Bu konuyu okuyanlar

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bu yılın en iyi gerilim korku filmleri,

The Conjuring, Insidious 1, Insidious 2'dir.

James Wan, gerçek ve çok iyi bir gerilim - korku yönetmeni olduğunu ispatlamıştır bu filmlerle.

İzlemeyenlere tavsiye ederim, özellikle Insidious serisini, 3. filmde gelecek.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bu konu çok güzel bi kaç tanede ben ekliyim..

See No Evil (Ölüm Çıkmazı)

Seenoevil.jpg

Ölüm Çıkmazı, (See No Evil) 2006 yılı yapımı, teen slasher olarak tanımlanan, sırayla öldürülen gençler teması üzerine kurulu film. Profesyonel güreşçi Kane (Glen Jacobs) bu filmle ilk kez beyaz perdeye adım atmıştır.

Şeytanın Oteli (Fritt vilt)

ssssssssssssssdh.jpg

Filmimiz seri halinde 1. seride Kış mevsiminin ortası. Beş genç snowboard yapmak için Jotunheimen dağının bulunduğu bölgeye doğru yola çıkar. Bir rampada snowboard yapan beş gençten biri çok kötü düşer ve bacağını kırar. Bulundukları bölgede birilerinin yaşadığına dair hiç bir işaret yoktur ve burası cep telefonlarının kapsama alanının dışındadır. Beş genç, bulunduklara yere az bir mesafede bir dağ oteli bulurlar. Bu dağ otelinde yatacak yer bulabileceklerine karar verirler. Otel sessiz ve boş gözükmektedir. Yıllar önce kapanmış olduğu bellidir. Otelin telefon hatları kapalıdır. Gençler, geceyi burada geçirmek zorunda olduklarının farkına varırlar. Fakat otelde yalnız değildirler. Kısa bir süre sonra, zemin katta, zindan gibi pis bir oda keşfederler ve bu odada birisi yaşamaktadır. Kısa bir süre sonra Norveç’in adı çıkmış ve kararlı seri katili ile gençler arasında kedi fare oyunu başlar ve bunu yaşam ile ölüm arasındaki savaş takip edecektir. Gençlerin sayısı azaldıkça, aralarındaki arkadaşlık ve cesaret test edilecektir.

Filmimizin 2. serisinde 2006 yılının kışında Norveç dağlarının eteklerindeki Jotunheimen bölgesinde 4 genç korkunç bir şekilde ölür. Aralarından sadece bir genç kadın kurtulur. Bu genç kadın soğuk ve açlıkla mücadele ettikten sonra en yakın yerleşim yerine ulaşmayı başarır. Üstü kan içinde olan Jannicke isimli bu genç kadını, yolda tesadüf eseri bulan kişi, onu en yakın hastaneye götürür. Jannicke bir süre sonra hastanede kendine gelmeye başlar. Hastanenin koridorlarında dolaşmaya başlar. Hastanede sanki kimseler yok gibidir. Kâbus yoksa sona ermemiş midir?

Filmimizin son serisinde ise 1976'da Jotunheimen'de bulunan Stehøe isimli dağ otelinde meydana gelen gizemli olaylar otelin neredeyse iflasına neden olur. Oğullarının başına gelen bu belaları sağ salim savuşturduktan sonra Aile, oteli kilit altına alır. Fakat karanlık güçler geri dönmüştür. Çocuk, dışarıda oyun oynarken bir buz yarığına düşer ve ailesi de çocuğun izini sürerken çığa kapılır. Olay polis raporlarına böyle geçse de, on sene sonra davayı tekrar ele alan polis gözden kaçan bir kaç nokta keşfeder. Bu sırada altı genç, dağın dönüş yolundadır ve henüz hiçbiri ne ile karşılaşacaklarını, nasıl bir belaya bulaştıklarını bilmiyordur. Dehşet yanı başlarındadır...

Vahşi Irk (The Breed)

vahiirkia2ib2.jpg

Bir grup arkadaş güzel bir haftasonu geçirmek için plan yaparlar onların tek istekleri keyifli maceralı dolu dolu bir hafta sonu geçirmektir. Adaya varan gençler bir süre sonra garip garip olayların olduğunu fark ederler. Arkadaşlarından birinin köpek tarafından ısırılması tüm gerçeği ortaya çıkarır.

