Soğutucu Spreyi Ağrıyan Bölgeye Maç Öncesi Sıksam Faydası Olur Mu?

Bu konuyu okuyanlar

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Bilen var mıdır bilmiyorum ama bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Geçen hafta ayağımı sakatladım maçta ağrı yapıyor hafifte olsa. Yarın da maçım var maç öncesi soğutucu sprey sıksam ağrıyan bölgeye bi faydası olur mu?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Lisede DSİ basketbol takımında idman yaparken basket topu elime dik gelmişti.Koç soğutucu sprey sıktı ve eve yolladı.O kadar ağrıyan parmak spreyi sıktıktan sonra bana mısın demiyordu.Koça idmana devam edebilirim demiştim ama beni zorla eve yollamıştı ve eve gidince elini ılık suyun içine sok demişti.Eve gidip elimi ılık suyun içine soktum ama ömrümde o kadar acı çekmemişimdir belkide.Birde bu spreyi sıkıp devam etmenin zararı daha kötü bir şey olduğunda bile hissetmiyorsunuz ve daha kötü yaralanmalara sebep olabiliyor.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Lisede DSİ basketbol takımında idman yaparken basket topu elime dik gelmişti.Koç soğutucu sprey sıktı ve eve yolladı.O kadar ağrıyan parmak spreyi sıktıktan sonra bana mısın demiyordu.Koça idmana devam edebilirim demiştim ama beni zorla eve yollamıştı ve eve gidince elini ılık suyun içine sok demişti.Eve gidip elimi ılık suyun içine soktum ama ömrümde o kadar acı çekmemişimdir belkide.Birde bu spreyi sıkıp devam etmenin zararı daha kötü bir şey olduğunda bile hissetmiyorsunuz ve daha kötü yaralanmalara sebep olabiliyor.

Bilmiyorum kararsızım aslında haklısınız ağrı yapsa bile hissetmediğim için daha kötü olabilir. Kararsızım bende, hocalarınıza ulaşabiliyorsanız sorabilir misiniz? Maç öncesi ayak bileğime sıksam maçı yapsam sorun olurmu. Ağrısı yok yani çok az var şuan.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Kendim futbol oynadım. Ağrı olan bölgeye soğutucu sıkarak maça çıkabilirsiniz herhangi bir sorun teşkil etmez. Artı birde bandajda sarabilirsiniz. Geçmiş olsun.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Kendim futbol oynadım. Ağrı olan bölgeye soğutucu sıkarak maça çıkabilirsiniz herhangi bir sorun teşkil etmez. Artı birde bandajda sarabilirsiniz. Geçmiş olsun.

Sağolun, deneyecem bakalım.

rubarovan21

Profesör
Reaksiyon puanı
320
Yine bu tedbirlere rağmen sizde maç esnasında zorlamayın kendinizi eğer ağrı çok olursa hemen maçı yarım bırakın. Maçta da başarılar.

Yok zaten kendimi çok yoracağım maç değil, ağrı yapmasın yeterli benim için zaten ağrı olursa çıkarım. Sağolun.