Sizce Note FE mi Mi Mix 2 mi?

Bu konuyu okuyanlar

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Merhabalar. İki telefonun da forumda özelliklerine baktım fakat kimse bu ikisini karşılaştırmadığı için konuyu açmak istedim. Aslında geçen gün bir konu açmıştım fakat o konuda daha fazla telefon kıyaslanıyordu. Eleyerek gittim ve bu ikisinden birine karar verdim. Öncelikle şunu söylemeliyim. Ben ekranı devasa bir telefon istiyorum. iPhone Plus’lar 5.5 inch. Note FE 5.7; Mi Mix 2 ise 5.99 inch. Bu ikisinin ekranı da benim için yeterli. Kamerası iyi olsun istiyorum fakat ikisinin kamerasını tek başıma karşılaştıramadım. İşlemci olarak galiba Mi Mix 2 daha güçlü. Her ne kadar bu güzel özelliklere sahip olmak istesem de kaleme de sahip olmak isterim açıkçası. Kalem ise Note FE’de var. Ve Note FE’nin kutusundan çıkan kılıf ise beni benden alan farklı bir detay. Siz olsaydınız hangi telefonu tercih ederdiniz ve neden? Teşekkür ederim.

Goktug14

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Mi Mix 2 hem tasarım hem işlemci olarak daha ileride.Mi Mix 2 alırdım ben.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Niçin FE peki?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mi mix 2 ve Note FE arasında kaldım bu yüzden bu ikisinden başka bir şey almam muhtemelen.
Mi mix 2 diyorum

Kamera dersen ben anlamıyorum insanları film çekiyorlar sanki yok kötü yok gece iyi değil bence gündüz güzel çeksin yeter bence iyi foto çeker

Tasarımı bence çok güzel

Performans dersen sd835 yani konuşmaya gerek yok

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Mi mix 2 diyorum

Kamera dersen ben anlamıyorum insanları film çekiyorlar sanki yok kötü yok gece iyi değil bence gündüz güzel çeksin yeter bence iyi foto çeker

Tasarımı bence çok güzel

Performans dersen sd835 yani konuşmaya gerek yok
Evet güzel bir yorum teşekkür ederim.

Yalnız Note FE’nin SAR değeri 1.1 civarıyken Xiaomi’ninki 1.8. Xiaomi fazla zararlı değil mi sizce de ?

Son düzenleme:

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Kalem istediğinizi belirtmişsiniz, niye kararsızsınız anlamadım. Her şey işlemci değil ve Note FE'nin işlemcisi de yeterli seviyede. Note FE alın gitsin bence. Bu arada kutudan çıkan kılıf için olumsuz yorumlar okudum. Kılıfın kapağına toz geliyormuş da telefon cepteyken hareket halinde olduğunuzda ekranı oyuyormuş falan da filan, ne kadar doğru bilemem.

JaKeX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Kameraya önem veriyorsan note fe al işlemcidede çok sıkıntı olmaz çok fark olmaz.

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Yalnız No
Kalem istediğinizi belirtmişsiniz, niye kararsızsınız anlamadım. Her şey işlemci değil ve Note FE'nin işlemcisi de yeterli seviyede. Note FE alın gitsin bence. Bu arada kutudan çıkan kılıf için olumsuz yorumlar okudum. Kılıfın kapağına toz geliyormuş da telefon cepteyken hareket halinde olduğunuzda ekranı oyuyormuş falan da filan, ne kadar doğru bilemem.
kalem zorunlu değil ama olsa güzel olur. Kılıf hakkındaki o yorumları evet ben de görmüştüm zaten kapaklı kılıfları sevmem ama bu kılıf çok güzel özelliğe sahipti biraz cezbetti. Yorumunuz için teşekkür ederim

Kameraya önem veriyorsan note fe al işlemcidede çok sıkıntı olmaz çok fark olmaz.
Xiaomi 6gb RAM’e sahip Note FE ise 4gb. Hani ikisi de 4 veya 6 gb RAM’e sahip olsa evet Note FE derdim fakat RAM’ler de farklı olduğu için kararsız kaldım

