Sokaktaki köpekleri kime, nereye şikayet edicez.Saldırıyorlar.

Bu konuyu okuyanlar

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Arkadaşlar izmir'de malum bu aralar sokak köpekleri çoğaldı.Bizim mahallenin sonuna da gelmiş bi grup.
Başlarında küçük bir tane fırlama var grup olunca millete saldırıyor.Akşam evime giderken zorlanıyorum.
Bir değil iki değil havlıyor
yanındakiler sakin sadece o havlıyor bi gün dayanamadım baktım bu geliyor uzaktan havlamaya başlar başlamaz üstüne koştum köpeğin kaçtı zaten ufacık bir şey bi tekme atsam yazık hayvana.Daha bu gece merdivenleri çıktım evime gidicem 5 tanesi irili büyüklü dibime geldi kaçamadım da hızlı bi şekilde geldiler.Hiçbişe yokmuş gibi çömdüm oturdum kaldırıma.Kimse yok sokakta.2 metre karşımda biraz hırladı az uzaklaşınca merdivenlerden aşaya topuk hiç arkama bakmadım :)

Asıl konu: Bu köpekleri hangi kuruluşa, nereye kime şikayet edicem bir site verin.Belediyeye diyip geçmeyin arkadaşlar.

Teşekkür ederim.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Kesinlikle belediyeye şikayet etmelisiniz. Ama telefonla değil, gidip yazılı olarak şikayetinizi verin hatta altına da bir kaç şikayetçi isim imza daha eklerseniz etkili olacaktır.

Bizim burada Başakşehir belediyesine geçen kış ayında öyle bir şikayetimiz olmuş ve 1 hafta içinde işlem yapılmış, köpekler toplatılmıştı.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Kesinlikle belediyeye şikayet etmelisiniz. Ama telefonla değil, gidip yazılı olarak şikayetinizi verin hatta altına da bir kaç şikayetçi isim imza daha eklerseniz etkili olacaktır.

Bizim burada Başakşehir belediyesine geçen kış ayında öyle bir şikayetimiz olmuş ve 1 hafta içinde işlem yapılmış, köpekler toplatılmıştı.

Doğru.Yerine gidip dilekçe ver diyorsunuz.İşi sağlama al :) Vallaha bıktım nedir bu hayvanlardan çektiğimiz.

KenseiTakezo

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION] sandım ya la :D

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Neyse anlaşılan cevabını bilen yok. Eyvallah

Lee Tai

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Belediyeye şikayet ediyosun gelip alıyolar

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
Basaksehir belediyesini aradim. Sikayetimi bildirdim. Sonrasinda beni aradilar. Nerede köpekleri gördügümü sordular. Sonra biz onlarin asilarini yaptik dediler. Ama sonucta ilgilediler. Belediyenin beyaz masasini arayin.

Reaksiyon puanı
16,118
Arkadaşlar izmir'de malum bu aralar sokak köpekleri çoğaldı.Bizim mahallenin sonuna da gelmiş bi grup.
Başlarında küçük bir tane fırlama var grup olunca millete saldırıyor.Akşam evime giderken zorlanıyorum.
Bir değil iki değil havlıyor
yanındakiler sakin sadece o havlıyor bi gün dayanamadım baktım bu geliyor uzaktan havlamaya başlar başlamaz üstüne koştum köpeğin kaçtı zaten ufacık bir şey bi tekme atsam yazık hayvana.Daha bu gece merdivenleri çıktım evime gidicem 5 tanesi irili büyüklü dibime geldi kaçamadım da hızlı bi şekilde geldiler.Hiçbişe yokmuş gibi çömdüm oturdum kaldırıma.Kimse yok sokakta.2 metre karşımda biraz hırladı az uzaklaşınca merdivenlerden aşaya topuk hiç arkama bakmadım :)

Asıl konu: Bu köpekleri hangi kuruluşa, nereye kime şikayet edicem bir site verin.Belediyeye diyip geçmeyin arkadaşlar.

Teşekkür ederim.

izmir'in neresi? belediye onların bakımını yapıp aldığı yere geri bırakmak zorunda yasa böyle resimlerini çek koy plus.google.com 'a ekle resimleri.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Bizim Tekirdağda böyle malesef her sokakta en az 5 tane köpek birde grup şeklinde geziyorlar çok tehlikeliler.

Ama bizim belediye köpekleri toplatıp aşı falanda yapmıyorlar yani hepsi kuduzdur büyük ihtimal Allaha emanet yaşıyoruz mecburen. :(

Reaksiyon puanı
16,118
Bizim Tekirdağda böyle malesef her sokakta en az 5 tane köpek birde grup şeklinde geziyorlar çok tehlikeliler.

Ama bizim belediye köpekleri toplatıp aşı falanda yapmıyorlar yani hepsi kuduzdur büyük ihtimal Allaha emanet yaşıyoruz mecburen. :(
kuduz olsalar toplanırlar karantinaya alınır orası kuduz yok korkma köpekler ile karşılaşınca korkma kendinden emin ol o zaman bulaşmazlar bazı köpekler sevgi istiyor yanaşıyor sevmeyince kızıyor geçen gün bornova küçükpark'ta öyle iki köpek gördüm havlıyarak geldiler sevince sakinleştiler.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
kuduz olsalar toplanırlar karantinaya alınır orası kuduz yok korkma köpekler ile karşılaşınca korkma kendinden emin ol o zaman bulaşmazlar bazı köpekler sevgi istiyor yanaşıyor sevmeyince kızıyor geçen gün bornova küçükpark'ta öyle iki köpek gördüm havlıyarak geldiler sevince sakinleştiler.
Ne karantinamı ?? :D:D Bizim burda doğal gaz yok , altyapılar yetersiz evlerin çoğunda telefon internet yok , yollar kırık dökük , ne karantinasından bahsediyosun ??

anlamadığım neden bukadar savunuyorsun ??

