Sony SLT-A57 aldım

Bu konuyu okuyanlar

Technopat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Güzel kare. Fakat Bokeh sıkıntılı. Oda senden değil lensten kaynaklaniyor.

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Güzel kare. Fakat Bokeh sıkıntılı. Oda senden değil lensten kaynaklaniyor.

55-200 ile çektim. bokeh konusunda tam olarak nasıl bir sıkıntı var hocam? arka plan tamamen kaybolmalı mıydı ya da başka bir şey mi olmalıydı? bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

Technopat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
55-200 ile çektim. bokeh konusunda tam olarak nasıl bir sıkıntı var hocam? arka plan tamamen kaybolmalı mıydı ya da başka bir şey mi olmalıydı? bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

Oncelikle 55-200 un hayirli olsun tuskilidi. Bokeh konusunda kesin bişey yoktur. Herkesin gözüne güzel gelen bokeh turu farklıdır. Benim nacizane fikrim Arkaplan yeterince flu olmadığı için göz Yoruyor ve dikkat odaklanmasi gereken yerden biraz kayiyor.ve bitki yeterince net degil sanki.

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
teşekkür ederim [MENTION=347649]Technopat[/MENTION] . alıcı gözüyle bakınca arka planın daha da ölmesi daha güzel olurdu aslında. :)

free_agent

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Bu konu hit oldu resmen.Konuyu açan arkadaş prof. fotoğrafçı oldu şimdi yenileri yetişiyor.Ne konuymuş yahu :D

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Bu konu hit oldu resmen.Konuyu açan arkadaş prof. fotoğrafçı oldu şimdi yenileri yetişiyor.Ne konuymuş yahu :D

sağolsun arkadaşlar baya ilgi gösterdiler konuya. aslında bu kadarını beklemiyordum. prof konusuna gelirsek ilk güngü kadar acemi değilim ama prof oldum da denemez :)

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
az önce yediğim zivzik narı.
xrk3.jpg

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
loevrman hangi makina plaka kaç :D onu söyler misinbaşlık a57 ama 4 - 5 makina geçiyo konuda :D bide herhangi bir işlem yapıldımı , bunları sormamın amacını konun tamamında yazılan yorumları okuduysan anlarsın zaten , mesele hangi makina ne yapıyo bilelim ona göre davranalım :D

bu arada dijital vizor konusunda biraz moral bozukluğu olmuştu forumlarda yazılan yorumlara bakaraktan :D şimdi biraz rahatladım
OLED Tru-Finder™ Gözünüzü OLED Tru-Finder™dan ayırmadan sahneyi çerçeveye alabilir, odaklanabilir ve çektiklerinizi inceleyebilirsiniz. XGA çözünürlüğü, ultra yüksek kontrastı ve %100 çerçeve kapsamıyla profesyonel kalitedeki optik vizörlere meydan okur.

bide bu var :D

Tam Geçirgen Ayna Teknolojisi bu yılın prestijli TIPA Ödülleri'nde "En İyi Görüntüleme Yeniliği" ödülünü kazandı. Avrupa'nın önde gelen fotoğraf sektörü ödüllerinin jürisi, Sony'nin SLT fotoğraf makinelerinin yüksek hızlı aşama algılamalı otomatik odaklama özelliğini, seri çekim performansını ve kompakt boyutunu övdü.

tabi kullanıcıların ve prof. üstadların yorumları en önemlisi :D

Mesajını biraz geç gördüm kusura bakma :D Fotoğrafı iPhone 4 ile çekmiştim :) Normalde Canon 600D kullanıyorum. Bu da son çektiğim fotoğraflardan birisi

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1456676_10151803603448598_1874518952_n.jpg

mrsmyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@- LeчL-i รùĸùէ

hoş kareler gayet başarılı;)

