Sizce bu bilgisayar nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
KatyPerry ,Duhan.Soysal ,Seyhoo,ConfickerBelasi

arkadaşlar peki bu ısınma,chipset yakma sorunu genel bir durum mu yoksa sadece oyun oynarken mi yaşanıyor.ben daha önce pek fazla laptop kullanmadığım için böyle bir durumla karşılaşmadım. günde ortalama 8-9 saat internette gezinen birisiyim bu sorunu sizce yaşarmıyım.
bahsettiğim bilgisayarcının öyle demesi bence normal.çünkü o da kendi bilgisayarını satmya çalışıyor

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
[MENTION=141060]beyzabetül[/MENTION] Siz istediğiniz kadar internetle gezinin isterseniz o pc le 100 saat takılın 1 hafta açık kalsın ne ısınır , ne anakartı yanar, ne işlemcisi yanar. İnternette gezinen bir pc nin GHZ si hep düşüktür. Yani ne enerji harcar , nede tüm çekirdeklerini çalıştırır.
Siz o kişiyi dinlemeyin o size kendi ürününü satmak için uydurduğu palavralar, Siz canınız ne isterse alın ve kimseyi dinlemeyin.

Şuanda piyasdaki alacağınız her pc internette gayet iyi performans verir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116

arkadaşlar peki bu ısınma,chipset yakma sorunu genel bir durum mu yoksa sadece oyun oynarken mi yaşanıyor.ben daha önce pek fazla laptop kullanmadığım için böyle bir durumla karşılaşmadım. günde ortalama 8-9 saat internette gezinen birisiyim bu sorunu sizce yaşarmıyım.
bahsettiğim bilgisayarcının öyle demesi bence normal.çünkü o da kendi bilgisayarını satmya çalışıyor

öyle olsaydı bizdeki msi vr601-049 7/24 faal ona olurdu yok öyle bir dünya asus,msi en sağlam markalar acer da düzeltti ceo mu ne değişmiş
işlemciler de artık ısınmıyor yani sorun yok.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederim.artık gidip A101 den acer marka laptobu alabilirim.tabi kaldıysa.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
nerede bitmiştir ama sor burda hiç görmedim onu izmir,bornova'da...

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
@beyzabetül Valla ayıptır söylemesi siz resmen bir nimeti , talih kuşunu kaçırdınız. O fiyata o özelliklerde notebook hiçbiryerde yok anca 1000 tl civarında bulunabilir. O fiyat aralığında 2 gb ramli ekran boyutu daha az ve HDD si daha az notebook bulunur.

Keşke alsaydınız o notebook'u. Resmen bedavaydı.

Bari paranızı biraz daha yükseltin ve bunu alın. http://www.hepsiburada.com/liste/hp...Details.aspx?productId=bd802011&categoryId=98 Bununla oyun falanda oynayabilirsiniz ve özellikleride güzel.

Duhan.Soysal

Müdavim
Reaksiyon puanı
184

Ya pc yi zorlarsan. Ben zorluyorum. Sıkıntı yok. Haswell de sıkıntı yok.
Yalan yanlış pc ciler var. Bilip bilmeden is yapıyorlar. Bi format 30 tl. Bitti. Adam pc ci çok iyi anlıyor. Adam seni kaziklamak istediği için iyi değil demiş. Acer kullandımı acaba hiç? Bir sor kendisine. Biz kullananlar öneriyoruz sıkıntı yok. Fc 4 te bile ılık pc Soğutucu yokken. Yakıcı olmuyor.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
@beyzabetül Valla ayıptır söylemesi siz resmen bir nimeti , talih kuşunu kaçırdınız. O fiyata o özelliklerde notebook hiçbiryerde yok anca 1000 tl civarında bulunabilir. O fiyat aralığında 2 gb ramli ekran boyutu daha az ve HDD si daha az notebook bulunur.

Keşke alsaydınız o notebook'u. Resmen bedavaydı.

