Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'dolar' mesajı! 'Endişeniz olmasın'

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
119
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memleketi Rize'de konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var." dedi. :(

cumhurbaskani-erdogan-dan-dolar-mesaji-onlarin-dolarlari-varsa-bizim-de-halkimiz-var-12102862.Jpeg

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Endişem kalmadı kesinlikle. Hem biz ekmeği dolarla almıyoruz ki dolara ihtiyacınız mı var(!)

Reaksiyon puanı
892
Sıkıntı şu ki her şey dolara bağlı..Ey vestel casper saçma sapan işlemcili telefonlar yerine sd835 sd 845 veya bu işlemciler ayarında işlemciler yapıp uygulama optimizasyonlarını da yapsan kral olursun kral,bi de güzel bi kamera tamam bu iş...Dolar düşecek diyorlar düşmek ne kelime şahlanıyor...

Reaksiyon puanı
119
30 dakikada 5.70 den 6.27 de çıkmak nedir ya duyunca şok oldum.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Endişem kalmadı kesinlikle. Hem biz ekmeği dolarla almıyoruz ki dolara ihtiyacınız mı var(!)
Buna böyle gerçekten inananlara sorum var. O ekmeğin buğdayını üretmek için kullandıkları makineyi dolar ile aldıklarında senin ürettiğin ekmek bile aynı fiyata mı satılacak? Ha tabi o ekmeği üreten adamın evinin doğalgazı da var...

// Edit: Song ironi yapıyor, farkındayım. Ya ironi yapmayanlar?

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Arkadaşlar sakin...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Battığı falan yok. Hiçmi ekonomik kriz yaşamadı bu ülke? Ama tek diyeceğim şu. Allah diyerek olmaz bu iş.

Reaksiyon puanı
119
Herkes sakince tartışmasını yapıyor konunun kitlenmesine gerek yok..

---- Mesajlar birleştirildi ----

Buna böyle gerçekten inananlara sorum var. O ekmeğin buğdayını üretmek için kullandıkları makineyi dolar ile aldıklarında senin ürettiğin ekmek bile aynı fiyata mı satılacak? Ha tabi o ekmeği üreten adamın evinin doğalgazı da var...

Arkadaş ironi yapıyor herkes bunun farkında..

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Herkes sakince tartışmasını yapıyor konunun kitlenmesine gerek yok..

---- Mesajlar birleştirildi ----

Arkadaş ironi yapıyor herkes bunun farkında..
Bir önceki konuda öyle olmadı maalesef. :)
Ben uyarımı yaptım. Konu siyasete gitmediği sürece rahat rahat karşı tarafı da kırmadan tartışabilirsiniz.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Onun ironi yaptığını biliyorum ama bu ironiyi gerçek kabul eden bir yüzdelik dilim insanı var. Ben onu kast ettim.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
1533886465524.png

Allahû Ekber
5,76
Allahû Ekber
5,40
Allahû Ekber
5,03
Allahû Ekber
4,87

Bu iş böyle olmuyor. Bilenler bilmeyenlere söylesin. Keşke böyle olsa, cemaat toplanır hemen dolar duasına başlardı.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Maliye Bakanının bugün saat 11:00'de düzenleyeceği toplantı, 14:30'a ertelendi, endişeye kapılanlar dövize yüklenmiş. Dolardaki yüksek ateş düşüyor ve gün içinde daha da düşecektir. Ancak dolardaki anlık gelişen bu geniş değişim aralığı pek hayra alamet değil.

Ayrıca konuya istinaden;
Bir iş için çabalarsın, elinden geleni yaparsın, her türlü önlemini alırsın ve son olarak Allah'a havale edersin, tevekkül edersin, tamam ama öte yandan da böylesi açıklamalara bir şey diyemezsiniz. Eleştirdiğiniz vakit, Allah'sız olursunuz, inançsız olursunuz; ki bu da çok tehlikeli bir durumdur. :(

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
X şahsın düşüncesi ile Allah'sız, inançsız olmazsın. Ağzı olan konuşuyor. Bildiğim kadarıyla Allah insanların inanç seviyelerini belirlemesi için 21 YY. jenerasyonunda birini görevlendirmedi.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
X şahsın düşüncesi ile Allah'sız, inançsız olmazsın. Ağzı olan konuşuyor. Bildiğim kadarıyla Allah insanların inanç seviyelerini belirlemesi için 21 YY. jenerasyonunda birini görevlendirmedi.
Tabii ki birilerinin demesiyle öyle olunmuyor.
Ancak;
bu gibi konuları konuşmak için uygun ortam bu ülkede yok, bu forumda da yok başka forumda da yok. Çünkü bu gibi konular çok hassas, özel konular ve konuşurken/yazarken her bir cümle, kelime dikkatle seçilmeli; en ufak bir yanlış anlaşılma, kullanılabilecek ifade, bir kesimin inancını zedeleyecektir. Ben sadece durumun hassasiyetine dem vurdum. Selamlar.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Maliye Bakanının bugün saat 11:00'de düzenleyeceği toplantı, 14:30'a ertelendi, endişeye kapılanlar dövize yüklenmiş. Dolardaki yüksek ateş düşüyor ve gün içinde daha da düşecektir. Ancak dolardaki anlık gelişen bu geniş değişim aralığı pek hayra alamet değil.

