Sony Ericsson Xperia Neo mu yoksa LG Optimus Black mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Premium1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar

Bu 2 model arasında hangisini tercih etmeliyim ?

vladislav

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Sen karşılaştırılması en zor 2 smartphone arasında kalmışsın.. Senin için ekran boyutu ve tasarım önemliyse Optimus black tavsiye ederim.. NEO'nun grafik kartı ve işlemcisi biraz daha iyidir yani donanımsal olarak neo biraz daha önde gidiyor.. Bu ikiside kaliteli cihazlardır ama neo'nun parça kalitesi beklenenden düşük.Hız konususnda sıkıntı çekmezsin fakat telefon elinde kalabilir :) Karşılaştırmanı iyi yapıp bunlardan birisini almak seni pişman etmez. Benim tavsiyem optimus black'ten yana..

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
iki cihaz da en beğendiğim smartphone modelleri arasında. ikisinin tasarımı da çok hoş ama optimus black bir adım önde bana göre bu konuda ama tasarım kişiye göre değişir. işlemci modeline bakıldığında neo'nun daha yeni işlemci kullandığını görüyoruz ama şahsen bu zamana kadar yapmış olduğum karşılaştırmalarda hız ve genel performans farkı göremedim. optimus black'in ekranu neo'ya oranla çok daha canlıi parlaklık daha yüksek neo'da ekran biraz soluk gibi. karar verilmesi zor bir durum ama optimus black'e olan yakınlığımdan dolayı bir adım öne çıkartabilirim :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Lg yazılım güncellemeleri konusunu oldukça yavaştan alıyor. O sebepten -1

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
neo elbette

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Neo ve Lg ürünleri arasında lg biraz daha ağır basıyor bana göre ancak arkadaşın dediği gibi yazılım konusunda ufak çaplı sanırım sorunlar var.. ancak yazılım problem değil kaliteli verdiğim paraya değen bir ürün alayım diyorsan optimus black tavsiye ederim.. kullanıyorum ve güzel ürün.. Nova rom sayesindede bambaşka bir havaya giriyor açıkcası :)

heroares

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İkisinide al. :D (bu arada 6-7 yıldır sony ericsson w810i kullanıyorum kaç kere düştü, hep açık , taş gibi makina hiçbir eksiği yok şarjı 1 haftadan fazla dayanıyor)
195788_0_original.jpg

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
kamera açısından peki hangisi ?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Kamera açısından baktığımızda 8 mp olması sony i + konumuna getiriyor :)

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
techno sana katılıyorm eminim sony kamerası daha kalitelidir. Diğer Özellikleride hemen hemen LG ile aynı. Ama çoğu forum sitesinde de araştırdım , bu soruyu soran ilk ben değilim kim ne cevap verdiyse Optimus demiş , sony'nin kaliteli işçilik kullanmadığından bahsedilmiş. Benim anlamadığm zaten 2011 yapımı cihazlar kaç kişi kullanmışta sony için kaliteli değil yorumunu yapabilmiş. LGnin bana göre tek artısı Ekranı Nova olması , Sony'nin ise kamerası ön plana çıkıyor diğer özellikleri aynı.

Geçmişte LG KG300 kullandım muzzam bir kamerası vardı. Sony, Ericsson veya Sony Ericsson Hiç kullanmadım ama ilk kameralı telefonu çıkardılar biliyorum ama bu günler eskide kaldı Nokia gibi bir dev'in düştüğü durumlar ortada .

Bu konularda LG yi kullanan epey bir kitle var cihazın iyi olduğu su götürmez bir gerçek , Xperia şuan bana daha yatkın gibi gelmekte.

GulerAnil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abicim her türlü Neo derim.LG 'de Nova ekran varsa Xperia'da da Sony Mobile Bravia Engine destekli ekran var.Ayrıca Optimus Black'i de Xperia Neo'yu da test etmiş biri olarak söylüyorum, (bana göre) Xperia Neo'nun tasarımı çok daha iyi ve makine daha çok keyif veriyor.TimeScape arayüzü de ayrıca bir artısı.Hız konusunda bir şey diyemem çünkü bir farklılık göremedim.Ekran konusuna gelirsek; bana göre Neo'nun ekranı muhteşem; beni kendine aşık etti.Lg ise yalnızca çok iyiydi. :D Şimdi diyeceksiniz; adam sanki Sony'de çalışıyor falan :D . Aslında Neo'yu bu denli tavsiye etmemin sebebi; 1 ay önce ben de bu telefonu almayı düşünüyordum, ve bu yüzden her türlü inceleme ve karşılaştırmalarını takip ettim ve makinayı denedim, ancak bir anda bir şey oldu ve Galaxy S2 aldım.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
zaten kötü yorumlarınd daha çok xperia'nın popüler olmamasından veya reklamı yapılmamasından kaynaklandığını düşünüyorum ben ilk xperia neo V yi gördüm dedim harika sonra Neo'yu gördüm işte cihaz bu teknosa'da elime aldm oldukça başarılıydı ama milletin Optimus sevdasını anlamış değilim

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Optimus sevdası şundan kaynaklı , hani alınan ilk ürün gözağrın olur ya :) o dakika 3310 alsam o benim ilk göz ağrımdır, ben bunu kendi açıma söylüyorum tabiki...

Ama tabiki iyi telefonada kötü demek ayıp olur ;)

Adamlar yapmışlar, son derece sağlam telefon neoda aynı şekilde... Seçimini iyi yap kullanıcak olan sensin :)

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
neo v kullaniyorum eksiksiz bir makina

hutton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elbette sony

--- Mesaj Güncellendi ---

Zamanında bir w800i almıştım.Hala da kullanırım sadece 1 kez servise gitti onda da hiç bir problemi olmadığı anlasııldı ve geri geldi.Kalite açısından ben sony tavsiye ederim.Bende yeni bir telefon alaagım ve bu büyük ihtimalle sony ericsson live olacak.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Ben Neo yerine Neo V öneririm. Tabi kameranın 8 değilde 5 MP ve görüntülü konuşmanın olmaması sorun değilse. İşlemcisi ve grafik kartı aynı fiyatları farklı. Ayrıca Neo ve Neo V te USB OTG desteği var. Yani USB cihazları bu telefona bağlayıp kullanabilirsin. Fare, klavye, flash disk, USB hard disk, kart okuyucu vs.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Neo V te USB OTG desteğini bulamadım ama eminmisin böyle bir özellik olduğndan ?

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Şurada yazılana göre var. Yoldayken USB kullanın başlığı.
Bir hafta önce 725 ti, fiyatın yükselmesine rağmen fiyatı daha uygun. Başka sitelerde fiyatı 720'lerden başlıyor.

Youtube'da Xpria ARC videolarına bakarken yorumlarda kablo sayesinde fare, klavye, gamepad için live dock a gerek kalmadığı ancak USB depolama için ROOT gerektiği söylenmiş.

madmex

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Exmor R CMOS sensörü daha çok işe yarar geldi bana , +usb takmanın ayrı güzelliği var tabi ama flash diskte aynı görevi görebilir aslında , Fiyatlar şuan yüksek biraz bekliycem Çiftçekirdekliler yaygınlaşınca fiyatları düşecek elbet