Sizce hangi Klavye?

Bu konuyu okuyanlar

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382

Redragon Karura K502 USB Gaming Keyboard, 7 Switchable Backlight Colors, 104+ Keys | Online Satın Al | Ubuy Türkiye

Misal 45$ lık klavye video'sundaki sağlam bir modeldi bu. Fiyatlarına da çok yakın. Bu video'ları referans olarak izlemeni tavsiye ederim. Sonunda kendi tercihine göre seç klavyeni :)
--- Gönderi Güncellendi ---
Aliexpress'te da güzel fiyatlar gördüm oralara da bak istersen :)

Başka tavsiyede bulunuyorum çünkü bu verdiklerin ile çok rahat yazabileceğini sanmıyorum. Eğer rahat yazamıyorsan tuşları rahat değildir. Bu durumda bu parayı haketmez. Everest'in tasarımı biraz daha ergonomik geldi. Tuş yapısı, genişliği vs. Üstelik bloody biraz yıl başı ağacına benziyor :p İlle de ikisinden birisini seç dersen Everest derim ama o fiyata daha iyileri de var derim. Tabi ergonomi biraz da kişisel tercih. Kimisi netbook klavyesinde çok rahat yazıyor, kimisi eşşek kadar klavye kullanıyor :D
Klavyelerle ilgili çok önemli olmayan ama seçerken göz önünde bulundurmanı yararlı bulduğum bir bilgi. Klavye ne kadar sade ise o kadar iyi. Misal Everest'ten örnek verelim. Etrafındaki kasayı görüyor musun ? Onun tek amacı elini oraya koyman. Bu güya bileklerde rahatlama yaratacak ama çoğunlukla bu ters teper ve bileğin ağrır klavyeyi kullanırken. Hızlı yazmayı unut bileklerini koyacaksan. Üstelik bu ileride sağlık sorununa neden olabilir. Klavye seçmek basit bir iş gibi görünür ama değil :D

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Comfort Curve Keyboard 3000 | Microsoft Accessories

Programda yazıyorum oyunda oynuyorum, ultra sessiz bir klavye ve ele çok fena oturuyor. Bir daha düz klavye kullanmam zaten bunu kullandıktan sonra illa bunun gibi yamuk olacak. Bunun üstüne klavye tanımıyorum...
En sevilen klavyelerden birini seçmişsin :) Microsoft'un klavyeleri çok sevilen klavyeler arasındadır. Aslında klavye fiyata pek bakmıyor.
Misal bende;
1- 20-30TL arası bir fiyata bulunabilecek bir A4 Tech KM720 var. Oldukça rahat.
2- Aynı fiyatları bulunabilecek bri A4 Tech KBS720 var
3- Biraz daha pahalı olan Lenovo KB1021 var. Yabancı siteden 7$'a getirirsiniz ama Türkiyede 50TL istiyorlar.
Klavye ergonomisi ile fiyatının neredeyse hiç alakası yok. Ne ile rahatsan onu kullanacan :)

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Everest'e bulaşma.
Hangi modelinden sıkıntı çektiğini ve nasıl bir sıkıntı olduğunu tam söylersen o modeli önermeyiz. Muhakkak ki Everest'in iyi ve kötü ürünleri var :)
KB-6326 var yeni klavye düşünmüyorum...
Tank gibi klavye maşallah :) İşte o klavyeler uzun süre yazanlar için en idealleri hala. Bugün bile 600TL'lik klavyenin rahatlığı ve sağlamlığı onun yanına gelmez benim gözümde :) En sevdiğim kısımdan bahsettim mi ? Windows tuşu yok :tearsofjoy:

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Hangi modelinden sıkıntı çektiğini ve nasıl bir sıkıntı olduğunu tam söylersen o modeli önermeyiz. Muhakkak ki Everest'in iyi ve kötü ürünleri var :)
Klavye bakarken fiyatlarından çok memnun kaldım. Özellikleri fiyatına göre iyiydi. Fakat internetteki yorumlarından dolayı vazgeçtim. Bir deneyimim yok ama yorumlar kötü yönde.

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Zamanının efsane klavyesi Thinkpad :D
41M2TlFPoWL._SY355_.jpg

Bu eski nesil Thinkpad'lerin klavyelerini internetten 300$'a alabiliyorsunuz. Nostaljik bir klavye ve Lenovo kendi satıyor bunu.
_460_0_0B47225_V1.jpg

İşin ilginç olan yanı ise yeni nesil Thinkpad'lerde bulunan yukarıda gördüğünüz klavyeyi sadece 60$'a satıyor. Eski nesil daha çok para ediyor çünkü kullanıcılar bu yeni tasarımdan nefret ettiler çoğunlukla. Bu eski tasarıma 300$ vermeyi göze alan adamlar var piyasada.

1200px-ThinkPad_X220.jpg

İşin OHA ! dedirten tarafı ise i7 2640M işlemcili bir Thinkpad X220 ise 360$ ! Bu bilgisayarın en pahalı yeri klavyesi anlayacağınız. Eski bilgisayarların ne kadar iyi bir ergonomisi olduğunu anlatmaya sanırım bu örnekler yeter de artar bile :D Bu fiyatları Lenovo uydurmuyor. Kullanıcıların taleplerine ve eğilimlerine göre isabetli fiyat koyuyorlar.
Klavye bakarken fiyatlarından çok memnun kaldım. Özellikleri fiyatına göre iyiydi. Fakat internetteki yorumlarından dolayı vazgeçtim. Bir deneyimim yok ama yorumlar kötü yönde.
Samsung telefonlar hakkında kaptıranlar var. Şimdi ben internette birinin belki sırf firmadan intikam almak için abartarak yazdığı yorumu mu ciddiye almalıyım ? Çok aşırı miktarda olur, hatta Note 7 örneği gibi kronik sorunludur uzak durarım. Ama bir ürün hakkında detaylıcı araştırma yapmadan birisi bana alma dedi diye koyun gibi tamam o zaman almayım demek mantıklı gelmiyor :) Biraz araştırma yapmak şart.

Reaksiyon puanı
16,118

Tank gibi klavye maşallah :) İşte o klavyeler uzun süre yazanlar için en idealleri hala. Bugün bile 600TL'lik klavyenin rahatlığı ve sağlamlığı onun yanına gelmez benim gözümde :) En sevdiğim kısımdan bahsettim mi ? Windows tuşu yok :tearsofjoy:
06/1996 imalatı 21 yaşındawindows95 çocuğu o zamanlar yeni yeni windows tuşu konmuştu bunda yok uzun ve kalınca PS/2 kablosu var...
mekanikmiş bu metal plakası var...

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
06/1996 imalatı 21 yaşındawindows95 çocuğu o zamanlar yeni yeni windows tuşu konmuştu bunda yok uzun ve kalınca PS/2 kablosu var...
mekanikmiş bu metal plakası var...
PS/2 > USB
Hem oyun için hem üretkenlik için. Gecikme daha az ve daha güvenilir. Uyumluluk sorununa sebep olmuyor. Saçmalığı yok :)

Reaksiyon puanı
16,118
PS/2 > USB
Hem oyun için hem üretkenlik için. Gecikme daha az ve daha güvenilir. Uyumluluk sorununa sebep olmuyor. Saçmalığı yok :)
ps/2 daha iyi ki usb'den ve arka 4 önde 2 tane var yeni klavye almamam usb olmasından istemem usb.

Son mesajlar