Siyasette sosyal medya mı yoksa muhalefet mi daha etkili?

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Bana göre muhalefetin konuşmadığı tepki göstermediği çoğu şeyi halk sosyal medya sayesinde yapıyor. Sizce hangisi daha etkili?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Türkiye'de Muhalefet var mı ki etkili olsun =? Muhalefetin bakış açısı körlemesine hükümeti eleştirmek üstüne çalışıyor.

Az önce Cnn-Türk te Hakan Bayrakçı anket açıklıyor tüm muhalefete güven yüzde 19 bandında çıkıyor. ( Adam CHP'ye yakın birisi ve anketin içinde tüm muhalefet partilerini katmasına rağmen umut olamıyor insanlara. ) halen bizi kurtarsa kurtar AKP kurtarır diyor insanlar. 10 seçim kaybetmiş adamı tekrar tek aday olarak genel başkan seçiyorlar ve Türkiyeye umut olmasını bekliyorlar.

Sosyal medya bana görede daha başarılı ve iyi geliyor hükümete karşı muhalefet yapmakta. ( Tabii aralara karışan ve yalan yanlış iftira haberleri yaymaya çalışanlar ile bir parti adına çalışan sürekli şu istifa şuna hain vb yakıştırmalar yapan Trol hesapları saymazsak. )

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
cehapenin başına beni tam yetkiyle getirin şu koşullar içerisinde chp'nin halktaki kötü ve dinsiz algısına rağmen 2023'de akp'yi iktidardan indirmezsem en sertinden şerefsizim ve namussuzum. İtin de önde gideniyim o kadar iddialı konuşuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türkiye'de muhalefet namına birşey yok.

Bakın size soruyorum iyi parti. Bu adamlar %10 oy aldılar. Var mı sesleri, icraatları söylemleri? Adamlardan haber alabieen var mı? Aldığımız son haber lütfi türkkanın kanun tanımaz kızı dilara türkkanın vukuatları.
Ve bu adam çıktı dediki arabada ben vardım.
Adam bunu savundu. Benim önceliğim var dedi ve halkın üzerinden silindir gibi ezdi geçti.

Var mı şimdi gıkını çıkaran? Var mı kınama ayıplama?

Çok şey söylerim de başıma birşey gelir.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
bir tanesi de bizi de kurtarırsa akp kurtarır demiş ya ne diyeceğimi bilemedim :joycat::joycat:

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hayeller Hayatlar hesabı desene :D İstenen senin gibi muhalefet ama gerçekten olan tam tersi. Sanki AKP'ye çalışan isimler var... Açıkçası ülkede kalitenin artması için muhalefetinde üst düzey olması lazım. Kendine çeki düzen vermesi lazım.

Bak mesela ben kendimi Ilımlı görürüm ve her görüşe saygım vardır dinlemeye takip etmeye çalışırım.
Ama CHP öyle isimleri getiriyor ki :D Yaa ben bile dinlemek izlemek istemiyorum sıkıyor boğuyor söylemleri. Resmen karşı tarafa hakaret ediyorlar dalga geçiyorlar. Dini değerleri önemsemeyen aşağılayıcı söylemlerde bulunuyorlar. ( Resmen bize oy vermeyin diyen parti sözcüleri il başkanları var. ) Son zamanlarda AKP'den kopan yüzde 10-15 bandında insan olduğu söyleniyor. Gidecek parti bualamdıkları için yarısının tekrar AKP'ye vereceği söyleniyor.

CHP iktidar olmak istiyorsa. ( Liderin değişmesi lazım ama o gemiyi kaçırdılar 5 yıl daha Kemal Kılıçtaroğlu kaldı . )

1. Canan Kaftancıoğlu ile yollarını ayıracak. ( Bu kadar alanen Cumhurbaşkanına hakaretler eden dik ve sert söylemleri olan insanları ayrıştıran ve dini inançlara saygısızlık yapan domuz eti yenmiş foto paylaşmalar flan bizim Türk insanı kaldıramaz böyle şeyleri.