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Note FE dün elime geçti. Açıkçası ben elime AYPON x'te aldım, Note8'de. Kesinlikle kullanım açısından kendi görüşümden bakacak olursak ikisindende daha kullanışlı. Bataryası iyi gidiyor. Kutu içeriğinden çıkan kaliteli CLEARWİEW kapaktan bahsetmeyeceğim o zaten muzzam bir şey. Kutu içeriği de mükemmel Mi Mix2 gibi fakir değil.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Xiaomi mi mix 2 daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Note FE dün elime geçti. Açıkçası ben elime AYPON x'te aldım, Note8'de. Kesinlikle kullanım açısından kendi görüşümden bakacak olursak ikisindende daha kullanışlı. Bataryası iyi gidiyor. Kutu içeriğinden çıkan kaliteli CLEARWİEW kapaktan bahsetmeyeceğim o zaten muzzam bir şey. Kutu içeriği de mükemmel Mi Mix2 gibi fakir değil.
İlk başta ben de note 8 düşünmüştüm fakat okuduğum bölümün masraflarından dolayı önümüzdeki yıl için de para ayırmak istedim bu yüzden bütçemi inanılmaz kıstım. FE’yi note 8’e niçin tercih ettiniz?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
İlk başta ben de note 8 düşünmüştüm fakat okuduğum bölümün masraflarından dolayı önümüzdeki yıl için de para ayırmak istedim bu yüzden bütçemi inanılmaz kıstım. FE’yi note 8’e niçin tercih ettiniz?
fiziksel Home tuşu için açıkçaçsı.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Daha güçlü ve daha uzun ömürlü donanıma sahip.
Daha büyük ekran daha iyi bir tasarıma sahip.
3400 mAh pile mevcut.
Tasarım konusu tartışılır. Kenar kısımlarındaki çerçeveler belirtildiğinden daha kalın ve çirkin duruyor bence.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Bana göre telefon tercihinde böyle basit nedenler ana faktör olmamalı.Note 8 ve Note FE aynı fiyatta diyelim,FE mi alırsın Note 8 yerine?
Note 8 alırım o zaman. Bütçeye bağlı bir durum biraz da. Fe almak aptallık olur o vakitte.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Peki note fe alınca s penle ne yapacaksın bunuda düşün ve fe eskidi yani
Tasarıma önem veriyorum dedin bence mix2 note fe ye bin basar
Açıkçası SPen artık benim ömrüm hayatım oldu. Her şeyde Spen kullanıyorum. Mix 2 istediği kadar ezsin. Gene FE alırdım.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Daha güçlü ve daha uzun ömürlü donanıma sahip.
Daha büyük ekran daha iyi bir tasarıma sahip.
3400 mAh pilde mevcut.
Bluetooth 5.0'da barındırıyor.
Ağzından bal damlıyor resmen

Açıkçası SPen artık benim ömrüm hayatım oldu. Her şeyde Spen kullanıyorum. Mix 2 istediği kadar ezsin. Gene FE alırdım.
Sen ayrı arkadaş Ayrı
Ne yapıyorsun mesela s penle

Son düzenleme:

Masterfa11

Asistan
Reaksiyon puanı
66
Peki note fe alınca s penle ne yapacaksın bunuda düşün ve fe eskidi yani
Tasarıma önem veriyorum dedin bence mix2 note fe ye bin basar
Çizim yapmam gerekiyor çoğu zaman ve elimle çizemiyorum parmağımın tam olarak nereye değdiğini anlayamıyorum bu yüzden kaleme ihtiyacım olduğunu düşünüyorum

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Çizim yapmam gerekiyor çoğu zaman ve elimle çizemiyorum parmağımın tam olarak nereye değdiğini anlayamıyorum bu yüzden kaleme ihtiyacım olduğunu düşünüyorum
Ne sıklıkla oyun oynarsınız?