Soru Sizce anadolu lisesinden fen lisesine geçmeli miyim?

Bu konuyu okuyanlar

Dragex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar, şu anda 11.sınıfım ve nitelikli bir anadolu lisesinde okuyorum. Okulum güzel, eğitimi iyi fakat bazı sebeplerden dolayı evime biraz daha yakın olan fen lisesine nakil aldırmak istiyorum. Okulların puanları birbirine yaklaşık, neredeyse aynı denebilir. Sizce ne yapmalıyım?

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Arkadaşlar, şu anda 11.sınıfım ve nitelikli bir anadolu lisesinde okuyorum. Okulum güzel, eğitimi iyi fakat bazı sebeplerden dolayı evime biraz daha yakın olan fen lisesine nakil aldırmak istiyorum. Okulların puanları birbirine yaklaşık, neredeyse aynı denebilir. Sizce ne yapmalıyım?
Fen lisesinde dersler, özellikle sayısal dersler, çok sıkıntı. Sayısal dersleriniz iyi ise geçebilirsiniz. Eğer kötü ise geçmenizi pek tavsiye etmem.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,096
Biraz ağır yada bizim okul ağır

enesozdemirim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
sayısal/sözel ne istiyorsun ?

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Fen lisesindeyim ben. Anadolu lisesine göre ağır bir müfredatı var. Hele 11.sınıf 2.dönemdesin. Tavsiye etmem. Bence 11. sınıfı sağlam şekilde bitir. 12.sınıfta nakil al.

Dragex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Fen lisesindeyim ben. Anadolu lisesine göre ağır bir müfredatı var. Hele 11.sınıf 2.dönemdesin. Tavsiye etmem. Bence 11. sınıfı sağlam şekilde bitir. 12.sınıfta nakil al.
Anladım ama 12.sınıf geç olmaz mı?

enesozdemirim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
meb tarafında fen liseleleri diğer meb kurumlarına göre işi biraz daha ciddiye alıyor ve sıkı tutuyor. Ben fenden özele geçtim. Sende işi ciddiye alırsan istediğin alanı seçmende yardımcı olabilir fen lisesi. Direk şu algıya da girmemek lazım eskinin süper liseleri şimdinin fen liselerine eş değerdir diye. hangi fen lisesi olduğuna da bağlı.

Dragex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
meb tarafında fen liseleleri diğer meb kurumlarına göre işi biraz daha ciddiye alıyor ve sıkı tutuyor. Ben fenden özele geçtim. Sende işi ciddiye alırsan istediğin alanı seçmende yardımcı olabilir fen lisesi. Direk şu algıya da girmemek lazım eskinin süper liseleri şimdinin fen liselerine eş değerdir diye. hangi fen lisesi olduğuna da bağlı.
Menemen Fen’e geçicem 15 Temmuz’dan. Aslında konuyu böyle açsam daha iyi olurdu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okulları biliyorsanız bu okullar hakkında yorum yaparsanız sevinirim yani buna göre nakil aldırmaya karar vericem.

Son düzenleme: