Sizce en kullanışlı Android web tarayıcı uygulaması nedir ?

Bu konuyu okuyanlar

LaViNa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba en kullanışlı Android web tarayıcı uygulaması hangisi ?

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Merhaba en kullanışlı Android web tarayıcı uygulaması hangisi ?

Yeni Edge tarayıcısını hem mobil de hem de pc de kullanıyorum bu sefer cidden çok güzel ve hızlı bir tarayıcı olmuş. Windows konusunda hala beceriksizler ama tarayıcı konusunu çözmüşler. Çok stabil çalışıyor bende. Yıllarca Chrome kullandım her formattan sonra mutlaka ilk olarak Chrome kurardım ama şu son 4-5 aydır sistemime Chrome bile kurmuyorum artık. Edge kurup geçiyorum. Edge'yi deneyin bence. Ayrıca mobilde olsun pc'de olsun Mozilla, Opera gibi tarayıcıları da denedim ama pek beğenmedim açıkçası.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
pc de opera developer kanalındayım , telefonda ise sıklıkla opera beta kullanıyorum dahili reklam engelleme ve gece modu çok iyi , veri kazancı ayarıda işe yarıyor , içinde vpn'i olması da cabası.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Ben hem PC hem Android'de Firefox kullanıyorum açık kaynak proje olduğu için. Ama Firefox, Android'de Chrome'a göre daha yavaş çalışıyor.

Sırf Chrome ve Google'ın tekelleşmesini istemediğim için varsayılan arama motoru olarak bile Yandex kullanıyorum. Önemli aramalarda mecburen yine Google'ı kullanıyorum tabi.

Ben Firefox'un eklentilerini seviyorum. Zaten onu güçlü kılan da bu. Chrome'un da eklentileri var. Hatta Chromium tabanlı Microsoft Edge'de de Chrome eklentilerinin kullanılabildiği söyleniyor.

Microsoft Edge uygulamasını denemedim. Bilmiyorum. Ama Microsoft'a güvenmiyorum. Gücü eline aldığında tekelleşiyor. Tekelleşmenin örneğini Browser Wars (Tarayıcı Savaşları)'dan galip çıkan İnternet Explorer'ın nasıl tekelleştiği ve rakipsiz olduğu için yıllarca aynı tarayıcıya insanları nasıl mahkum ettiğine bakınca görebilirsiniz. Microsoft tekelleştikten sonra rakip oluşmasın da geliştiriciler sadece İnternet Explorer uyumlu web sitesi geliştirsin diye web standartlarına da karşı çıkmıştır.

Bence en geniş platformda çalışan tarayıcı Firefox. Bu yüzden bu proje desteklenmeli.