Sizce Touch ID Iphone 8'de nerede olacak?

Bu konuyu okuyanlar

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Sizce bu iphone 8 in parmak izi okuyucusu nerede olacak tamamen muamma şu anda nasıl bir çözüm getirilecek, ekranın altına gömmeleri şu anda imkansız gibi duruyor ne dersiniz?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet çok büyük ihtimal ekran altına koymayacaklar. Samsung S9'a kaldı gibi o iş.
Büyük ihtimal elma logosunun altına gizlerler diye düşünüyorum parmak izi okuyucusunu.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
IMG_0032.JPG
@Murat Burç kardeşin dediği gibi ama o zaman da şöyle birşey çıkar ortaya malum Apple'da alışılmış birşey var alt modelin kılıfını üst model de yine kullan yani 6 nın kılıfını 6s de kullan apple buna nasıl çözüm bulacak acaba şuna da kendi kullandığım kılıfta tam elma yerinde bir delik düşünüyorum da çok kötü bir tasarım olurdu. Ya da şöyle bir yol izleye bilir tasarım da olduğunu gibi üstten boşluk bırakmışlar alt kısım dan ekran filimlerin de olduğu gibi bir boşluk bırakıp ön tarafda devem ede bilir ekrandan biraz kısıp da bence parmak izi ön kısım da daha çok kullanışlı ama bakalım ne olacak.
--- Gönderi Güncellendi ---
IMG_0031.JPG

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Bence eğer ki ekrana gömmek yerine,telefonun arka tarafına koyacak olurlar ise;
Telefonun arkasındaki meşhur ısırılmış elma logosuna entegre edebilirler,aynı zamanda görüntü de kirlenmemiş olur..Birde ışık mışık eklesinler aynı Macbook'larda olduğu gibi...
Bunlar güzel hayaller.. :)

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Bence eğer ki ekrana gömmek yerine,telefonun arka tarafına koyacak olurlar ise;
Telefonun arkasındaki meşhur ısırılmış elma logosuna entegre edebilirler,aynı zamanda görüntü de kirlenmemiş olur..Birde ışık mışık eklesinler aynı Macbook'larda olduğu gibi...
Bunlar güzel hayaller.. :)
Şarj çok gider ama o ışık işini bende çok istiyorum en azından bildirim ışığı olarak yansa yine yeter çok havalı durur

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Şarj çok gider ama o ışık işini bende çok istiyorum en azından bildirim ışığı olarak yansa yine yeter çok havalı durur
Aynı Lg G2 deki gibi zarif bi ışık ekleseler yeterli olur bence.. Tabi Amerika'daki ecnebilerin tasarım anlayışı biraz daha farklı..

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Ben güç tuşuna koyarlar diye düşünüyorum.

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Güç tuşu çok mantıklı geliyor bana da. Sony gibi kullanabilir belki. Note 8 çok daha iyi olacak gibi geliyor. Senelerdir bütün iphone kullandım. En son s8 olus dan sonra gördüm ki Apple tasarım tarafında artık sıkıntı yaşayacak gibi duruyor. Çok büyük birşey yapmaları lazım ki alınsın. Yoksa Note 8 alıp yürüyecek.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ve ayrıca hoparlör kısmının ekrana taşması pek estetik durmuyor gibi.