne zaman donacağı belli olmuyor ve çok can sıkıcı bir hal almaya başladı. Sizce ne yapmalıyım? Sorun neyden kaynaklı olabilir? Orjinal şarj aleti kullanıyorum. Sürekli termal macunla bakımını yapıyorum ısınma problemide yok. Yardım edebilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Laptop
Sony Vaio SVE14A2V1E
Ssd Ocz 128GB
Ekran Amd Radeon 7670 & İntel 4000 HD
Ram 4GB 1600Mhz DDR3
İşlemci İntel i5 3210M
İşletim Sistemi Windows 10 Single Language

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Ubuntu yükle veya yüklemeden açıp uygulamalar açıp deneyip kullandınız mı? Sorunun windows yazılım mı yoksa donanımsal olup olmadığını anlamak için bir deneyin.

harun246

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Bu sorunla karşılaştıktan sonra en az 5 6 kere temiz kurulum yaptım. Temiz kurulumdan sonra da bu sorunla karşılaştım. Dediğiniz yöntemi hiç denemedim. En kısa zamanda deneyeceğim. Teşekkürler