Sizlerden Gelen Sorular ve Cevapları S.S.S.

Bu konuyu okuyanlar

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Merhaba Birbirinden Değerli ve Kıymetli Arkadaşlarım

Cep Telefonları Ve Operatörleri Bölümünde Sizlerden bana gelen sorularınızı ve cevaplarını

"Sizlerden Gelen Sorular ve Cevapları S.S.S. "

başlığı altında toplayacağız hem sorularınız daha hızlı cevaplanacak hem herkes tek bir yerden arama yaparak sorularına cevaplar bulabilecek :) şimdiden ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim umarım başarılı oluruz bu bölümde

Herkese Saygı ve Sevgilerimle veda mektubu gibi oldu :D

İyi Forumlar Byunker

--- Mesaj Güncellendi ---

Turkcell'den Avea'ya Geçiş Ve Genç Paket kullanımı

Soru 1:

Merhaba .. Kolay gelsin.
Avea da yönetici olduğunuz öğrendim bir arkadaşımdan

Bend cuma günü trkcell den avea ya geçtim hattım bugün açıldı.
19 tl lik paketi kullanmak istiyorum ancak yapamadım bir türlü yardımcı olabilirmisiniz ?

Cevap:

Merhaba,

Hattınız mobil öğrenciden açıldıysa KAYIT yazıp 1111'e göndermeniz gerekiyor ki hediye dakikanız bittiğinde 10 dakikası 50 kuruşa her yönekonuşabilesiniz.

hattınızda 1-2 tl olacak hediyeönce ücretli bir arama yapmanız gerekmektedir,3-5 saniye birisini arasanız yeter,

sonrasında 20 TL yükleyip 12-25 yaş arasında birisinin TC'nosunu 1991'e göndermeniz gerekmektedir,

bu işlemleri yaptıktan sonra sizesms gelecektir

siz 5YUZ yazıp 1991'e göndereceksiniz

eğer sıkıntı yaşarsanız tekrar mesaj atabilirsiniz umarımyardımcı olmuşumdur :)

iyi forumlar

Soru:2

Ancak mesajın başında yazdıkalrınız ben yapmamıştım.
onları sonradan yapsak olmazmı?

Cevap:

Olur yapabilirsiniz ama 1 ay içerisinde yapmanız gerekiyor yoksa faydalanamazsınız mobil öğrenci tarifesinden

Soru 3:
Vodafone Tarife Ek Ücret

iyi akşamlar,

telefon bölümünde olduğunuzdan dolayı bir soru sormak istiyorum.
vodafone un 25+5 tl lik birtarifesi var 1000dakika ve5000sms
benim öğrenmek istediğim acaba kdv vs. dahil mi 30 tl acaba bir ek miktar da ekleniyor mu kdv denilip. :)

Cevap:

Kdv dahil fiyatlardır ancak yenihat tesisi olursa yani yenifaturalı hat alırsanız 5 TL 1 yıl boyunca ödersiniz

30 TL'ye 500dakika 2000 smssınırsız internet avea verelim :D

Soru 4:
AÇık Hat Sorunu

iyi günler sanırım siz ceptelefonu operatörleriyle pek bi ilgilisiniz.Benim hattım kırıldı avea açık hattı bunu kurtarmanın bi yolu olmadığını söyledir avea bayisine gitsem bu numaranın kime ait olduğunu ve oradan da o kişiyle irtibata geçipdevir işlemlerinde yardımcıolurlar mı sizce ?

Cevap:

Merhaba

tanıdık bayiiden yaptırabilirsiniz ancak imkansızı zorlamak olmaz % 1 ihtimal alabilirsiniz geriye o da sizin dediğiniz gibi olur ve hat sahibi kimlik fotokopisini gönderirse yardımcı olurlar size ve 37 TL devir işlem ücreti varyeni hat almak daha iyi derim

iyi forumlar

Soru 5:

Teşekkür ederim son birşey daha sorabilirmiyim vodafonebayisi oturduğumuz yere biraz uzakta.Duyduğuma göre 15-18 yaş arası gençler kendi üzerlerine hat alabiliyorlar benim yaşım 17 gitsem gerçekten alabilirmiyim yani yanımda veli falan gerekiyor mu.Mesela CebineGöre tarifesi .

Cevap:
29 martta bitmiş kampanya,velin olmadan alabilirsin sadece faturasız hat! ama yinede konuşmak lazım bayii belki kıyak yapar sana

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Hemen yapıştırayım bir soru:
Ağabeyim sağolsun bayağı dalgındır. Nasıl becerdiyse simden bir numara sileceğim derken ne kadar telefon numarası varsa hepsini silmiş. Bir bardak soğuk suyunu içti ama konuyu görünce bir umut sorayım dedim. Var mı geri getirmenin bir yolu? Sim Turkcell. Telefon akıllı değil klasik samsung, yani yedekleme falan yok. Simden geri gelir mi numaralar, telefoncular falan becerebilir mi bu işi?

