Sony Ericsson Xperia Arc S vs. HTC Desire X

Arc S mi Desire X mi?

• Kullanılan toplam oy
    15

Bu konuyu okuyanlar

AydoganAykanat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar.

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama benim elimde Blackberry Curve 8520 vardı ve bozuldu. 1-2 gün içerisinde android telefon alacağım ancak 2 telefon arasında karar veremedim.

Arc S'in büyük ekran olması, DivX oynatabilmesi, 4.0'ı almış olması ve biraz önce forumdan gördüğüm 4.1 ve 4.2 ihtimalleri iyice beni Arc S almaya itti açıkcası. Ama 512Mb ram yeter mi diye düşünmüyor değilim.

Diğer bir yandan hayranı olduğum Sense arayüzüne sahip, beats audio'lu Desire X var. Ama 480p kamera olması bile beni telefondan az da olsa soğuttu, bir de Sense ağır bir arayüzdür güzel çalıştırıyor Desire X ancak bellek doldukça ağırlaşacağını hatta 4.1 ile iyice ağırlaşabileceğinden korkuyorum.

Size hangisi olursa olsun telefondan beklentimi ve nasıl kullanacağımı söylemek isterim ki daha rahat yardımcı olun :)

Ben telefonun android olmasını istemekteyim ki iki telefon da android 4.0 kullanmakta. Oyun performansları bu fiyat ve düzeydeki telefonlar için gayet iyi ve bu benim için önemlidir. Kamera performansı da önemli ve burada Arc S zaten önde. Ayrıca ben üniversite-memleket arasında sık seyahat ederim ve Eskişehir-Aydın 8.5 saat sürüyor otobüsle. Bu arada film izleyip oyun oynamak isterim. Film olarak Arc S önde sanırım. Ama pil ve şarj sürelerinde Desire X önde diye biliyorum.

Son olarak da uzun süre kullanmayı planladığım alacağım telefonda en azından güncel android sürümlerinin olmasını de istiyorum. Eğer Arc S'in Jelly Bean ve 4.2 muhabbetleri doğruysa sanırım gözüm kapalı Arc S alacağım.

Yine de size danışmak istediğim değerli SDN üyeleri. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler.

Not; 900TL civarlarında önereceğiniz başka telefon da varsa eğer önerilerinizi alabilirim.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Doğru derken, Arc S'in JellyBean almayacağını Sony açıkladı, doğru olan gelmeyecek olması.

Valla, zevk işi biraz. Hangisi hoşuna gidiyorsa onu al derim. Desire X daha yeni ama biraz kısıtlanmış bir model.

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
bu şimdi sorumu desire x tabiki
daha güncel
daha performanslı
tipi falan çok hoş
daha ne soruyu görünce bile şaşırdım
bence anketi arc s kazanır çünkü onu kullanan çok kişi var

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Jelly Bean senin için bir şey ifade etmiyorsa ARC S tabiki. Ayrıca tasarımı desire x'den güzel.

aquess1999

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Ben oyumu yanlışlıkla Desire X'e verdim. :D
Bana göre Arc S.JB senin için önemli değilse Arc S ama zaten JB için custom romlar çıkar.
Hem arayüz olarak olarak, hem tasarım olarak Arc S bana daha hoş geliyor. :)

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
:D :D :D ve evet ARC nin arayüzü timespace sense den daha iyi bence :)

AydoganAykanat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana kalırsa tip bakımından Arc S daha iyi :) güncel kalmasını isterim sadece illa JB olacak diye bir kaide yok :) ayrıca dediğiniz gibi Custom Rom'lar var.

Ama Arc S kullanan arkadaşlardan pil sürelerini sorabilir miyim? Sıksık mesajlaşma, arada sırada müzik ve fotoğraf çekme, oyun oynama şeklinde kullanacağımı planlıyorum telefonu. Ort. 1 saat de telefon görüşmesi. Böyle bir kullanımda 1 gün gider mi Arc S?

cobra11

Müdavim
Reaksiyon puanı
16
bir arc s kullanıcısı olarak bende arc s öneriyorum. fakat yoldayken 8.5 saat film izlemek için yeterli pile sahip değil bence. ben sadece mesaj atmak, konuşmak ve arada işim düştüğünde net e girmek ve derste canım sıkıldığında bi 5 dk oyun oynamak için için kullanıyorum. bu yaptıklarımla 2 gün gidiyor şarjı. mesela bayram dolayısıyla evdeydim nete girmedim oyun oynamadım. sadece mesaj ve konuşma yaptım. şarj yarıda ve 3. gün oldu. ama dediğim gibi uzun süreli oyun yada film oynayacam dersen, onun için yeterli bir pile sahip değil bence. oyun oynamak ve film için bence 200 liraya bi 7" tablet alabilirsin fazlasıyla işini görür bence.

soracağın sorular olursa kullanıcısı olarak yardım edebilirim. hemen bakarım teli açıp :)

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Bence tercihini Arc S den yana kullan çünkü seni daha hoşnut edecek bir tasarım,arayüze ve kameraya sahip. Ama benim görüşüm biraz daha fiyat çıtasını yükseltip Xperia P yi seçebilirsin hem 4.1 güncellemesi alacak, kullanım süresi daha uzun , kamera 1080P çözünürlük daha fazla ram daha yüksek işlemci daha güçlü tek negatif yönü 4 inç olması sanırım ama onun sorun olacağını düşünmüyorum

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bende Arc S kullanıyorum ve normal kullanımda 2.5-3 günü rahat çıkarıyor yoğun kullanımda ise 1.5 gün civarı gidiyor

AydoganAykanat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arc S alacağım sanırım ama Aydın'da hiçbir mağazada kalmamış :D

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sony bölümüne sormuşsun "Sony Ericsson Xperia Arc S vs. HTC Desire X", Sony fanboyları zaten Sony derler... Film izlemek için 512 MB RAM yeterli olur ama iyi oyunlar oynamak için çok az...