Sizce Hangisi ?

hangisini almalıyım

• Kullanılan toplam oy
    21

Bu konuyu okuyanlar

mdalga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşlar 1 2 güne yeni telefon alıcam kararsız kaldım şöyle güzelce beni 3 4 yıl götürecek bir telefona ihtiyacım var.
Note 5 / galaxy s6 /galaxy s edge
güncelleme desteği,sağlamlık,özellik vs... gibi tercihleride göz önünde bulundurursanız sevinirim

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
merhaba arkadaşlar 1 2 güne yeni telefon alıcam kararsız kaldım şöyle güzelce beni 3 4 yıl götürecek bir telefona ihtiyacım var.
güncelleme desteği,sağlamlık,özellik vs... gibi tercihleride göz önünde bulundurursanız sevinirim
bu 3 cihazında özellikleri aynı fakat s6 yla s6 edgeyi ayıran tek özellik edgenin ekranın kıvrımlı olması birşey yok diğer özellikleri aynı. ama not 5 in bunlardan farkı bataryasının yüksek olması ki bu artı bi neden fakat eğer not serisi seviyorsanız not 5 sizin için daha uygun olucaktır hem geniş ekrana sahip oyun ve videolar için güzel kalite sunuyor zaten kamerası cartı curtu hep aynı batarya ve genişlik farklı okadar ama eğer s6 edgenin ekranı hoşuma gitti diyorsanız onuda tercih edebilirsiniz yada s6 olsun fazla büyük olmasın ekranı normal olsun diyorsanız bu telefonuda tercih edebilirsiniz dediğim gibi notun avantajı bataryası daha iyi ekranı daha geniş diğer tüm özellikler aynı güncelleme olarak en son android sürümünde 6.0 almış olması gerekiyor tabi samsung ne yapar bilinmez 7 yi de verebilir verirse nezaman verir bizim ülkeye ne zaman gelir bilinmez vermeyece bilir ya zaten cihaz stabil olduktan sonra güncellemeye pek ihtiyaç yok ios değilki olan şeyleri sonradan eklesinler zaten herşeyi destekliyor bu cihazlar sağlamlık konusunda s6 yla not 5 i yere düşürmediğin sürece pek bişi olmazda s6 edgenin kenarı kıvrımlı olduğu için bi dezavantaj sağlıyor ama iyi bir koruyucu cam kullanılırsa ve kılıfla bu sorun ortadan kalkar gibime gelir ben kılıf sevmiyorum diyorsanız bilemem özellik olarak bu cihazlar zaten amiral gemisi yüksek performans sağlayan cihazlar kamerası işlemcisi felan hepsi iyi derecede ama eğer bütçe sıkıntın varsa bu cihazlardan birini alıcaksan ben not 5 i tercih ederdim ama yoksa s7 serisine bakmanı tercih ederim yada not7

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
bu 3 cihazında özellikleri aynı fakat s6 yla s6 edgeyi ayıran tek özellik edgenin ekranın kıvrımlı olması birşey yok diğer özellikleri aynı. ama not 5 in bunlardan farkı bataryasının yüksek olması ki bu artı bi neden fakat eğer not serisi seviyorsanız not 5 sizin için daha uygun olucaktır hem geniş ekrana sahip oyun ve videolar için güzel kalite sunuyor zaten kamerası cartı curtu hep aynı batarya ve genişlik farklı okadar ama eğer s6 edgenin ekranı hoşuma gitti diyorsanız onuda tercih edebilirsiniz yada s6 olsun fazla büyük olmasın ekranı normal olsun diyorsanız bu telefonuda tercih edebilirsiniz dediğim gibi notun avantajı bataryası daha iyi ekranı daha geniş diğer tüm özellikler aynı güncelleme olarak en son android sürümünde 6.0 almış olması gerekiyor tabi samsung ne yapar bilinmez 7 yi de verebilir verirse nezaman verir bizim ülkeye ne zaman gelir bilinmez vermeyece bilir ya zaten cihaz stabil olduktan sonra güncellemeye pek ihtiyaç yok ios değilki olan şeyleri sonradan eklesinler zaten herşeyi destekliyor bu cihazlar sağlamlık konusunda s6 yla not 5 i yere düşürmediğin sürece pek bişi olmazda s6 edgenin kenarı kıvrımlı olduğu için bi dezavantaj sağlıyor ama iyi bir koruyucu cam kullanılırsa ve kılıfla bu sorun ortadan kalkar gibime gelir ben kılıf sevmiyorum diyorsanız bilemem özellik olarak bu cihazlar zaten amiral gemisi yüksek performans sağlayan cihazlar kamerası işlemcisi felan hepsi iyi derecede ama eğer bütçe sıkıntın varsa bu cihazlardan birini alıcaksan ben not 5 i tercih ederdim ama yoksa s7 serisine bakmanı tercih ederim yada not7
Samsung edge ekranları düz ekranlarından daha sağlam
Bu cihazlar kesinlikle 7.0 alacak yani öyle alıcak felan filan yok

M

Murat Burç

SDN Okuru
Samsung tarafında Note 5 in asıl rakibi S6 edge Plus dur S6 edge değil
Note 5 ve S6 edge plus işlemcisi hız aşirtilmis şekilde geliyor ve ramlari daha iyi
Ayrıca bu cihazlarda kullanılan ekranlarda 2k olsada hepsi S6 edge plus ile Note 5 daha başarılı
Batarya konusunda s6 edge plus ile note 5 3000 olsada S6 edge plus daha başarılı
Ama Note 5 de diğerlerinden haliyle daha başarılı
Yani bu listeden Note 5

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
S6 Edge al tek seferde al paşa paşa kullan.:)

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
s6 edge in pili nasıl gidiyor bilmiyorum fakat önerim Note5 olacaktır.

BigFood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Note 5 alabiliyorsan s6 edge plus ta aynı fiyatta, s6 edge plus tavsiye ederim pili fena değil, edge ekran avantajın olur aynı zamanda büyük ekran kullanırsın.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
Bildiğim kadarıyla Ram tüketimi de Note serilerinde biraz daha iyi oluyor. Bende 1 ay önce Note 5 aldım şu anlık memnunum. Oyunlarda, menüde herhangi bir kasma yaşanmıyor. Bataryası da gayet güzel, benim kullanımıma göre 1 günü rahat çıkartıyor. Kamera gündüz çok net çekiyor. Ama daha önce büyük ekranlı telefon kullanmadıysan Note 5 kullanırken zorlanabilirsin.

mdalga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
arkadaşlar çoğunluğu dinledim note 5 aldım herkese teşekkürler

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Spen seviyosan note 5 , Daha şık görünüm Edge kıvrımlı ekran için S6 Edge :)

Benim fikrim S6 Edge lakin Note 5 te çok şık bir telefon sadece benim fikrim :)

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

3 modelde güzel ve birbirine yakın cihazlar ama ben bu üçünden note 5'i tavsiye ederim. Hem donanım olarak iyileştirmeler mevcut, hem pil performansı diğerlerine göre daha iyi, s-pen kullanışlı olabiliyor çoğu zaman. Bu tarz artıları var.

Birde şunu söyliyim. Eğer alacağınız cihazı sıfır ve peşin alıcaksanız, 2000-2400 tl aralığında bir para vericekseniz, hiç girmeyin bu cihazlara. Hepsiburada'ya bakın orada 2400 tl'ye samsung s7 edge var. İthalatçı garantili ama olsun fiyat çok uygun. Aklınızda olsun.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
note 5 tabi ki...

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
arkadaşlar sizce yakın zamanda s7 edge plus çıkar mı?

Son mesajlar