Sizce Siyaset Nasıl Olmalıdır?

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sizce siyaset nasıl olmalıdır?
Bu konu başlığı altında siyasetin nasıl olmasını istediğiniz hakkında tartışalım.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Kavgasız dövüşsüz. Karşısındakinin görüşüne saygılı. Ve olaylara at gözlüğü ile bakmayan

Reaksiyon puanı
16,118
kavgasız dövüşsüz siyaset olmaz diyenler damlar birazdan...

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Siyaset'te gerçekten de her şey ama her şey saygı çerçevesinde olmalı diyorum ben her şeyden önce diplomasi taraftarıyım.:)

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Nasıl olmalı bilmiyorum ama bu ülkedeki gibi olmamalı. Mecliste vekiller birbirini dövüyor :D

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Normalde suç değil vekillerin 10 dakika kadar fiziksel şiddet uygulama izinleri var.Tabi birbirlerine.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Siyaseti, siyasetçiler yapar. Ben sağlam siyasetçiyim diyen varsa meydanlarda görmek isteriz, forumlarda değil..

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Burada konuşanlar da bir gün siyasetçi olabilir değil mi? :D
Henüz öyle bir ışık göremedim kimsede. Gerçi siyaseti beceremeyenler de meydandayken, çok görmüyorum buradakilere..

Ne demişler,
“İşi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.”

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Siyaset senin ne haddine, Anadolulu.
Dün CHP'liler iktidardayken bunu diyordu, görüyoruz ki bugün AKP'liler aynısını diyor.
1467318437.jpeg

Dün o kızılan ve yerilen CHP zihniyetinin sözlerini bugün AKP'lilerin söylemesinin nedeni iktidarda çok uzun süre kalmaları sebebiyle halktan uzaklaşmaları(*bütün AKP'liler değil, bu cümleyi söyleyen AKP'liler*).
O yüzden aslında sistemin ABD ve Avrupa'daki gibi belli bir grubun çok uzun süre iktidarda kalmasını engelleyecek şekilde olmalı yoksa sistem sağlıklı işlemiyor ve gücün getirdiği kibir böyle sözleri söyletiyor.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Ben siyasetçi olmayı planlıyorum. Tabi o zamana kadar seçim kalırsa:)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Siyaset senin ne haddine, Anadolulu.
Dün CHP'liler iktidardayken bunu diyordu, görüyoruz ki bugün AKP'liler aynısını diyor.
1467318437.jpeg

Dün o kızılan ve yerilen CHP zihniyetinin sözlerini bugün AKP'lilerin söylemesinin nedeni iktidarda çok uzun süre kalmaları sebebiyle halktan uzaklaşmaları(*bütün AKP'liler değil, bu cümleyi söyleyen AKP'liler*).
O yüzden aslında sistemin ABD ve Avrupa'daki gibi belli bir grubun çok uzun süre iktidarda kalmasını engelleyecek şekilde olmalı yoksa sistem sağlıklı işlemiyor ve gücün getirdiği kibir böyle sözleri söyletiyor.
Siyaset, milliyetçilik ve komünizmden ibaret demek? Hmmm...
Ver gazı, ver gazı.. :)

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Merak etmeyin, siyaset çok daha geniş bir konu.
Maskeniz düştü, takkeniz de düştü.
Size göre kimsenin görüşünü belirtmeye hakkı yok.
Kişisel görüşünü belirten birine çok meraklıysan siyaset yap diyen birini ancak Allah iflah eder.
Dün CHP'lilerin yaptıklarına kızdıkları şeyleri bugün bazı AKP'lilerin yapması manidar. (tamamı değil bazı).
Bu kibre eskiden kim sahipti, bugün kimler sahip, okuyuculara hatırlattım sadece.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Merak etmeyin, siyaset çok daha geniş bir konu.
Maskeniz düştü, takkeniz de düştü.
Size göre kimsenin görüşünü belirtmeye hakkı yok.
Kişisel görüşünü belirten birine çok meraklıysan siyaset yap diyen birini ancak Allah iflah eder.
Dün CHP'lilerin yaptıklarına kızdıkları şeyleri bugün bazı AKP'lilerin yapması manidar. (tamamı değil bazı).
Bu kibre eskiden kim sahipti, bugün kimler sahip, okuyuculara hatırlattım sadece.
Öyleyse kişisel görüş bildirmeyi burada siyaset yapmayla eş tutmayacaksın.. :)

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Tutan ben değilim ki.
Burada şikayet eden kim ise eş tutan da odur.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@Bloother @Ben Kenobi
Bence siyaset kavgasız,halkın sesini meclise taşıyabilecek yetkili kişilerin(milletvekili gibi) olduğu, işini gerçekten iyi bir şekilde yapabilen ve zekasını doğru bir şekilde kullanabilen kişilerin olduğu bir şey olmalı.