Ayrıca konuya istinaden;
Bir iş için çabalarsın, elinden geleni yaparsın, her türlü önlemini alırsın ve son olarak Allah'a havale edersin, tevekkül edersin, tamam ama öte yandan da böylesi açıklamalara bir şey diyemezsiniz. Eleştirdiğiniz vakit, Allah'sız olursunuz, inançsız olursunuz; ki bu da çok tehlikeli bir durumdur. :(

Sorunda bu bence üstüne düşen vazifeyi savurgan,israfçı,haram şekilde kullanıp sonrada Allah'ımız var demek.....

Reaksiyon puanı
119
Merkez bankasının hunharca para bastığı haberini duymuştum doğru mu acaba

Reaksiyon puanı
892

Ayrıca konuya istinaden;
Çabalamadan bizim Allahımız var demek yanlıştır,onların bize yaptıklarını durdurmak için çaba gösterip ondan sonra Allah bizim yanımızda demek gerekir.Sanırım dediğiniz cümleyi özetledim:)

Zeus Antonius

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
Sıkıntı şu ki her şey dolara bağlı..Ey vestel casper saçma sapan işlemcili telefonlar yerine sd835 sd 845 veya bu işlemciler ayarında işlemciler yapıp uygulama optimizasyonlarını da yapsan kral olursun kral,bi de güzel bi kamera tamam bu iş...Dolar düşecek diyorlar düşmek ne kelime şahlanıyor...

Arkadaşlar, işlemci takıntısından kurtulun! QSD 800 Serisi İşlemcilere oyunculardan başka kimsenin ihtiyacı yok. Ben şu anda MT6737 kullanıyorum. Kamera performansının düşük olmasının dışında hiçbir şikayetim yok. Gereksiz yere maliyeti yükseltmenin anlamı yok. Çoğumuza çok hesaplı fiyat/performans telefonları lazım.

Vestel'e iki konfigürasyon önerdim: A) Düşük Konfigürasyon 1) Üstsegment QSD 630 2) Ortasegment MT6750 3) Altsegment MT6739 (Kamera performansının iyi olması şartıyla) B) Yüksek Konfigürasyon 1) Üstsegment QSD 636 2) Ortasegment MT6755T 3) Altsegment MT6750. Benim tercihim B Konfigürasyonudur.

Diğer taraftan Vestel'in çok üstdüzey telefonlar çıkarması şu an için hata olur...

Son düzenleyen moderatör:

mmcaglar01

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Arkadaşlar, işlemci takıntısından kurtulun! QSD 800 Serisi İşlemcilere oyunculardan başka kimsenin ihtiyacı yok. Ben şu anda MT6737 kullanıyorum. Kamera performansının düşük olmasının dışında hiçbir şikayetim yok. Gereksiz yere maliyeti yükseltmenin anlamı yok. Çoğumuza çok hesaplı fiyat/performans telefonları lazım.

Vestel'e iki konfigürasyon önerdim: A) Düşük Konfigürasyon 1) Üstsegment QSD 630 2) Ortasegment MT6750 3) Altsegment MT6739 (Kamera performansının iyi olması şartıyla) B) Yüksek Konfigürasyon 1) Üstsegment QSD 636 2) Ortasegment MT6755T 3) Altsegment MT6750. Benim tercihim B Konfigürasyonudur.

Diğer taraftan Vestel'in çok üstdüzey telefonlar çıkarması şu an için hata olur...
En azından adam akıllı bir yazılım (olmadı android one) + kamera (güzel bir yazılım ile) koysunlar yine tercih edilir ama onu da yapamıyorlar ve fiyatlar ithal telefonlar ile aynı fiyattan satılıyor. :(

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
beni etkilemez ki bu. 50 tllik benzin alıyorum. dolarım da yok. Bunlar hep Amerika işi.

lBLack

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Ülümünati acanı olmayın böyük resmi görün. Dolar yökselmiyor.
8FB4FA6D-F50B-4472-9C7B-C7A8F656AA75.jpeg

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Kısaca s*çtık! Açık ve net! Note 9 için iyimser fiyat 750$ ile 4920+KDV+ÖTV+TKV+ŞİRKET KÂRI+ TRT BANDROLÜ.