Bu filmi izlemeyenlere öneriyorum çünkü gerçeğin dışına çıkmadan korkutmak zor iştir.. Bu film bunu başarıyor..

Kötü Ruh – (Evil Dead)

evil-dead-izle-e1372869934405.jpg
514672_evil-dead-2013-movie_1363434997.jpg

Mia uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle zor günler geçirmiştir ve yeni bir kararın eşiğindedir.
Abisi David ve sevgilisi Natalie ve çocukluk arkadaşları Olivia ve Eric’ten kendisine destek olmalarını ister. Beşi birden hafta sonunu Tennessee ormanlarındaki aileden kalma rüstik kulübeye geçirmeye karar verirler. Mia burada, arkadaşlarının son zulasını yok ederek, tekrar uyuşturucuya dönmemeye yemin eder. Fakat kulübenin içine girdiklerinde başkalarının da buraya izinsiz geldiklerini fark edeceklerdir. İçi doldurulmuş hayvanlarla dolu kiler yeterince ürkütücüyken, bir de Eric'in bulduğu 'Ölümün Kitabı' isimli bir kitabın içinde yazanlar beş arkadaşı birden adım adım dehşete ve ölüme sürükleyecektir...

Kobra Avı

kobra-avi-efb3.jpg
Kobra-Avi.jpg

Filmde Komodo Dragonun’dan kaçan iki arkadaş ve bir çekici kadının yaşadığı korku dolu olaylar anlatılıyor.

Kara büyü (Needle)

kara-buyu-needle-afis-11.jpg

Bir Katil Saint Mary Koleji öğrencilerini doğaüstü güçleri olan 18.yüzyıl bir iğne makinesi ile tehdit etmeye başlar..

Sapık (Psycho)

Psycho.jpg

Türünün en önemli örneği olan Sapık, yönetmen Alfred Hitchcock’un başyapıtı olarak kabul edilir. Marion Crane’e patronuyla iş yapan zengin bir adam para emanet eder ve ardından Marion yola koyulur. Polisler Marion’un şüpheli davranışları üzerine peşine takılır. Ancak Marion’un peşine takılan sadece polisler değil, aynı zamanda tanıdıkları da Marion’un peşindedir. Sevgilisi ile buluşmayı planlayan Marion geceyi bir otelde geçirmeye karar verir. Otelden içeri girer girmez garip şeyler olduğunun farkın varan Marion uyumadan önce otel sahibi Norman Bates ile biraz sohbet eder. Norman ın kişiliğinde sorunlar olduğunu, annesine ve kuşlara karşı bir takıntısı olduğunu öğrenen Marion, odasına gidip duş almaya karar verir.

Psycho serisi bi başyapıttır..

Lanetli Apartman (Toolbox Murders)

lanetli-apartman.jpg

Los Angeles'a yeni taşınan Nill (Angela Bettis) ve Steven Barrow (Brent Roam) Lusman Apartmanı'nda bir dairede kalırlar.1940'larda Art Deco tarzında lüks bir otel olarak inşa edilen bu bina, o yılların zengn ve ünlü Hollywood sosyetisin gözde mekanı olmuştur. Ancak daha sonra kötü günler vaşlar ve bina bakımsızlıktan harap bir hale gelir. Binayı eski görkemine kavuşturmak için şimdi bir restorasyon çalışması başlatılmıştır. Ancak kimsenin bilmediği bir şey vardır: Lusman asla kurcalanmamalıdır.!Binayı yenileme çalışmaları, binanın tüm sırlarını bilen ve her kilidi açabilen doğaüstü bir varlığın ortaya çıkmasına yol açmıştır. Türün usta yönetmeni Tobe Hepper'ın uzun süredir beklenen yeni korku filmi...

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bu konu çok güzel bi kaç tanede ben ekliyim..

See No Evil (Ölüm Çıkmazı)

Seenoevil.jpg

Ölüm Çıkmazı, (See No Evil) 2006 yılı yapımı, teen slasher olarak tanımlanan, sırayla öldürülen gençler teması üzerine kurulu film. Profesyonel güreşçi Kane (Glen Jacobs) bu filmle ilk kez beyaz perdeye adım atmıştır.

Şeytanın Oteli (Fritt vilt)

ssssssssssssssdh.jpg

Filmimiz seri halinde 1. seride Kış mevsiminin ortası. Beş genç snowboard yapmak için Jotunheimen dağının bulunduğu bölgeye doğru yola çıkar. Bir rampada snowboard yapan beş gençten biri çok kötü düşer ve bacağını kırar. Bulundukları bölgede birilerinin yaşadığına dair hiç bir işaret yoktur ve burası cep telefonlarının kapsama alanının dışındadır. Beş genç, bulunduklara yere az bir mesafede bir dağ oteli bulurlar. Bu dağ otelinde yatacak yer bulabileceklerine karar verirler. Otel sessiz ve boş gözükmektedir. Yıllar önce kapanmış olduğu bellidir. Otelin telefon hatları kapalıdır. Gençler, geceyi burada geçirmek zorunda olduklarının farkına varırlar. Fakat otelde yalnız değildirler. Kısa bir süre sonra, zemin katta, zindan gibi pis bir oda keşfederler ve bu odada birisi yaşamaktadır. Kısa bir süre sonra Norveç’in adı çıkmış ve kararlı seri katili ile gençler arasında kedi fare oyunu başlar ve bunu yaşam ile ölüm arasındaki savaş takip edecektir. Gençlerin sayısı azaldıkça, aralarındaki arkadaşlık ve cesaret test edilecektir.

Filmimizin 2. serisinde 2006 yılının kışında Norveç dağlarının eteklerindeki Jotunheimen bölgesinde 4 genç korkunç bir şekilde ölür. Aralarından sadece bir genç kadın kurtulur. Bu genç kadın soğuk ve açlıkla mücadele ettikten sonra en yakın yerleşim yerine ulaşmayı başarır. Üstü kan içinde olan Jannicke isimli bu genç kadını, yolda tesadüf eseri bulan kişi, onu en yakın hastaneye götürür. Jannicke bir süre sonra hastanede kendine gelmeye başlar. Hastanenin koridorlarında dolaşmaya başlar. Hastanede sanki kimseler yok gibidir. Kâbus yoksa sona ermemiş midir?

Filmimizin son serisinde ise 1976'da Jotunheimen'de bulunan Stehøe isimli dağ otelinde meydana gelen gizemli olaylar otelin neredeyse iflasına neden olur. Oğullarının başına gelen bu belaları sağ salim savuşturduktan sonra Aile, oteli kilit altına alır. Fakat karanlık güçler geri dönmüştür. Çocuk, dışarıda oyun oynarken bir buz yarığına düşer ve ailesi de çocuğun izini sürerken çığa kapılır. Olay polis raporlarına böyle geçse de, on sene sonra davayı tekrar ele alan polis gözden kaçan bir kaç nokta keşfeder. Bu sırada altı genç, dağın dönüş yolundadır ve henüz hiçbiri ne ile karşılaşacaklarını, nasıl bir belaya bulaştıklarını bilmiyordur. Dehşet yanı başlarındadır...

Vahşi Irk (The Breed)

vahiirkia2ib2.jpg

Bir grup arkadaş güzel bir haftasonu geçirmek için plan yaparlar onların tek istekleri keyifli maceralı dolu dolu bir hafta sonu geçirmektir. Adaya varan gençler bir süre sonra garip garip olayların olduğunu fark ederler. Arkadaşlarından birinin köpek tarafından ısırılması tüm gerçeği ortaya çıkarır.

Bu filmi izlemeyenlere öneriyorum çünkü gerçeğin dışına çıkmadan korkutmak zor iştir.. Bu film bunu başarıyor..

