Skyrim: En troll oyun ?

Bu konuyu okuyanlar

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Bir çok oyun oynadım. Bazı oyunlarda geliştiriciler bir takım oyuncuları trollemek için oyunun içine bilerek bir şeyler koymuşlar. Bazıları ise bilerek mi yapmışlar, farkında değilmiler bilinmiyor ama oyuncuyu harbi trolleyen durumlar ortaya çıkarıyorlar. Bu Skyrim'i oynadım, Alduin'i yendim, Yoldaşların lideri oldum, Hırsızlar Klanının lideri oldum ve Nightingale ünvanı aldım. Vampir oldum, kurt adam oldum, her perk'i denedim, Legendary'de bosslara tek atan bıçaklar ve yaylar yaptım. Daedric ve Ebony item'lerden etraf geçilmiyor. Tam Dark Brotherhood'un görevini aldım. Bakın, bilerek imparatorluk tarafını seçtim çünkü Aldmeri Dominion'dan nefret ediyorum. İmparatorluğa savaşı kazandırdım, bir sürü Stormclock öldürdüm, savaş yaptık, kale ve şehir işgalleri yaptık, Dark Brotherhood'un verdiği göreve baktım, "İmparatoru öldür" diye bir süikast görevi o_O Şaka mı yapıyorsunuz kardeşim ? Paarthurnax'ı öldür görevi de diğer tiksindiğim görevlerden biriydi. Geliştiriciler Special Edition'a bile Blade'leri reddetme seçeneği koymamış. Bence reddetme şansımız olmalıydı. Yapmıyorum o görevi o ayrı.

Sizin çok troll diyeceğiniz bir oyun var mı ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bir çok oyun oynadım. Bazı oyunlarda geliştiriciler bir takım oyuncuları trollemek için oyunun içine bilerek bir şeyler koymuşlar. Bazıları ise bilerek mi yapmışlar, farkında değilmiler bilinmiyor ama oyuncuyu harbi trolleyen durumlar ortaya çıkarıyorlar. Bu Skyrim'i oynadım, Alduin'i yendim, Yoldaşların lideri oldum, Hırsızlar Klanının lideri oldum ve Nightingale ünvanı aldım. Vampir oldum, kurt adam oldum, her perk'i denedim, Legendary'de bosslara tek atan bıçaklar ve yaylar yaptım. Daedric ve Ebony item'lerden etraf geçilmiyor. Tam Dark Brotherhood'un görevini aldım. Bakın, bilerek imparatorluk tarafını seçtim çünkü Aldmeri Dominion'dan nefret ediyorum. İmparatorluğa savaşı kazandırdım, bir sürü Stormclock öldürdüm, savaş yaptık, kale ve şehir işgalleri yaptık, Dark Brotherhood'un verdiği göreve baktım, "İmparatoru öldür" diye bir süikast görevi o_O Şaka mı yapıyorsunuz kardeşim ? Paarthurnax'ı öldür görevi de diğer tiksindiğim görevlerden biriydi. Geliştiriciler Special Edition'a bile Blade'leri reddetme seçeneği koymamış. Bence reddetme şansımız olmalıydı. Yapmıyorum o görevi o ayrı.

Sizin çok troll diyeceğiniz bir oyun var mı ?
Paatranuxu öldürme görevi alduinden önce miydi sonra miydi ben hatırlayamadım

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Paatranuxu öldürme görevi alduinden önce miydi sonra miydi ben hatırlayamadım
Şöyle, eğer ondan önce imperial yada stormclock taraflarından birine katılıp civil war görevini bir tarafta bitirmezsen gri sakallar iki tarafı da bir toplantı yapmaya çağıracak çünkü dragonsreach'in güvenliğinden endişe eden Jarl Balgruuf iki tarafın da şehrime bu ejderha ile uğraşırken saldırmamasını garantilemezsen yardım edemem diyor. Eğer gri sakallar toplantı yaparsa Blades grubundan Delphine ve Esbern katılacak. Odahviing'in adını (Call Dragon) orada esbern'den öğreniyoruz. Aynı zamanda orada Delphine Paathurnax'ın bir ejder olduğunu öğrendiğini söylüyor. Eğer sivil savaş görevi bitmediyse bu şekilde görevi alıyorsun. Eğer bitirip de Balgruuf'a gidersen Alduin görevi bitince alıyorsun. Bu arada bu şekilde gidersen hikayede sana Odahviing'in ismini Paathurnax söylüyor :)

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Battlefield Hardline, beraber görev yaptığımız kişiler, düşmanımız olan kişilerle işbirliği içerisinde çıkıyor. Bizi düşmanımıza esir düşürüyorlar. En önemlisi sevdiğimiz kadın bizi dövüyor. İlerleyen bölümlerde o kadınla beraber tekrardan güvenip çalışıyoruz... Anlam veremedim. :confused:

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Battlefield Hardline, beraber görev yaptığımız kişiler, düşmanımız olan kişilerle işbirliği içerisinde çıkıyor. Bizi düşmanımıza esir düşürüyorlar. En önemlisi sevdiğimiz kadın bizi dövüyor. İlerleyen bölümlerde o kadınla beraber tekrardan güvenip çalışıyoruz... Anlam veremedim. :confused:
Troll severlere önerilir diyorsun yani :p

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Mario,Neighbours From Hell 1&2, Gta ViceCity, FlappyBird daha cok varda sinir edenler bunlar.

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Metro'da sayılabilir. 2033 oyununda karanlıkların hepsini nükleer manyağı yaptık, Last Light'te Khan sağolsun hata yaptığımızı anladık, pişman olduk, son karanlığı bulduk, onunla diğerlerini geri uyandırdık. Eee ? 1. oyunda biz karanlıkların hepsini öldürmüştük, 2. oyunda hepsini geri getirdik ve moral puanlarımız yeterince yüksek değilse karanlıklar son çatışmada bizi kurtarmaya gelmiyor, böylece ölüyoruz.

Cidden mi ?

Ben 1. oyunda bütün karanlıkları öldürdük, 2. oyunda bütün karanlıkları geri getirdik, o kadar insanı kasap gibi doğradık, yavrusu olan dahil açlık çeken mutantları bize saldırdı diye biçtik, boynumuzda o kadar yük, elimize o kadar kan buladık, sonunda o kadar elinden iş gelen, o kadar zafer kazanan biri olarak kazandığı o kadar zafere karşın dünyaya hiçbir etkimiz yok ve hikayenin sonunda öldük ? Nasıl senaryo bu ? Bu senaryoları kim hazırlıyor ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Yaptığım bir şeyi bana geri aldıran video oyununun senaristi dayaklık :D Last Light'ın kitapla da pek ilgisi yokmuş anladığım kadarı ile.

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
Günün birinde benim de güçlü bir cihazım olacak ve ben de oyun oynayabileceğim :(

Mustafa Deliktaş

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,239
İşlemci darboğazı olmasa GTA 5 yüksek ayar 1080p oynatacak bilgisayarda lol ve Minecraft oynuyordum.
Eğlenmeyi bilmek lazım
Haklısın ama bilgisayarım onları da açmıyor, şöyle özetleyeyim telefonumun (G4) rami bilgisayarımın raminin 6 katı :D

eronis

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
En Troll bulmaca oyunu, Deponia :D Ama bu oyunu seviyorum :)

Son düzenleme: