Sizce hangi sıralı otogaz sistemi ?

Konusu 'Otomobil' forumundadır ve canki1903 tarafından 15 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. canki1903

canki1903 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

- Sizce hangi sıralı otogaz sistemi ?

Arkadaşlar 2007 model 1.4 fiat doblo var bizde fakat benzin fazla yaktığından tüp taktıracağız sizce hangi markayı tercih etmeliyim sağlıklı, kaliteli ,güvenilir, sorunsuz bir ürün tavsiyesi bekliyorum bilgili arkadaşlardan

2. ewrecca

ewrecca Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    atiker taktır 900 lira 4 ay kadar oluyor ben 1.6 2000 model leon a taktırdım çok memnunum. ben yaygın olduğu için atikeri seçtim daha iyisi mutlaka vardır ama ufak illerde birden fazla yetkili servisi olduğu için bir ustayı beğenmezsen ötekine götürme avantajı var.

3. canki1903

canki1903 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş arabanın çekiş gücünü etkiler mi ve yer olarak sizce arabanın altına mı taktırayım doblonun içine mi

4. mustang

mustang Dekan

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Landi Renzo tavsiye ederim.
    1,4 motorlarda sıralı sistem olduğundan pek sorun oluşturmuyor.
    Gerçi Doblo nun ağırlığı ne kadardır

5. ewrecca

ewrecca Doçent

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bir etkilenme olmadı şehir içinde 203 kuruş yakıyor deneme amaçlı 170-180 civarı bastım benzinden herhangi bir farkı yok klima açık yokuş yukarı denemelerinde filan yorulmadan çıkıyor dediğim gibi benzinden farkı yok çok memnunum zaten piyasadaki lpg markalarının %70 i atiker taktır hiçbir sıkıntı yaşamazsın. şimdi birde obd sistemi çıkmış bluetooth la bağlanıp devir saati gösteriyor yaz kış ayarı yapıyor bir sıkıntı varsa onu tespit edebiliyorsun ben obd li istemiştim ama burdaki usta daha hiç takmadım emin olamıyorum diyince normalini taktırdım

6. atlantisprensi

atlantisprensi Asistan

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Çevremdeki herkes biz Atiker kullanıyoruz bir sorun yaşamadık dediler Atiker taktırdım. Sorun yok Allah'a şükür.

7. canki1903

canki1903 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    beyler ben atikerin yan ürünü olan went gas taktırdım yarın arabayı servisten alacağım...atikerle aynı parçaları kullandığı söylenildi...ve çok tasarrufluymuş yarından sonraki izlenimlerimi paylaşacağım

8. engerex

engerex Dekan

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    Atiker. Hem yerli marka hemde kaliteli ve yaygın.

Hayırlı olsun.
    Bir de yakıt farkını paylaşırsan faydalı olur. 1.4 motor pek tasarruf sağlamaz gibime geliyor.

9. skys

skys Profesör Onursal Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Brc'de benim tavsiyemdir. 2008 Model Chevrolet Lacetti arabamızda kullanıyoruz Lpg yüzünden bir kere yolda kaldık Oda Kaçak yaptığı için motoru kapatmış saolsun akıllı makine :D

10. freewill

freewill Dekan

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    0
    valla ben lpg de lovato ve prinsten yana hakkımı kullanırdım biraz pahalı ama sorun olmuyor :) taa 11 sene önce bağlatmıştı rahmetli babam hala aynı araba da lovato var sadece mecburi tank değişimi yapıldı :)

11. yasin_71

yasin_71 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    şuan rakipsiz lovata :)

12. Nemre

Nemre Profesör

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    Sıralı Sistemi iyi düşünün, araç belli sıcaklığa gelene kadar benzin harcayacaktır, halbuki direk gazla çalışan sistemlerde var. Aklınızda bulunsun. Özellikle kışın cok benzin harcar. halbukı arac 1.4 rahatlıkla direk gazla çalışan sistem takılır diye biliyorum. :)

13. xyz1234

xyz1234 Profesör

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    bilişim
    Yer:
    ankara
    ben brc derim. 1,8 passatta şehirler arası 120km ortalama hızda 18 kuruşa kadar düşüyor..

14. canki1903

canki1903 Asistan

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    alalı 2 gün oldu went gas tüpten memnun olduğumu söyleyebilirim.. aldığım gün gittim depoyu fulledim 75 liraya fullendi...yaklaşık bi 75 km kadar yol yaptım hala lpg sinyal ışıklarının hepsi yanıyor yani deponun daha çeyreği bile bitmedi...çekişlerde tabiki benzine göre daha agır araba ama en dik yokuşlarda bile zorlanmadan gidebildim şimdilik daha belli olmaz ama şuanlık düşüncelerim olumlu...

15. bt38

bt38 Адыгэ Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    103
    Ödül Puanları:
    63
    Ben Lovato'yu tercih ettim. Önceki iki aracımızda da Lovato vardı. Hiç sıkıntı çıkardığını görmedim, duymadım.
    Bi arkadaş yerli olsun diye BRC taktırdı, motoru dikkatli dinleyince çıtçıt ses çıkarıyo.
    Ufak bi fiyat farkı için bilinmedik bi marka taktırma sakın, daha sonra parça lazım olur sistemi komple değiştirmen gerekir.

16. grkn-g

grkn-g Doçent

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bir çok marka var ama fiyat performans açısından bakınca kendi arabama taktırıcak olsam brc den şaşmam paran çoksa prins taktırabilirsin

17. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

arkadaslar bende 1.2 albea var sıralı otogaz taksam cekısten cok dusermı? sizce hangı marka daha ıyıdır

18. Genero

Genero Profesör

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    arkadaşlar gazlı arabada illaki çekiş düşer.bunu şöyle test edin 80 le giderken 2bin devir civarlarında arabayı benzine alın ayağınız gazla sabit iken araba bir anda ok gibi fırlar.hep tüplü hem düz benzinli otomobilleri çok kullandım arada dağlar var ama insan alıştığı için aynı gibi geliyor

19. SDN Okuru

SDN Okuru SDN Okuru

arkadaşlar reklamlara aldanmayın şu anda atiker piyasadaki en kötü marka özellikle gaz beyni ayar tutmuyor sanayide araştırma yapmadan marka seçmeyin

20. SERH@T22

SERH@T22 Profesör

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    Brc ve aldesa öneririm hemen hemen her araca uyumludur.atiker ise şimdiye kadar yerli üretim olduğu için hep problem çıkmıştır taktırırsanızda mutlaka avrupa olsun aklınızda bulunsun.

Sayfayı Paylaş