Solidworks, Catia gibi programları için uygun bütçeli laptop tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

merakliayva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mühendislik öğrencileri ve mühendisler için iş yapmaya yönelik değil, programı öğrenmeye ve pretik yapmaya yönelik kasmadan kullanabileceğimiz laptop tavsiyelerinizi bekliyorum.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Programa göre bilgisayar yok. Hangisine bütçen yetiyorsa onu al. Bütçen yetmeyeni de zaten önersekte alamayacaksın.

merakliayva

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Programa göre bilgisayar yok. Hangisine bütçen yetiyorsa onu al. Bütçen yetmeyeni de zaten önersekte alamayacaksın.

İş bilgisayarları, iş işlemcisi, iş bilgisayarları için özel ekran kartları var. Lakin bunlar üst düzey fiyatlarda.
Bu programların gereksinimlerini karşılayacak asgari fiyatta tavsiye istedim. Monsterde 6200 liraya bi tane böyle bişi var mesela.
Sen şimdi çıkıp dersin ki 6200 uygun bir fiyat mı?
Nispeten uygun bir fiyat. Zira iş stanyonları için üretilen işlemciler 100k lirayı bulabiliyor.
Bütçemi esnek düşünüyorum zira biriktirip alacağım.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Senin alacağın bilgisayar bir kişisel bilgisayar. Minimum İ5 veya A10 işlemci, 8 GB Ram ve harici (kendi Ram'I olan) 3B destekli bir ekran kartı olan her bilgisayar olur. Amatörce yapacağın işler için fazla masrafa girmeye gerek yok. Ben de 1000 liralık A101 den alma bilgisayar var. İçinde yok yok. Ve hepsi düzgün çalışıyor.

Sol üst köşedeki resim de bir bilgisayar Microsoft Evaluation Center