SMS çalan Android uygulaması 2 dolar

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


octavarium

Doçent
Katılım
27 Eyl 2010
Mesajlar
749
Puanları
0
Android'de çalışan Secret SMS Replicator isimli yeni bir uygulama bir numaraya gelen SMS'leri olduğu gibi bir başka numaraya aktarıyor.



Yeni bir Android uygulaması Steve Jobs'un eline bir dahaki çeyrek raporlarını açıklayacağı toplantı için önemli bir koz verdi. Steve Jobs'un sektirdiği Android'de çalışan yeni bir uygulama bir numaraya gelen SMS'leri olduğu gibi bir başka numaraya aktarıyor. İşin ilginç tarafı yazılımın geliştiricisi bunu açık açık söylüyor. 2 dolara satılan DLP Mobile isimli bir şirket tarafından geliştirilen ve Secret SMS Replicator adını taşıyan uygulama yüklü olduğu cihaza gelen SMS'i istenen bir numaraya aynen gönderiyor. Bu yazılımın herhangi bir cihaza, sahibinden habersiz kurulması ise özel hayatın gizliliği adına hiç de hoş olmayan bir durum ortaya koyuyor. Yazılımı geliştiren DLP Mobile'ın CEO'su Zak Tanjeloff ise neden bu uygulamayı iPhone için neden geliştirmedikleri sorusunu ise pişkinlikle yanıtlıyor: "Apple böyle bir uygulamaya App Store'da yer vermez".
[Kaynak]
 

7/24

Profesör
Katılım
5 Kas 2007
Mesajlar
3,834
Puanları
48
Yazılımı geliştirenin bunu alalen söylemesi tuaf :D
 

nacibey

Üyecik
Katılım
27 Şub 2011
Mesajlar
5
Puanları
0
ben de durumu farkettim android'de köpeksiz gezilmez dedim ve anti-virus guvenlik yazilimi kurdum. gerci bu ucretli versiyon. ek ozellikleri muhtesem. calinma durumunda calinan telefonunuza sifrenizi iceren bir mesaj gonderiyorsunuz o mesajdaki anahtar kelime ve sifreyi okuyan guvenlik yazilimi mailinize gps ile yerini bulup kullanici ve telefon bilgilerini size gonderiyor bloke edebiliyor verileri silebiliyor sahibine geri ver diyor. Bu sahibine geri ver mesajini degistirebiliyorsunuz. Bu telefon sana cok buyuk gel ben sana ufagini alayim gibi :) velhasil halen uc bine yakin virusu taniyor. Bu androidi düsürmez. iphone buglerine noksanlarina yansin.
 
Üst
stat counter