Sizce iphone 5s mi asus zenfone 2 mi yoksa sony xperia m5 mi?

Bu konuyu okuyanlar

Erkin34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İzledigim videolarda m5 in daha guzel oldugunu dusunuyorum.iphone 5s ise 4.5 olmaması -1 ile başlıyor.Asusun ise agir ve kalin bir telefon olmasindan yakinan cok kisi var.Sizce hangisi?

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
İphone 5s pil yönü sıkıntı ve ekran boyutu . Bütçen nedir ?

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Uc urunu kiyaslayalim;

* Iphone 5s: Kasa malzemesi basarili, parmak izi sensoru basarili, ekrani basarili, pil performansi kotu, islemcisi guclu fakat yeni ios guncellemeleri geldikce suanki performansi eskisi gibi degil gunden gune dususte, kamera performansi beyaz dengesini guzel yapiyor, cozunurluk bakimindan rakiplerinin gerisinde. Bu saatten sonra tavsiye ettigim bir urun degil. Heryerde indirime girdi 1300-1500 tl bandinda suan ama bu fiyat bandinda daha iyi urunler var. Bugun sifir bir iphone 5s alcagima 1650 tl'ye esnafta temiz ikinci el iphone 6'lar onlardan birini alirdim.

* Asus zenfone 2 (32gb): Cihazin en basarili oldugu yani 1200 tl fiyatina ragmen iyi bir performans sunmasi. Ust duzey oyunlarda bile sorunsuz performans sunuyor. Alirsani 32gb'lik varyasyonu alin. 16 ile 32gb arasinda sadece hafiza farki degil islemci ve kutu icerigi farki var. 16 gblik varyasyonda hizli sarj ozellikli sarj adaptoru cikmiyor kutudan ve 16 gblik varyasyonun islemcisi 32gblik varyasyona gore biraz daha geride kaliyor. Pil performansi gundelik kullanimda fena degil ama biraz performans gerektiren islere girdiginizde islemcinin guc tuketimi artiyor. On kamera performansi kotu. Arka kamera performansi bulundugu fiyat segmentine uygun. Ekran cozunurlugu 1080p yeterli, renk canliligi guzel. 4gb ram bu fiyatta bir telefon icin guzel bir ozellik.

Sony xperia m5: Sony bu cihazda islemci tarafinda mediatek cozumune gitti. Fakat hic iyi yapmadi. Cihazin oyun performansi fena degil fakat guc tuketimi kotu. Bu nedenle de pil suresi konusunda iyi degil. Ekrani ortalama. Kasa malzemesi zenfone 2 deki gibi plastik. Urunun en basarili yani kamera performansi. Hem on hem arka kamerasi bulundugu fiyat segmentine gore basarili.

Bu uc cihazdan birini alacak olsam performans icin asus zf2'yi, basarili selfiler ve arka kamera ike guzel cekimler icin sony m5'i alirdim.

Tavsiye:

* Bu urunler asagi yukari 1200-1500 tl bandinda olan urunler. Acikcasi bu fiyat bandinda lg g4 modelini tavsiye ederim. Sd808 islemcisi, 3gb ram, 32gb rom ile cok guclu bir cihaz g4. Bu fiyat bandindaki en guclu urun. Cihazin en iyi oldugu nokta ise kamera ve ekran performansi. Ciktigi zamaninin en iyi kamera ve ekranina sahip urunler icinde yer aliyordu g4. Suan bulundugu fiyat segmentinin de en iyisi bu konuda. Pil performansi ortalama. Ne iyi ne kotu.

Tavsiyem g4 almaniz yonundedir. Alirken kuti uzerimdeki uretim numarasina bakin. 505K.... ~ 509K... arasi modelleri almayin. Bootloop kronik sorunu var. 600K.... ve ustu modellerde bu sorun yok onlardan birini alin. Urunu ithalatci garantili hepsiburada,kipa gibi yerlerden 1200 - 1400 tl arasi bulabilirsiniz. Urunu lg Türkiye garantili olanlari esnaf telefoncularda 1500 tl'ye bulabilirsiniz. Sahibinden'e ilanlara bakin.

UgurcanAlan

Asistan
Reaksiyon puanı
58
2000TL Bütçen Varsa iPhoneSE alabilirsin, iyi olduğunu duymuştum..

Erkin34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Butcem 1000-1500

Alio6

Doçent
Reaksiyon puanı
38
m5 kesinlikle alma kardeşim aldı telefonun parasını geri almaya çalışıyoruz 4 ay sonra verebilirlermiş sakın girme o topa zenfone iyi