Sony Vaio - Fiyat/Performans yorumlarınız

Bu konuyu okuyanlar

kısaca_sd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar aranıza yeni katıldım:)

• İşlemci : Intel Core 2 Duo P5800
  • İşlemci Hızı : 2,0 GHz 800 MHz
  • Bellek : 4 GB
  • Sabit Disk : 320 GB

Bu sitedeki laptopu önerirmisiniz (ve değerlendirirmisiniz)(1650 YTL - taksitli)

Laptopta oyun oynamam; dreamweaver , photoshop , winamp vs.. bir arada çalıştığı zaman kasmayacak , tuş takımı çabuk deforme olmayacak, dayanıklı bir bilgisayar istiyorum, bu model işimi görürmü?

Bir diğer sorumda p ile başlayan işlemcilerin t ile başlayan işlemcilerden farkı?
p nin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

ahmet331

Asistan
Reaksiyon puanı
0
oyun oynamayacaksan grafik olarak çok kasmam ekran kartını dersen tamam süper bilgisayar ama ekran kartı 2 yıl öncesinde kalmış. Diğer özellikler güzel

Berkin Bozdoğan

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Merhaba,

Öncelikle hoş geldiniz. :)

Sony, bileşen kalitesi olarak çok iyi. O konuda sıkıntı olacağını sanmıyorum.

P serisi işlemciler, yakın numaralandırmaya sahip T serisi işlemcilere göre daha az enerji tüketen ve daha düşük ısıl tasarıma sahip işlemcilerdir (en yüksek yayabilecekleri ısı enerjisi miktarı). Örneğin P8000 25 Watt, T9000 35 Watt ısıl tasarıma sahiptir. Tabii bu şekilde P serisi daha az önbelleğe ve/veya daha düşük çalışma frekansına sahip olabiliyor. Genellikle ekonomik olması için değil, daha ufak soğutucu kullanılan kibar modelleri üretmek için kullanılıyor.

Ürünün üzerine ayrıca bir ekran kartı var ama giriş seviyesi. Çok iyi oyun oynatmaz; fakat yarı yolda da bırakmaz. Zaten oyun oynamam demişsiniz; ayrı bir ekran kartı olması performansın baltalanmasını engellediği için o seviyede size daha iyi video oynatma ve istediğiniz dijital çıkışı alma yeteneği sağlar; gayet iyidir.

Seçiminizin size uygun olacağını, kağıt üzerindeki bilgilerden görebiliyorum; fakat bu modeli kişisel olarak kullanmadığımı belirtmeden geçmeyeyim.

Güzel günler dilerim.