Sony PMA 2010'a Damgasını Vurdu

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Ecevit BIKTIM

Profesör
Katılım
11 Şub 2009
Mesajlar
2,443
Puanları
0
Sony'nin APS HD CMOS sensörlü, AVCHD video çekme yeteneğine sahip ultra-kompakt değiştirilebilir lens konseptli yeni Alpha kamerası, PMA 2010 Fuarında büyük sükse yaptı.Sony, Fotoğraf Pazarlama Cemiyeti Uluslararası Konferans ve Fuarı PMA'ya bu yıl, dijital görüntüleme teknolojileri ile damgasını vurdu.
Fotoğraf meraklılarının Sony'nin bu alandaki pek çok "ilk"i ile tanıştığı fuarda, ? ("alpha") serisine yeni katılan DSLR kameralar, yüksek kaliteli çekime olanak tanıyan yenilikçi konseptler bir hayli ilgi gördü.


Ultra Kompakt, Kullanımı Kolay, Lensleri Değiştirilebilir
Sony'nin yeni ultra-kompakt kamerası, değiştirilebilir lens konsepti sayesinde "her zaman, her yerde" DSLR resim kalitesinde fotoğraflar çekilmesini sağlıyor.
İlk prototipleri daha onceki PMA'da sergilenen bu kameraya, Exmor APS HD CMOS sensör dahil edildi. Bu kamera aynı zamanda AVCHD formatını kullanarak, HD video çekimlerine olanak tanıyor (Temel Fotoğraf Çekme Teknikleri).


 DSLR Serisine Yeni Modeller
Sony, ayrıca var olan ? serisini, yeni DSLR modelleri ile zenginleştirdi Bu yeni modellerde, Exmor APS HD CMOS sensörü ve AVCHD formatlı HD video çekim özelliği entegre edildi.
Diğer yandan, prototipi PMA'da sergilenen ve Alpha ?700'ün yerini alacak yeni kameralar da oldukça ilgi çekti.

 
Sony'nin yeni ? ailesi, 30'un üzerinde değiştirilebilir lens ve tele dönüştürücüyü kapsıyor.

Distagon T 24mm f/2 ZA SSM Carl Zeiss geniş açı lenslerin geliştirilmiş prototipleri de PMA ziyaretçilerine sunuldu. 2010'da çıkması planlanan bu parlak, geniş açılı lensler özellikle haberciler, iç mekan çekimleri ve portatif çekim uygulamaları için ideal bir seçim (DSLR Makine Satın Alma Rehberi).
Sony'nin PMA standında prototipi sergilenen bir diğer yeni lensi de G Lens oldu. Son derece yüksek güçlü Super Telephoto 500mm f/4 G, sunduğu optik performansla sınıfında tek olma özelliği taşıyor.
:: Sony'nin alpha serisi ürünlerini beğeniyor musunuz? Bu ürünler Canon ve Nikon'a hayatı zorlaştırabilir mi?
Yazan: Ecevit Bıktım
SDN - http://shiftdelete.net
 
Üst
stat counter