Sokaktaki İnsanlar Bizden Neden Para İstiyor?

Bu konuyu okuyanlar

hayatsever

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Çok güzel bir cevabı var bunun lütfen aşağıdaki videoyu sonuna kadar izleyin! Özellikle 1:24 'deki kısmı dikkatlice izleyin. Verdiğimiz paraların nereye gittiğini bu insanların bizden neden para istediğini görünün birde ikinci attığım videoya bakın bu insanlara gerçekten yardım etmek istiyorsak nereye bağış yapacağımızı bilmemiz gerekiyor.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
dilenciye para veren net enayidir. asgari ücrete çalışan adam, günde asgari ücret parası kazanan dilenciye para veriyor.

Reaksiyon puanı
16,118
benden para isteyen yok çok şükür zaten param da yok gerçi sigara da yok...

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Benden hiçbirzaman isteyen olmadı hoş istesede veririm istemesede köprübaşlarındaki ışıklardaki çocuklara cebimdeki bozukları veriyorum nereye gittiği kime gittiği zerre umrumda değil bence önemli olan benim o parayı hangi niyetle verdiğim.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Kandırılmak kötü bir şey. Bu şekilde muhtaç olanların hakkı gasp ediliyor. Muhtaç olanlar isteyemezken, yüzsüzler muhtaç numarası yaparak insanların iyi niyetini sömürüyorlar. İyilik, yerine ulaşırsa iyiliktir. Yerine ulaşmayan iyilik yada iyi niyet enayiliktir.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,356
bu işlere devletin el atması lazım Komşu ülkelerleri bir güzel medeni yapıp güzel iş imkanı verdiler hani bizde hiçbir şey yok

Reaksiyon puanı
10,324
Bağırıp çağırarak, türlü diller dökerek dilencilik yapanlar profesyoneldir, dilenciliği meslek edinen ve hepimizden daha zengin olan tiplerdir. Bu tür kişilere yardım etmek gerçekten de enayiliktir. Gerçek ihtiyacı olan biri para ve yardım isteyemez, isteme zorunda kalsa bile binbir zorlukla, ezile büzüle, yüzü kızararak ister ki siz onu zaten anlarsınız. İşte bu insanlara cidden yardım etmek lazım, ama öyle böyle değil, şayet imkanımız elveriyorsa onun işini görebilecek kadar olabilirse bu bizi Allah katında çok büyük bir ecire nail kılar. Allah kimseyi kimseye muhtaç kılmasın ama hayatın gerçeği de bu işte maalesef, bazen Allah bizleri birbirimizle imtihan eder.

Clickmaster

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çalışmayacak kadar kurnaz olduğu için. Sakat taklidi yapıyorsun ya da yanına bi küçük çocuk alıyosun ikiniz de kötü giyiniyosunuz hoppp para geliyor. Geçen de haber çıktı dilenciyi yakalamış zabıta kadın ben niye çalışayım ki dilencilik varken diyor. Haklı. Tüm gün oturup çok daha fazla para kazanmak varken neden emek harcayıp daha az para kazansın ? Gerçekten hayır yaomak isteyen gitsin yardımlaşma vakıflarına bağış yapsın