Kötü Ruh – (Evil Dead)

evil-dead-izle-e1372869934405.jpg
514672_evil-dead-2013-movie_1363434997.jpg

Mia uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle zor günler geçirmiştir ve yeni bir kararın eşiğindedir.
Abisi David ve sevgilisi Natalie ve çocukluk arkadaşları Olivia ve Eric’ten kendisine destek olmalarını ister. Beşi birden hafta sonunu Tennessee ormanlarındaki aileden kalma rüstik kulübeye geçirmeye karar verirler. Mia burada, arkadaşlarının son zulasını yok ederek, tekrar uyuşturucuya dönmemeye yemin eder. Fakat kulübenin içine girdiklerinde başkalarının da buraya izinsiz geldiklerini fark edeceklerdir. İçi doldurulmuş hayvanlarla dolu kiler yeterince ürkütücüyken, bir de Eric'in bulduğu 'Ölümün Kitabı' isimli bir kitabın içinde yazanlar beş arkadaşı birden adım adım dehşete ve ölüme sürükleyecektir...

Kobra Avı

kobra-avi-efb3.jpg
Kobra-Avi.jpg

Filmde Komodo Dragonun’dan kaçan iki arkadaş ve bir çekici kadının yaşadığı korku dolu olaylar anlatılıyor.

Kara büyü (Needle)

kara-buyu-needle-afis-11.jpg

Bir Katil Saint Mary Koleji öğrencilerini doğaüstü güçleri olan 18.yüzyıl bir iğne makinesi ile tehdit etmeye başlar..

Sapık (Psycho)

Psycho.jpg

Türünün en önemli örneği olan Sapık, yönetmen Alfred Hitchcock’un başyapıtı olarak kabul edilir. Marion Crane’e patronuyla iş yapan zengin bir adam para emanet eder ve ardından Marion yola koyulur. Polisler Marion’un şüpheli davranışları üzerine peşine takılır. Ancak Marion’un peşine takılan sadece polisler değil, aynı zamanda tanıdıkları da Marion’un peşindedir. Sevgilisi ile buluşmayı planlayan Marion geceyi bir otelde geçirmeye karar verir. Otelden içeri girer girmez garip şeyler olduğunun farkın varan Marion uyumadan önce otel sahibi Norman Bates ile biraz sohbet eder. Norman ın kişiliğinde sorunlar olduğunu, annesine ve kuşlara karşı bir takıntısı olduğunu öğrenen Marion, odasına gidip duş almaya karar verir.

Psycho serisi bi başyapıttır..

Lanetli Apartman (Toolbox Murders)

lanetli-apartman.jpg

Los Angeles'a yeni taşınan Nill (Angela Bettis) ve Steven Barrow (Brent Roam) Lusman Apartmanı'nda bir dairede kalırlar.1940'larda Art Deco tarzında lüks bir otel olarak inşa edilen bu bina, o yılların zengn ve ünlü Hollywood sosyetisin gözde mekanı olmuştur. Ancak daha sonra kötü günler vaşlar ve bina bakımsızlıktan harap bir hale gelir. Binayı eski görkemine kavuşturmak için şimdi bir restorasyon çalışması başlatılmıştır. Ancak kimsenin bilmediği bir şey vardır: Lusman asla kurcalanmamalıdır.!Binayı yenileme çalışmaları, binanın tüm sırlarını bilen ve her kilidi açabilen doğaüstü bir varlığın ortaya çıkmasına yol açmıştır. Türün usta yönetmeni Tobe Hepper'ın uzun süredir beklenen yeni korku filmi...

Gerçekten harika filmler bunlarda, Şeytanın Oteli 3'lemesini izledim gayet iyiydi. Diğer filmleride izledim hepsi ideal yapımlardı bencede, teşekkürler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Quentin Tarantino'dan Otel (Hostel) üçlemeside izlenebilir korku filmleri arasında onuda alt yorumlarda eklemek istedim.

hostel-1-izle.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
emeğine sağlık ....korku, gerilim, piskoloji gerilim herkesin ayrı güzel bulduğu filmler vardır, bende bu filmlerin hastasıyım hep tek, karanlık bir odada vede gece yarısından sonra izlerim bu filmleri daha etkili oluyor :) ben şahsen testere filmini 3. sıraya katmazdım hatta sıralamaya bile katmazdım :p din üzerine uyarlanan yada gerçek olaylardan alıntı olarak uyarlanan filmler her zaman ilgimi çeker, 1. sırada -şeytan çarpması-'nı görmek isterdim gerek oyunculuk gerek konu kategorisinde hat safhada mükemmel olan bir film tabi sizin sıralama filmleriniz zevkler ve renkler tartışılmaz...

