Son Dört Yıl İçinde Kullandığım Akıllı Telefonlar ve Deneyimlerim

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

iPhone;
iPhone 5S, 16GB
iPhone SE, 64GB
iPhone 6, 32GB
iPhone 6S, 32GB
iPhone 7, 64GB
iPhone 8, 64GB
iPhone X, 64GB

Samsung;

Samsung Note 5, 64GB
Samsung A8, 64GB
Samsung J6, 64GB
Samsung S9, 64GB
Samsung J5 2016, 16GB
Samsung A5 2017, 32GB

Huawei;
P20 Lite, 32GB
P20, 64GB

LG;
LG G3, 32GB
LG G6; 64GB

Xiaomi;
MI 6 Seramik, 128GB
MI A2 Lite, 64GB
MI Note 3, 64GB (Bu cihaz yarın elime ulaşacak)

Sony;
XZ1, 32GB
Z3 Compact, 16GB

Bunlar benim son 4-5 yıl içerisinde kullandığım cihazların detaylı listesidir ve her telefonu en az 2 ay kullandım. Tüm bu deneyimlerden sonra varmış olduğum sonuçları sizinle de paylaşmak istedim.

Kamera: Kamera konusunda beni etkileyen telefonlar iPhone X, Huawei P20, P20 Lite ve Xiaomi Mi 6 oldu. Şimdi yolda olan ve yarın elime ulaşacak olan Mi Note 3 modelini de Xiaomi Mi 6 modelinden memnun kaldığım için sipariş ettim, kamera benim için çok önemli diyorsanız bu üç telefon sizi son derece memnun edecektir.

Batarya: Asla kullanmayın diyeceğim cihaz G3 olup, önerdiğim modeller Xiaomi, Huawei ve Samsung'dur. Hatta LG G6'nın da batarya performansından memnun kaldım ancak kamerasında portre modu olmadığı için cihazı satmıştım.

Oyun: Oyun kullanıcısı değilim, sadece batak oynuyorum ve bu kadar düşük bir oyunda bile donan, sürekli yavaşlayan telefon olarak XZ1 gördüm. Samsung J5 bile arada donma yapıyordu, gerisini siz hesap edin.

Arayüz: Huawei P20 satma nedenim uygulamaların aynı hiza ve boyutta olmamasıydı ve simetri hastaları için özellikle LG G6, Xiaomi MUI serisi veya Samsung öneriyorum. 2016 sonrası çıkan bütün kullandığım akıllı telefonlar arayüz ve sabit uygulamalar(whatsapp, facebook, instagram, twitter) hiç donma yapmadı ve son derece akışkan olarak kullandım hepsinde.

Gel gelelim sonuca;
Eğer benden kullandığım bütün telefonlar arasında bir ilk beş çıkarmamı isterseniz sıralamam şüphesiz şöyle olurdu;

1- iPhone X(Portre modunda ki mükemmellik nedeniyle),
2- iPhone 8(Arka planın cam olması, su gibi hızlı olması)
3- Xiaomi MI 6(Arayüzün mükemmel olması, son derece hızlı ve portre moduna sahip olması, yüksek ışıkta harika fotoğraflar çekmesi)
4- Huawei P20(Simetri hastası değilseniz ve dağınıklık gözünüzde büyümeyecekse alın iPhone X kadar tadını yaşayın)
5- LG G6(Büyük ön yargılarla alıp sonrasında çok memnun kaldığım cihazdır ancak portre modu yok onun dışında sapa sağlam ve hızlı telefon)

Açıkçası tasarımsal anlamda pek tatmin etmedi, şarj süresinin de geride kalması ilk 5'e girmesini engelledi. Ancak gündelik kullanımda tasarımını beğenen arkadaşlara önerdiğim telefonlardan biridir. :)

astegon

Profesör
Niye böyle bir şey yaptınız ki?

Bence artık bir çok cihazı kullandığınıza göre elinizdeki bu cihazın aslında çok ta bir şey olmadığını görmüş olmanız lazım

@astegon o kadar telefondan sonra zaten şunu çok iyi farkediyor; oyun kullanıcısı olmadığınız taktirde bütün telefonlar üç aşağı beş yukarı aynı şeyi aynı hızda yapıyor değişen tek şey dış görünüşleri oluyor. :)

astegon

Profesör
@astegon o kadar telefondan sonra zaten şunu çok iyi farkediyor; oyun kullanıcısı olmadığınız taktirde bütün telefonlar üç aşağı beş yukarı aynı şeyi aynı hızda yapıyor değişen tek şey dış görünüşleri oluyor. :)
Di mi...

Hayatı kaçırmayın yeter. Ama ben bu gidişle tüm ülkenin FOMO hastası olacağını düşünüyorum ki çoğunluk oldu bile.

FOMO ne diyenler için; Ask google...

Tttunahan

Profesör
Mi6 p20 g6 ip 8 listede olup s9 un listede olmadığı bi liste olmuş iphone x neysede 🤔

stat counter