Not: Bu mesajımda hiç bir kişiye çağrışımda bulunmuyor sadece görüşümü belirtiyorum. İyi günler. :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Tutan ben değilim ki.
Burada şikayet eden kim ise eş tutan da odur.
Ben de burada yapılanın siyaset olmadığını, siyasetin burada yapılamayacağını söylüyorum zaten. :) Neyse böyle böyle senin yüzünü daha net görüyorum.. :)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Bir zamanlar Erkan Mumcu adında genç ve iyi eğitim görmüş, ileri görüşlü bir syasetçi vardı. Önemli bir konuda kendisi Paşalarımız tarafından tehdit edilmiş ve kararını değiştirmek zorunda bırakılmıştı. O olaydan sonra siyasete bakış açım değişti.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Ben de burada yapılanın siyaset olmadığını, siyasetin burada yapılamayacağını söylüyorum zaten. :) Neyse böyle böyle senin yüzünü daha net görüyorum.. :)
Niyetini Allah bilir, senin gördüğün yüz ancak seni bağlar çünkü herkesin gerçek yüzünü Allah görür.
Buraya gelip yazdıkların bellidir, bunun ne anlama geldiği de besbellidir, eğer o anlamda yazmak istemediysen adam gibi söylersin, ben bunu asla yadırgamam ama bu şekilde devam ederek sanki amacı konuya nifak sokmak olan biri gibi yazmaktasın.

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
@Ben Kenobi, @Bloother siz niye her konuda tartışıyorsunuz hocam. Görmezden gel diye bir buton var basın kurtulun. Sinirleriniz gerilmesin

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Niyetini Allah bilir, senin gördüğün yüz ancak seni bağlar çünkü herkesin gerçek yüzünü Allah görür.
Buraya gelip yazdıkların bellidir, bunun ne anlama geldiği de besbellidir, eğer o anlamda yazmak istemediysen adam gibi söylersin, ben bunu asla yadırgamam ama bu şekilde devam ederek sanki amacı konuya nifak sokmak olan biri gibi yazmaktasın.
Yazdıklarımı oraya buraya çekip nifak sokan sensin. Bilgiç bilgiç konuşup sonra da Allah bilir diyerek anca ahmaklardan saklanırsın.. Senin laf oyunların bana sökmez.. Bu laflarınla anca ahmakları kandırırsın..

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Yazdıklarımı oraya buraya çekip nifak sokan sensin. Bilgiç bilgiç konuşup sonra da Allah bilir diyerek anca ahmaklardan saklanırsın.. Senin laf oyunların bana sökmez.. Bu laflarınla anca ahmakları kandırırsın..
İşte yazdıkların;
Siyaseti, siyasetçiler yapar. Ben sağlam siyasetçiyim diyen varsa meydanlarda görmek isteriz, forumlarda değil..
Henüz öyle bir ışık göremedim kimsede. Gerçi siyaseti beceremeyenler de meydandayken, çok görmüyorum buradakilere..
Ne demişler,
“İşi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar.”

Ne güzeldi değil mi ben gelmeden önce ahkam kesip duruyordun, siyaset hakkında konuşmak sizin ne haddinize diyip milleti susturacaktın.
Kimseye laf oyunu yaptığımız yok. Sizin gibilerin maskelerini düşürdüğüm için çıldırıyorsun.
Bu konuya gelip siyaset hakkında konuşmak ve görüş bildirmek sizin ne haddinize dedikten sonra şimdi de özür dilemek yerine anlamı apaçık belli olan cümlelerden bu anlamı çıkaran ahmaktır diyip kibirleniyorsun.

Zaten ben gelmeden önceki mesajlarında da forum üyelerini hafiften aşağılamışsın, yetmemiş siyasetçileri bile aşağılamışsın.
Söylediklerinin ne anlama geldiği bilmiyorsun ya da bilmiyor ayağına yatıyorsun, ben sadece yaptıklarını yüzüne vuruyorum.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Kavgasız ve dövüşsüz olmalı.

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Empati ve gerçeklik içerisinde olmalı. Kulaktan doğma, kaynağı belli olmayan konularla yapılmamalı...

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344

Ne demişler,

Ben de şu anki siyasetçilerin hicbirinde ışık göremiyorum napacagiz?
Burada isteyen istediğini konusur, genç beyinlerin önü açılmalı. Bana kalsa 60 dan büyükleri zorla emekli ederim