Sizce Hangi Bölümü Seçmeliyim?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Nairobili

Üyecik
Katılım
9 Eyl 2018
Mesajlar
1
Puanları
1
Merhabalar! Umarım konumu doğru yere açmışımdır, biraz yeniyim de 😊

Anadolu lisesi 10. sınıf öğrencisiyim. Liseye dil bölümü hayaliyle başladım şu an Norveççe, Fraoece gibi birçok dile ilgi duyuyorum. Ama artık dil öğrenme işini hobi olarak yapmaya karar verdim, çünkü gelişen teknoloji ile gelecekte tercümanlara ihtiyaç duymayacağımızı düşünmeye başladım.

9. sınıftayken yazılım dersi aldım Pythonu öğrendim, çocukluğumdan beri bilgisayarlarla haşır neşirim ama bir bilgisayar mühendisi olmaya güzel gözle bakamıyorum.

Canlılara da ilgim var biyolog olmak istiyorum dolayısıyla sayısal seçeceğim ama sayısal derslerim kötü. Hatta geçen sene iki dersten kalmıştım (2. dönem ikisinden de geçtim) Çok aşırı üzerine düşersem bir ihtimal yapabiliyorum ama hemen anlayamıyorum. Eve gidip saatlerce veya bazı konular için günlerce tekrar yapmam gerekiyor.

Sizce sayısal seçip bu kadar derse, konuya katlanmalı mıyım? Yoksa dil seçip rahatıma mı bakmalıyım?

Edit: Eğitim bölümünü bulamayınca direkt konu dışına açtım. Keşke sayfayı biraz daha aşağıya kaydırsaydım. Bütün forumdan özür dilerim 😅
 
Son düzenleme:

ulassblc

Asistan
Katılım
9 Şub 2013
Mesajlar
141
Puanları
18
Diş bölümü okuyup sayısaldan kaçacağını sanma sakın ola!!! Üniv sınavında binlerce kişiyi atlayabilmen için sayısala ihtiyacın olacak ;) sayısalı yaparım diyorsan sayısala devam et, eşit ağırlıkı yapabiliyorsan eşit ağırlıktan devam et, ha bunları yapamıyorsan hiç durma dil bölümüne gir en kötü , dil edebiyat okuyabilirsen ünivde gir bu bölüme!! Dil edebiyat okumak ünivde; çok kitap okumayı sevmen lazım!! Ona göre düşün karseşim. Deneyimlerimi sana aktardm
 

<<Dkn nyz>>

KAYBETMEKTEN KORKTUĞUMUZ İÇİN YALNIZIZ
Yönetici
Mod. Adayı
Katılım
18 Mar 2018
Mesajlar
9,709
Puanları
113
Konum
Ankara
Anladığın ve sevdiğini seç
 

IDAHO

Doçent
Katılım
8 Eyl 2015
Mesajlar
508
Puanları
43
Konum
Bursa/Denizli
Şimdi 50 60 yıl o işi yapıcaksın. En çok hangisini yaparken mutlu olucaksın? Meslek seçerken o mesleğin geleceğine bakılmalıdır fakat asla 1. Kriter olamaz. Sevdiğin ilginin ve yeteneğinin olduğu sonra da geleceğini uygun gördüğün meslek senin için idealdir.

Ben Bilgisayar mûhendisliği okuyorum 10. Sınıfta matematikten 02 aldım 11.sınıfta kimyadan 08 aldım fakat üniversite sınavında en iyi netlerim matematik ve kimyadaydı. Bu derslerde niye başarısızım diye bir araştır. Çalışmaman üstüne düşmemen veya yanlış çalışman yüzündenmi yoksa herkesle aynı şekilde çalıştığın halde iyi gelmemesi mi?

Şu test sana yardımcı olabilir: Hangi mesleği seçmeliyim?
 
Üst
stat counter