SMF'den VB Geçmek istiyorum fakat .. [SDN Yönetimindeki Arkadaşlar Bakarsa Eğer.. ]

Bu konuyu okuyanlar

Selinti Gazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Başlıkta dediğim gibi fakat benim bi kaç sorum olacak önceden SMF kullanan SDN yönetimine ve Bu konuda bilgisi olan arkadaşlara.

1- Smf 2.0 Final kullanıyorum öncellikle bu sürümden geçiş yapablir miyim ?
2- Eğer evetse bu geçişte herhangi bi kaybım Olur mu ?
3- Üstteki iki soru olumlu diyelim peki VB Owner Lisansı aldıgımda 1 yıl mı yoksa ömür boyu mu geçerli bu lisans ?
4- Eğer Ömür boyu geçerliyse güncellemeleri yapabiliyor muyum ? Ek Ücret alınıyor mu alınıyorsa ne kadar ?
5- VbSeo ücretli bi eklenti mi ?

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Beni bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim. Özellikle Yöneticilerden bu işi yapmış oldukları için engin bilgilerini benimlede paylaşırlarsa çok mutlu olurum.

Paylaşmak Güzeldir, İyi Günler ..

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
1. Evet geçebilirsiniz.
2. Kaybınız olmaz ama konularda karakter hataları olabilir
3. Owned lisans ile ömür boyu kullabilirsiniz.
4. 1 yıl sonunda upgrade için ek ücret ödersiniz. Upgrade yapmaz iseniz ödemezsiniz.
5. Evet ücretli bir eklenti

Selinti Gazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
mila12 teşekkürler, peki bu karakter sorunu uft8 olayından dolayı mı ?

Selinti Gazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
anladım, peki çıkabilecek sıkıntıları söyler misiniz ? forumum daha 2 aylık fakat konularımız özgün ve gitmelerini istemem. Bu arada teşekkürler ilgilendiğiniz için kafamda bir sürü soru işareti var :/

Bu arada söylemeyi unuttum forumum uft8 olarak kurulmadı bu sebebden dolayı mı karrekter sorunu oluşur yoksa uft8 dil kullandıgımızda mı ?

mila12

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Çok nadir de olsa üye kaybı yaşayabilirsiniz. Database hatası alabilirsiniz. Ayrıca üyeleriniz şifremi unuttum linkine tıklayarak mail adreslerine yeni şifre göndermeleri gerekiyor. Yoksa giremiyorlar.

Genelde geçişlerde utf8 den de olsa karakter hatası çıkabiliyor.

Selinti Gazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
anladım yani zaten benimki uft8 ve karekter sorunu kaçınılmaz diyorsunuz.. Bu kötü oldu önce forumu uft8e sorunsuz çevirmeli ve daha sonra geçiş için veritabanını cevirmek gerekiyor. sıkıntılı bi süreç olacağa benziyor. Peki vb deki eklentilerin hepsi mi ücretli o takıldı kafama ?

Selinti Gazer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
yardımlarınız için teşekkür ederim, sizi daha fazla meşgul etmek istemem daha sonra tekrar bu konuya sorularımı yazarım. iyi geceler hayırlı ramazanlar.

myingilizce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam geçiş yapabildiniz mi, ben de geçiş yapmak istiyorum ama dosya eklentileriyle ilgili sorun çıkabilir deniyor. Siz sorun yaşadınız mı?

muzafferp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya Sorunumu Doğru Yere Yazmıyorum Ama Kusura Bakmayın Yazacak Yer Bulamadım. Ben Şu An Localhost'ta Çalışıyorum. vBulletin 4.2.2 Forumumun Linkinde "forumdisplay.php?f=4" Bu Var. Aslında Bu Link Haberler Kategorisinin Linki.Ama Ben Bu Link Yerine "/haberler/" yapmak istiyorum.Acilen Yardımlarınızı Bekliyorum...