Soğutucu Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Asus x555ln laptobum var oyunda 95 dereceyi görünce soğutucu almaya karar verdim. Soğutması iyi olsun, fazla ses çıkarmasın bir de usbli olsa bile adaptör takılabilsin. Aklımda zalman nc1000 ve nc2000 var, siz ne dersiniz?

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
ses durumu nasıl; kamyon gibi bağırmasın kastım o. Bi de adaptör takabilir miyim zalmana

edit: yorumlardan biri takılabileceğini söylüyor

edit 2: Soğutucu olarak gayet yeterli bir performansı var. Ancak önemli bir nokta, bu soğutucu bilgisayara 2 USB girişinden bağlanıyor ve kablonun ayrım yerinden sonra uzunluğu en fazla 10 cm. Yani bu soğutucuyu kullanabilmek için bilgisayarınızda yan yana 2 tane USB girişinin olması lazım. Biri bilgisayarın sağında, biri solunda olan 2 girişiniz varsa bu soğutucu işinizi görmez.

elendi otomatikman.

Son düzenleme:

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Ses konusu biraz göreceli bir durum ama bence her iki modelde de sıkıntı yaşamazsın. Hatta şöyle diyebilirim; oyun oynarken soğutucu kullanılmadan laptobun kendi fanının çıkardığı ses, bu cihazların çıkardığı sesten daha fazla oluyor. Zalman, malzeme olarak bi tık daha kaliteli.
Her iki cihaz da adaptörle kullanılabiliyor ama adaptörü senin ayarlaman lazım.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
Laptobu her ay temizleyin içini özellikle

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
termal macun temmuzda yenilendi içi geçen ay temizlendi.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
edit 2: Soğutucu olarak gayet yeterli bir performansı var. Ancak önemli bir nokta, bu soğutucu bilgisayara 2 USB girişinden bağlanıyor ve kablonun ayrım yerinden sonra uzunluğu en fazla 10 cm. Yani bu soğutucuyu kullanabilmek için bilgisayarınızda yan yana 2 tane USB girişinin olması lazım. Biri bilgisayarın sağında, biri solunda olan 2 girişiniz varsa bu soğutucu işinizi görmez.

Tek kabloyla iş görüyor. Ben bu cihazın kendi kablosunu değil de kendimde olan daha uzun bir kabloyla kullanmış ve herhangi bir performans sıkıntısı yaşamamıştım.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
en öenmli soruyu soram o zaman benim laptop x555ln bu zalman ns2000 uygun olur değil mi? Şu an almaya en yakın olduğum model o.

Yanlış anlama olmasın ben biraz pinpirikliyimdir elektronik bir şey alırken. Bir kere aliyim uzun süre kullanim düşüncesi var bende.

Son düzenleme:

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
en öenmli soruyu soram o zaman benim laptop x555ln bu zalman ns2000 uygun olur değil mi? Şu an almaya en yakın olduğum model o.

Yanlış anlama olmasın ben biraz pinpirikliyimdir elektronik bir şey alırken. Bir kere aliyim uzun süre kullanim düşüncesi var bende.

Bence uygun olur. Benim Zalman'a kuzen ambargo koymasaydı hala kullanıyor olacaktım. :)
Zalman'ın bütün ürünleri çok kaliteli. Fakat ürünle birlikte gelen kablo yorumlarda belirtildiği gibi biraz kısa ve çift girişli. Eğer ki alternatif bir kablon yoksa tek girişle de çok rahat kullanırsın. Adaptörle kullansan bence daha iyi. Son olarak soğutucunun üzerindeki portlarda Harici hdd gibi kısmen daha yüksek voltajlı cihazlar kullanmanı önermem. O portlar daha ziyade kablosuz mouse ve klavye aparatı veya wifi, bluetooth, usb bellek vs aparatları için daha kullanışlı oluyor.

Ben alırken bu bahsettiğim modeller de dahil olmak üzere bir çok modelin kutu açılışı ve kullanımıyla alakalı olarak inceleme videolarını izlemiştim. Neticede herkesin odak noktası farklı olabiliyor, sana da aynısını tavsiye ederim. :)

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Arkadaşın önerdiği ns2000 i aldım adaptörle kullanmayı düşünüyorum zaten. Adaptörü ayrı alacaz o zaman. Bizim burda bi sorim uygun bi adaptör yoksa foruma sorarım nerden alabilirim diye.