Reaksiyon puanı
16,118
Ne karantinamı ?? :D:D Bizim burda doğal gaz yok , altyapılar yetersiz evlerin çoğunda telefon internet yok , yollar kırık dökük , ne karantinasından bahsediyosun ??

anlamadığım neden bukadar savunuyorsun ??

olayı yanlış anlıyon kuduz ciddi bir hastalık eğer kuduz köpek varsa ilgili bakanlık orayı karantinaya alır belediye'ye bildir karantina ile internetin ne ilgisi var?

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
olayı yanlış anlıyon kuduz ciddi bir hastalık eğer kuduz köpek varsa ilgili bakanlık orayı karantinaya alır belediye'ye bildir karantina ile internetin ne ilgisi var?
işte anlamıyorsun hala guzel kardeşim siyaset diliyle konuşmak istemiyorum burası iktidar partisinin belediyesi değil ve iktidar partisinin verdiği hizmetlerin 10 da 1 ini vermiyorlar bunu anlatmaya çalışıyorum. Yani belediye başkanı daha doğal gazı getirmemiş , yol yapmamış bide köpeklerlemi uğraşacak onu demeye çalışıyorum :yes:

Reaksiyon puanı
16,118
işte anlamıyorsun hala guzel kardeşim siyaset diliyle konuşmak istemiyorum burası iktidar partisinin belediyesi değil ve iktidar partisinin verdiği hizmetlerin 10 da 1 ini vermiyorlar bunu anlatmaya çalışıyorum. Yani belediye başkanı daha doğal gazı getirmemiş , yol yapmamış bide köpeklerlemi uğraşacak onu demeye çalışıyorum :yes:

köpekler onun için daha kolay sorun doğal gaz işi çok daha karışık köpekleri bir barınak yapıp oraya nakletçek çevrede hayvan severleri orada çalışmaya davet edecek veterinerdi herşey olur zamanla.

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Sana gerekli yöntemleri söylemişler. Nasıl bi cevap seni mutlu ederdi merak ettim.

Belediye belediye diyorsunuz.Bir kuruluş ismi istiyorum konak belediyesi yaz internetten birşey çıkmıyor.Neyse aradım taradım İZÇEVİ'i buldum.Bu arada konuyu yardım almak için açtım bilginiz yoksa mesaj atmayın.

kardeş :) valla güldürdün.Belli olmaz hayvandır sonuçta tek girme içlerine derim.

izmir'in neresi? belediye onların bakımını yapıp aldığı yere geri bırakmak zorunda yasa böyle resimlerini çek koy plus.google.com 'a ekle resimleri.

Konak belediyesi kardeş.Karabağlara bağlı kısmı.Bu arada köpeklerde küpe filan yok hiçbirinin bakımının yapıldığını da düşünmüyorum.Bugün aralarına 1 tane daha köpek eklemişler tüyleri dökük sıf deri.Tavuk gibi köpek böyle şişman.Vallaha bıktım artık.Sokaktan birini bulup öyle gidiyorum 2 kişi.

Reaksiyon puanı
16,118
garip bir durum buna bak:
Adres: Gökdere cd.no:2 Işıkkent Bornova
Ulaşım: 64 ve 277 Hatlı Otobüsler
Telefon: 0 232 437 02 08

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
volkanı ara zehirlesin :D

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
izmir'deki hayvan barınağı adresi,teli karabağlardaki köpekler için benim gibi yapsa bişey olmaz seve seve geçiyorum yanlarından.

İZÇEV'e döküman hazırlayıp yolladım bakalım dönüş olacak mı.
Bir de dediğin gibi bazen tek geçiyorum çünki içlerinden bazıları olmuyor tek olunca saldıramıyorlar.
Dün o küçük fırlama dediğimi tek gördüm yanında kimse yok nası melül melül bakıyor bi görceniz.Yanından geçiyom ama geçiş o geçiş havalı havalı :D köpek korkudan bakamıyor.
Bundan baya önce sevmek maksadıyla yaklaştım eğildim tam sevcem elimi ısırmaya çalıştı hırladı.Yani anlıyacağınız bu köpekler büyük ihtimalle kuduz.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Anlamadım ama komiğime gitti :D
ya şöyle anlatayım. Bir ara melo ve volkan klasik kavga etmişlerdi . Volkanda demiştiki söyleyin belediyeye şu sokak köpeklerini zehirlesin yoksa ben zehirlierim falan :D Arkadaşta ondan dedi volkana söyle zehirlesin diye yani espiri yaptı.

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Yazıyı okuyunca aklıma bi dede geldi. :D
Köpekler bizi s*kcek demiyom, ısıracak diyorum evladım. :D

lqnd

Profesör
Reaksiyon puanı
4
[MENTION=402282]Mr. Depreli[/MENTION] [MENTION=405855]KatyPerry[/MENTION] siz multi misiniz :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Anlamadım ama komiğime gitti :D

nakliyat işleri için de volkan nakliyat var :D

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
ya şöyle anlatayım. Bir ara melo ve volkan klasik kavga etmişlerdi . Volkanda demiştiki söyleyin belediyeye şu sokak köpeklerini zehirlesin yoksa ben zehirlierim falan :D Arkadaşta ondan dedi volkana söyle zehirlesin diye yani espiri yaptı.

he tamam çaktım :)

Son düzenleme: