Sizce bu ekran kartlarından hangisini alayım ?

Sizce Hangi Ekran Kartı ?

• PNY Quadro K1200 4GB 128Bit DDR5 Profesyonel Ekran Kartı

• Galax GeForce GTX1070 8GB 256Bit GDDR5 EX O.C Sniper White Extreme Overclocked Ekran Kartı

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar selamlar. Bu iki ekran kartı arasında kaldım. Donanım işlerinden epeydir uzak olduğum için baya yeni ürünler gelmiş. Bir arkadaşım PNY QUADRO al dedi. Diğeri de beni cezbediyor hani. PNY QUADRO grafik işleri ve render için daha uygunmuş, ben onun yalancısıyım.

Öncelikle yeni bilgisayarımı nasıl kullanacağım ? Bir oyun bilgisayarı kuracağım ancak oyun oynamayacağım. ( Belki Fifa kurarım arada bir oynarım ) . Kullanım amacım tamamen photoshop, kurgu ve ses programları vs... Özellikle Adobe Premier ve After effect, photoshop cc bunlar sık sık kullanacağım programlar.

Ancak şu unutulmamalıdır ki çoğu zaman bu programlar hep beraber açık olacaklar. Yani biri açıkken öbürünü kapatma zahmetine girmek istemiyorum.

Bu yüzden bu iki üründen hangisini seçeyim ve sizce nedeni nedir ?

PNY Quadro K1200 4GB 128Bit DDR5 Profesyonel Ekran Kartı (VCQK1200DP-PB)

★ Galax GeForce GTX1070 8GB 256Bit GDDR5 EX O.C Sniper White Extreme Overclocked Ekran Kartı (70NSH6DHN1WS)

Ayyıldız6638

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Quadro serisi iş bilgisayarı sınıfına hitap eder. Geforce serisinden pahalı olup hem de oyunlarda daha zayıf kalan quadro kartlar da var. Oyun oynayacaksan Quadro serisine bulaşmaman gerektiği taraftarıyım. Sadece bit hızı, mhz, hafıza gibi bilgilere bakarak ekran kartı almaman gerekir. Masaüstü bilgisayardan pek anlamam ama illa Quadro alacam diyorsan oyun için Quadro kullanan birini bulup konuşman lazım sonuçtan emin olamazsın.

~BozKurt

Doçent
Reaksiyon puanı
307
GTX1070 al,Quadrolar mimarlık vb. İşler için.