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Hemen yapıştırayım bir soru:
Ağabeyim sağolsun bayağı dalgındır. Nasıl becerdiyse simden bir numara sileceğim derken ne kadar telefon numarası varsa hepsini silmiş. Bir bardak soğuk suyunu içti ama konuyu görünce bir umut sorayım dedim. Var mı geri getirmenin bir yolu? Sim Turkcell. Telefon akıllı değil klasik samsung, yani yedekleme falan yok. Simden geri gelir mi numaralar, telefoncular falan becerebilir mi bu işi?

Turkcell online işlem merkezine bakmanızı tavsiye ederim sim bir ihtimal otomatik göndermiş olabilir,eğer göndermediyse telefoncularında yapacağı birşey yok maalesef üzgünüm

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Müşteri hizmetleriyle görüştüm onlar da örtülü olarak "soğuk su için" dediler. Dedim ya umut işte :)

Uranos

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Avea dan mesaj geldi ;Dün aveılarla ücretsiz görüşme teklifmimizden yaralandınız size özel hazırlanan bu teklifleri sunabilmemiz için bilgilerinizi(abonelik,kullanım,konum) işlememize izin vermek için evet yazıp cevaplayın.

Dün birşeyden yararlanmadım,abonelik,kullanım,konum işlememize derken neyi kastediyolar @byunker

M@STER

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
5
Avea dan mesaj geldi ;Dün aveılarla ücretsiz görüşme teklifmimizden yaralandınız size özel hazırlanan bu teklifleri sunabilmemiz için bilgilerinizi(abonelik,kullanım,konum) işlememize izin vermek için evet yazıp cevaplayın.

Dün birşeyden yararlanmadım,abonelik,kullanım,konum işlememize derken neyi kastediyolar @byunker

Valla bana geliyor aynı mesaj :) pek umursamıyorum demek istedikleri online işlem merkezine girip avea nın sana göndereceği mesajları ve diğer firmalardan gelen mesajları aktif etmeni istiyorlar aktif ise sıkıntı yok bedava konuşma gelir

faruk16

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Birkaç ay önce vodafone olan numaramı aveaya taşıdım. Hattım faturasızdı hala faturasız. Geçmişe dönük arama kaydına ulaşmak için vodafone müşt. hizmetlerini aradım hattınız şuan vodafone olmadığı için yardımcı olamıyoruz dediler. mart ayında yaptığım bir görüşmeye ulaşmam gerekiyor çok önemli.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
önemli bir sorum olacak fiyat / performans olarak en iyi 5 telefonu sıralarmısınız ve hangisini önerirsiniz

mustafaatess_

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar avea faturasızım. Avea faturalıya veya turkcell faturalıya geçiş yaptığım zaman tarifeye ek telefon alabiliyormuyum lütfen yardımcı olunuz

Ahmet KOÇ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fransa da farklı şehirlerde 1 ay kadar kalma durumum var.
Bu süre içerisinde kullanmak üzere uygun tarifeli internet paketi almak istiyorum.
Bunun için en iyi çözüm yolu hakkında bilgi verebilir misiniz.

mhmtdmrz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
BimCell hakkında ne düşünüyorsunuz. Kullanmak mantıklı mı ?

Adil Burak Aras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun aleykum. Ben Türk telekom'dan Turkcelle numaramı taşıdım ve yeni telefon aldım hat üzerine. Telefon değiştirdiğim için güvenlik için birçok uygulama ilk girişte telefonuma sms kodları gönderiyor. İnstagramda gelmesi gereken 6 haneli kodlar gelmiyor. Giremiyorum instagramıma. Telefonum arama ve aranmalara açık, telefonumu fabrika ayarlarına falan da döndürdüm telefonu kapattım açtım ama çözüm bulamadım. Lütfen bu konuya yardımcı olabilecek birilerini bulmama yardım eder misiniz.

Beholder

Doçent
Reaksiyon puanı
30
Beyler Turkcell de numara taşımada 4Gb 1000dk 1000sms ne kadar tutar?
--- Gönderi Güncellendi ---

Adil Burak Aras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş 4 gb yok bildiğim kadarıyla 3 gb gündüz +3 gb saat 22:00 ile 06:00 arası hakkın var 39 tl yanında bişeyler bişeyler var.

Hilaltrt1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba ben avealiyim ve tl yuklettim hala gelmedi napabilirm dun aksam yuklettim bu sabah oldu hala yok ama yuklettigim yerin bilgisayarinda gonderildi gozukuyor
Merhaba ben avealiyim ve tl yuklettim hala gelmedi napabilirm dun aksam yuklettim bu sabah oldu hala yok ama yuklettigim yerin bilgisayarinda gonderildi gozukuyor

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115

Arkadaşım hemen Türk Telekom M H lerini ara durumu ilet onlarda görünmüyorsa yüklediğin yere söyle hatta onlar arasın yoksa paranı iade etsinler.