Sizce Hangi SSD Daha İyi?

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Burada corsair daha iyi ama kingston markasına ait solid state drivelara bakmanızı öneririm.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
@Pc ci utkuversus SSD'ler oyunlarda FPS artışı sağlar mı?SSD'ler sadece bilgisayarın,oyunların ve programların daha hızlı açılmasını mı sağlar?
Şunu söyleyeyim benim laptobumda şu an HDD var.Bilgisayarımı kapatırken genelde hazırda beklet moduna alıyorum.Bu şekilde bilgisayarım daha hızlı açılıyor.Açılıyor derken bilgisayarımı kapattığımda açık olan programlar da açık oluyor.Bir de bilgisayarımda IObit Smart Defrag 5 yüklü ve başlangıçta bir şeyleri birleştiriyor ve bu da bence bilgisayarımın daha hızlı açılmasını sağlıyor.Sizce buna göre ben SSD almalı mıyım?Eğer alırsam da 120veya 128GB olanlarına bakarım herhalde.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
@Pc ci utkuversus SSD'ler oyunlarda FPS artışı sağlar mı?SSD'ler sadece bilgisayarın,oyunların ve programların daha hızlı açılmasını mı sağlar?
Şunu söyleyeyim benim laptobumda şu an HDD var.Bilgisayarımı kapatırken genelde hazırda beklet moduna alıyorum.Bu şekilde bilgisayarım daha hızlı açılıyor.Açılıyor derken bilgisayarımı kapattığımda açık olan programlar da açık oluyor.Bir de bilgisayarımda IObit Smart Defrag 5 yüklü ve başlangıçta bir şeyleri birleştiriyor ve bu da bence bilgisayarımın daha hızlı açılmasını sağlıyor.Sizce buna göre ben SSD almalı mıyım?Eğer alırsam da 120veya 128GB olanlarına bakarım herhalde.
SSD fpsyi etkilemez. Ancak hızlandırır. Açılış kapanış hızları, oyun yüklenme menüleriinde gözle görünür hız artışı olur.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
SSD fpsyi etkilemez. Ancak hızlandırır. Açılış kapanış hızları, oyun yüklenme menüleriinde gözle görünür hız artışı olur.
"Şunu söyleyeyim benim laptobumda şu an HDD var.Bilgisayarımı kapatırken genelde hazırda beklet moduna alıyorum.Bu şekilde bilgisayarım daha hızlı açılıyor.Açılıyor derken bilgisayarımı kapattığımda açık olan programlar da açık oluyor.Bir de bilgisayarımda IObit Smart Defrag 5 yüklü ve başlangıçta bir şeyleri birleştiriyor ve bu da bence bilgisayarımın daha hızlı açılmasını sağlıyor."
Bu yazdıklarıma göre sizce SSD benim için gerekli midir?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Sen bilgisayar toplayacaktın değilmi? O zaman ssd al bütçene göre ssdisiz bir sistem toplarız daha iyi olur :) 240 gb almaya bak. Kingston hyperx fury ssd önerimdir...

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sen bilgisayar toplayacaktın değilmi? O zaman ssd al bütçene göre ssdisiz bir sistem toplarız daha iyi olur :) 240 gb almaya bak. Kingston hyperx fury ssd önerimdir...
Kesin olarak bilgisayar toplayacağım demedim ama bilgisayar toplamak isterim.İnşallah da güzel bir pc toplarım.Sizin dediğinizi mantıklı buldum.En iyisi alınca 240 GB olan bir SSD almak.Bir de Kingston Hyperx Fury SSD'yi önermişsiniz.Bunun bir nedeni var mı ve sizce Corsair mi Kingston mu Samsung mu SSD olarak iyi iş çıkarır?

M. Samet

Doçent
Reaksiyon puanı
91
Hocam bütçeniz sanırım 1500 TL'di. Bu bütçeye SSD almak doğru değil.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Uygun fiyatlı ve hızlı çalışması :) Samsung daha iyi ama kingston başta güven kazanmış :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hocam bütçeniz sanırım 1500 TL'di. Bu bütçeye SSD almak doğru değil.
Şöyle bir AMD Ryzen mimarili işlemciler Türkiye'ye gelsin.İnşallah fiyat performans ürünü işlemciler olur ve Türkiye'de de uygun fiyatlarda satılır da bende kesin olarak karar verir ve aileme söyleyip ailemden onay alır ve güzel bir masaüstü pc toplarım.Ama şunu da söyleyeyim şu an için pc toplayacağım kesin değil.Hem ben kesin karar vermedim hem de aileme şu an pc toplayacağımı söylesem alacaklarını pek sanmam.Bilgisayara çok bakıyorum diye almak istemeyebilirler.Burada zaman ve derslerden alacağım notlar önemli bence.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Şöyle bir AMD Ryzen mimarili işlemciler Türkiye'ye gelsin.İnşallah fiyat performans ürünü işlemciler olur ve Türkiye'de de uygun fiyatlarda satılır da bende kesin olarak karar verir ve aileme söyleyip ailemden onay alır ve güzel bir masaüstü pc toplarım.Ama şunu da söyleyeyim şu an için pc toplayacağım kesin değil.Hem ben kesin karar vermedim hem de aileme şu an pc toplayacağımı söylesem alacaklarını pek sanmam.Bilgisayara çok bakıyorum diye almak istemeyebilirler.Burada zaman ve derslerden alacağım notlar önemli bence.
10. sınıfa gidiyorsun sanırım?

Son mesajlar