Bari paranızı biraz daha yükseltin ve bunu alın. http://www.hepsiburada.com/liste/hp...Details.aspx?productId=bd802011&categoryId=98 Bununla oyun falanda oynayabilirsiniz ve özellikleride güzel.

alıpta sonra pişman olmamak için her yerde böyle sorarak araştırıyorum.birisi çıkıpta olumsuz birşey söyleyince tereddüte düşüyorum.daha önce buradan danışarak sony ericson marka telefon almıştım.şimdi hiç memnun değilim,keşke almasaydım diyorum
bahsettiğiniz ürün de benim bütçeme göre pahalı.hem laptoba o kadar para vermem, masaüstü olsa neyse.çünkü yere düşüp kırılma ,üzerine birşey dökülme,çalınma ..vs riskleri var.bu yüzden uygun olanı almaya çalışacağım.olmazsa marketlerin tekrar böyle kampanya yapmasını bekleyeceğim
sayenizde alacağım bilgisayarın özelliklerini öğrendim.yani en düşük 2 gb ram olacak,sabit disk 320 gb olsa yeterli,ekran 15.6..kolay taşınması açısından hafif olsa iyi olur.yalnız işlemcileri çözemedim.baktıklarımda hep celeron yazıyor

Ya pc yi zorlarsan. Ben zorluyorum. Sıkıntı yok. Haswell de sıkıntı yok.
Yalan yanlış pc ciler var. Bilip bilmeden is yapıyorlar. Bi format 30 tl. Bitti. Adam pc ci çok iyi anlıyor. Adam seni kaziklamak istediği için iyi değil demiş. Acer kullandımı acaba hiç? Bir sor kendisine. Biz kullananlar öneriyoruz sıkıntı yok. Fc 4 te bile ılık pc Soğutucu yokken. Yakıcı olmuyor.

bende durumu sonradan anladım.bana istersen sana bir tane laptop falan gönderebilirim gibi laflar etmişti.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
ConfickerBelasi
Duhan.Soysal
KatyPerry
Seyhoo

A101 haftaya yine benzer özellikte laptop geliyor bu sefer almak istiyorum

http://www.a101.com.tr/tr/Afis-Yazdir_GelecekHafta.aspx?SolBannerID=325

birde bulunduğum şehirde bilgisayarcının birine sordum.şu özellilklerde ikinci el noteebok varmış:

ASUS marka,amd işlemci,320 gb harddisk,çift çekirdek,4 gb ram 15.6 ekran fiyatı 450 tl.yeni batarya takarsam 500 tl olur.yarısı peşin yarısı taksıtlı olur dedı
siz olsaydınız bu ikisinden hangisini tercih ederdınız?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
ConfickerBelasi
Duhan.Soysal
KatyPerry
Seyhoo

A101 haftaya yine benzer özellikte laptop geliyor bu sefer almak istiyorum

http://www.a101.com.tr/tr/Afis-Yazdir_GelecekHafta.aspx?SolBannerID=325

birde bulunduğum şehirde bilgisayarcının birine sordum.şu özellilklerde ikinci el noteebok varmış:

ASUS marka,amd işlemci,320 gb harddisk,çift çekirdek,4 gb ram 15.6 ekran fiyatı 450 tl.yeni batarya takarsam 500 tl olur.yarısı peşin yarısı taksıtlı olur dedı
siz olsaydınız bu ikisinden hangisini tercih ederdınız?

1ef80e86-6f7a-46fc-abb7-070fd385d663.jpg

bu daha iyi.

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
[MENTION=141060]beyzabetül[/MENTION] kesinlikle lenovoyu al. Aralarında çok az fiyat farkı var ve özellik olarakda lenovo daha iyi. Ayrıca 0 ürün her zaman daha iyidir.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
KatyPerry
ConfickerBelasi

özeliklerden pek anlamam.sadece celeron işlemcinin sıkıntılı olduğu söyleniyor.hem taksıtlı hemde sıfır oluşundan dolayı bu sefer kesın lenovayı alacağım tabii kalırsa :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
çok büyük beklentisi olanlar celeron'u beğenmiyor internet için kullanılabilir pentium d 820'den iyidir ondaki cpu.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
çok büyük beklentisi olanlar celeron'u beğenmiyor internet için kullanılabilir pentium d 820'den iyidir ondaki cpu.
yani benim bahsettiğim ikinci el asus marka işlemcisinden daha mı iyi.
artık yarın kalırsa almayı düşünüyorum.bugün gittim markete bilgisayar gelmiş verin alın gideyim dedim illa yarın alabilirsin diyorlar