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
sol üst taraftaki karartının ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. o anda düşen bir kar tanesi olabilir. :)

g5u4.jpg

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
bayadır burayı ihmal ediyorum. eskilerden bir fotoğraf. iç mekan olduğu için bol bol kumlanma olmuş olabilir :)

vb56.jpg

Hamibektas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhaba,
Ve konuyu 8 ay sonra biraz hortlatmış gibi olacağım :)
Eğer kısmetse bu hafta içinde ben de bir A57 alacağım. Ve karar vermekte baya güçlük çekmiştim. Zira araştırmaya ilk başladığımda tercihim bir canon 650d / 18-55 ve 55-250mm lensler idi. Daha sonra abimin tavsiyesi ile Sony'e baktım. Aynı fiyat grubunda ilk önce A58'i gördüm. ( Ve ne yazık ki isme aldanarak A57'den iyi olduğunu düşünürecek A57' ye hiç bakmadım bile. ) Daha sonradan incelemelerini izledim. Forum sitelerinden cihazı kullanan kişilerin sıkıntılarını okudum. SLR ile SLT arasındaki farkı araştırıp öğrendim. Yetmedi sony ile görüşürüp bire bir bilgi aldım. + ve - Yönlerini iyice öğrenmeye çalıştım. Daha sonradan internette dolaşırken bu konuya denk geldim. Sonra da A57' yi araştırmaya koyuldum. Çoğu kaynak her zamanki gibi yabancı idi. Daha sonra bu konuyu baştan sonuna kadar okuyunca zaten uygulamalı olarak makineyi tanımış oldum. Bu konuda eminim ki benimle birlikte bir çok meraklı kişinin kafasından çok fazla sayıda soru işaretini sildiniz @tuskilidi .Kendi adıma başta siz olmak üzere yorum yapan ve fotoğraf gönderen herkese teşekkür ederim. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sony Piyasaya geç girmişte olsa, aslında yıllardır Nikon'a sensor tarafında üretim yapar. Yani Nikon markasının arkasındaki başarının %50 Sony'e aittir. Canon iyi bir markadır. Çeşitlilik ( lens bakımından ) fazladır. Ancak Sony türkiyede bu konuda çok zayıf. İstediğiniz bir lens'i bulmak zor. Ancak imkansız değil. Sony makinalar için tokina, pentax, ve sigma gibi markalarda lens üretiyor ve alıp kullanabilirsiniz. 650D iyi bir makina, ancak Sony nin özellikleri 650D ye göre daha baskın. Ve renk kalitesi daha başarılı.

Hamibektas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ürünü aldım. Yanında da 55-200 lens aldım birde 50mm f1.8 alacaktım ama kalmamış ellerinde 5-6 gün içinde gelirmiş gelince gidip alıcam :) Bu arada [MENTION=12097]tuskilidi[/MENTION] makinayı kapatmak için Swich i kaldırdığımda makine titreyip sesler geliyor sende de öyle mi acaba?

tuskilidi

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Ürünü aldım. Yanında da 55-200 lens aldım birde 50mm f1.8 alacaktım ama kalmamış ellerinde 5-6 gün içinde gelirmiş gelince gidip alıcam :) Bu arada @tuskilidi makinayı kapatmak için Swich i kaldırdığımda makine titreyip sesler geliyor sende de öyle mi acaba?

öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullan soruna elince evet bende de öyle oluyor

Technopat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Makineyi kapattığınızda sensör üzerindeki tozları elimine etmek amacıyla sensörü titreştirir. O sesin sebebi budur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar konu hortlamış olurmu bilmiyorum ama
a57 ile cektigim resimler ilk önce beni tatmin ediyordu ama son 1 haftadir bulanik cikmaya başladi sebep ne olabilir acaba 18.55 var lens temiz zaten ama niye öyle oluyor anlamadim ..bu arada 55.300 les siparişi verdim ama ona uygun parasoley bulamadim yardimci olurmusunuz.

jagters

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar konuyu hortlattim mi bilmiyorum ama yardim gerekiyor :)
A57 ile güncelleme sonrasi (1.04) resimlerde bi bulaniklik söz konusu olmaya basladi telefon daha iyi ceker oldu note2.. geri dönme şansım varmi diye. 1.02 ye ?
Bide 55..300 lens siparis verdim bana uygun parasoley bulabilecek varmi ben bulamadim pekte anlamam :( yardim icin tesekkurler :)