Sony Merkezinde İlginç olay

Konusu 'Akıllı Telefonlar' forumundadır ve TurX tarafından 8 Eylül 2017 başlatılmıştır.

1. TurX

TurX Asistan

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18

- Sony Merkezinde İlginç olay

Merhaba arkadaşlar,

Sony Xperia Z5 telefonum var. Ekran sararması yüzünden şu an garanti servisine vermiş durumdayım. Toplam 4. ya da 5. gidişi oldu. Garantiye vermeden önce telefon değişimi için Xperia servisini aradım. Talep formu oluşturdular. Sonra garanti servisine verdim.Garantiye verdiğim yer bir avm içinde Sony merkezi oldu. KVK teknik servis kayıt rezarvasyon formu doldurdu adam . Bir kaç sorun daha vardı. Onlarıda adama söyledim ve söylememe rağmen forma yazılmamış. Telefon değişimi talep ettim onuda ekleyin demiştim fakat oda eklenmemiş. Bu adam sizce bilerek mi yapmış olabilir ya da bundan bir çıkarı olabilir mi? Ya da telefon değişimi ona bir etkisi var mı? Bir de neredeyse 1 sayfalık açıklama yazdım. o kağıdı sizce KVK ya gönderirler mi?Göndermeme gibi bir hile yapılabilir mi? AVM içinde bir Sony merkeziydi. Daha durumu yeni farkettim. ayın 6sında akşam vermiştim.

Ve aynı sorun ekran sararması 4 defa yaşandı. Telefonu değiştirirler mi?

Son düzenleme: 8 Eylül 2017

2. Durmuşkandemir

Durmuşkandemir Profesör

Beğenileri:
    448
    Ödül Puanları:
    83
    Yer:
    Mersin
    Çok geçmiş olsun normalde diğer firmalar 3 defa aynı sorun ile gittiği zaman ya değişim veriyor ya da ürün fiyat iadesi yapıyor ama bilmiyorum Sony servisinde işler nasıl ilerliyor

3. lordare

lordare Doçent

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Eğer garantiye 4 ve daha fazla gitmişse tüketici haklarına başvurup para iadesi alın verdiğiniz parayı geri alın gidin ya sıfırını ya da değişiklik olsun diye başka telefon alın :);)

4. lgsever

lgsever Profesör

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    83
  5. TurX

TurX Asistan

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18