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
içlerinden en iyisi korku seansı.

ayrıca ruhlar bölgesi 1 ve 2 de listeye katılmalı.

james van'ın korku filmleri artık benim gözümde 1.sırada.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mirrors, dead silence ,the exorcism of emily rose,, sinister ,the others, conjuring, insidous, ring ,şeytanın oteli akılma gelenlerin bir kısmı sıralamayı siz yapın iyi seyirler

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Hiç kimsede "medyum" kitabından uyarlanan The Shining dememiş

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=374564]MerveOzgur[/MENTION] son yılların 20 korku filmi hangi kaynak bunu diyen bunlarmıymış korku yada gerilim filmi zırva sen şuna şöyle desen daha doğru olurdu kendi şahsi listemin 20 korku filmi diye başlık açsaydın daha mantıklı olabilirdi son yılların diye genelleme yapmayın yoksa ne filmler var senin listene beşe bölüp 10a katlar SAYGILAR

TEGİN

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
The Thing de sıralamaya dahil edilebilir.

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Bu filmi de ekleyin. Çocukluğum da ne etkilenmiştim :rolleyes:

xB7DyD.jpg

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Sıralama fiyasko !
7.PARANORMAL ACTİVİTY denilmiş...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bir oğunu izlediğim filmler gerçekten güzel bir liste hazırlamışınız ama daha o listeye girecek filmler var :)elinize emeğinize sağlık

kralcapan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle belirteyim çok korku gerilim temalı film izlemeyi sevmem drama,fantastik ve aksiyon yanında da bilim kurguda olursa ben oradayim ama sıralamada psycho ve the shining olmaması beni gerçekten şaşırttı her ne kadar siyah beyaz veya eski olmasına rağmen kaliteleri tartışılmaz bu arada favorim ise testere Serisidir hatta ilk 6 filmi izleyip 7. Filme sinemada giderek kombo yapmıştık :)

Edit: başlıkta son yılların denilmiş (artık ne içtiysem kafa yapmış demekki :) )

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yuh Allah seni kahretmesin kız katil sarı saçlı kız:D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evdeki düşman listenin birinci sırasında olmalıydı

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu niye yok? :mrgreen:

41VFA23AXGL.jpg

Küçükken izlediğim bir palyaço filmi vardı fakat bu değil , digiturk'ün primemax kanalında izlemiştim adı ''cehennem azabı'' idi fakat bulamadım hiç. google'a yazınca normal cehennem azabı türü şeyler çıkıyor , keşke ingilizce adını aklımda tutsaydm :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=337357]vasooo[/MENTION]

Sen bu tipsizi bana gece vakti niye hatirlattin? Uykum kacti :D

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
:D izlediğim bu palyaço değildi ya eminim , bulamadm :(

D

Deleted member 312196

SDN Okuru

Benim palyacoyu izlemediysen kesinlikle tavsiye ederim.

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Tad vermez ki :D şu benim filmi bulmak istiyorum :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Youtube'da Türkce dublaj'i var.

[video=youtube;G2aae5GZF4c]http://www.youtube.com/watch?v=G2aae5GZF4c[/video]

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Türkçe dublajlı izliyordum zaten :D fakat skldm ve ayrıca uyumam gerek film 3 saat sürüyo :eek: sora devam ederim iyi sabahlar hocam :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
korku filmi isteyene martyrs (2008) korku filmi seven izlesin tek geçiyorum.. tek izlemeyin!!!!:bored:

YunusTR

Asistan
Reaksiyon puanı
4
korku filmi isteyene martyrs (2008) korku filmi seven izlesin tek geçiyorum.. tek izlemeyin!!!!:bored:

Ya kardeşim hayatimdan 1 saat 35 dakika çaldin. Hayatimda izledigim en igrenc , en korkunc olmayan filmdi, ilk 1 saat 27 dakikaya kadar hicbisi anlamiosunuz , koca filmi geriye kalan 7 dakikaya sigdirmaya calismislar ama basaramamislar. Elde var 0. Bu kadar kotu filmi övmenede şaşırdım. Kisacasi film kalitesiz , anlamsiz , sacma ve kötü.