2-Engin Özkoç gibi birisi parti sözcüsü yapılmayacak. Resmen kin ve nefret kusuluyor konuşmalarında hiç ılımlı söylem yok. R leri söyleyememesi ve ses tonuda bana itici geliyor. Kendi parti tabanını belki memnun ediyor hükümete sayıp sövmesi ama karşı taraftan 1 tane oy alamazlar böyle söyledikçe.

3- Özgür Özel- Bana göre çok partizanca konuşuyor ve bağırarak resmen slogan atarak konuşuyor bence oda karşı tarafı sinirlendiriyor ve CHP'ye karşı yakınlaştıracağına uzaklaştırıyor.

4-Engil Altyay- Türk askerine lejyoner olacak diyor Libya meselesindeki yanlış söylemleri ve sözleri ikidebir Saray yönetimi denmesi gayri resmi saray vb laftalamaları ile Hükümet dünyanın en iyi işini yapsada biz eleştirecez söylemleri ile olmaz bu iş....

Kaliteli muhalefet için bu isimlere görev verilmemeli. Hitap gücü daha kuvvetli ve mantıklı muhalefet yapılmalı. Halkın Milli değerleri hesaba katılmalı. ( Libyada ne işimiz var Suriye'de neden varız. İktidar olursak şu paşanın rütbelerini sökecez şurayı yıkacaz şunı kapatacaz tarzı tehtitvari söylemler karşı tarafı daha çok kenetler. )
Bu tarz olaylarda biz hükümetin arkasındayız ama tüm sorumluluk hükümettedir yanlış bir şey olursa hesabını versin dese 1 koyup 3 alacaklar. Ama körlemesine eleştiri olunca olmuyor halk daha çok inadına REİSE oy verecem kafasına giriyor.
Ya ben istiyorum ki muhalefet lideri sarayın fotoğraflarını alsın çıksın Karadenize, doğuya iç anadoluya. Onu yanına giderek dikkate aldığını göstersin bak senin desteklediğin yaşadığı yer sana reva gördüğü hayat farkını al gör.

Bunu tvden söylemek başka şey sokak sokak gezmek bambaşka şey.

Ben akpli olsam ana muhalefet lideri tenezzül edip yanıma gelse etkilenirim adam çabalıyor derim.

Her pazar boş nutuk çekmekten başka bir işi yok kılışdarın.

Muhalefet 18 yıldır iktidarı deviremiyor. Demokratik her türlü yola başvurması gerekiyor. Eşşek gibl çalışması gerekiyor. Eğer niyetleri iktidar olmaksa.

Akpnin oyu 40 üye sayısı 10 milyon chpnin 25, üye sayısı 1 milyon.

Bu bile kimin hangi oyu ne kadar inanarak verdiğini gösteriyor.

Bu adamlar iktidara gelse ne olacak? Plan projeleri hani nerede?

Abi adamlar libyada ne işimiz var diyor çıldırıyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
bir tanesi de bizi de kurtarırsa akp kurtarır demiş ya ne diyeceğimi bilemedim :joycat::joycat:

Bunu ben demiyorum.
Hakan Bayrakçının yaptığı anket sonucu bu. Bu akşam canlı yayında CNN'de açıkladı.

AKP oy oranı halen yüzde 40 bandında MHP yüzde 12 bandında.

Ayrı bir ankettede tüm Muhalefete güven yüzde 19 bandında çıkıyor gerisini sen düşün.

Ekonomi kötü öldük bittik battık ya hani ama halk genede kurtarıcı CHP demiyor dediler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bunu ben demiyorum.
Hakan Bayrakçının yaptığı anket sonucu bu. Bu akşam canlı yayında CNN'de açıkladı.

AKP oy oranı halen yüzde 40 bandında MHP yüzde 12 bandında.

Ayrı bir ankettede tüm Muhalefete güven yüzde 19 bandında çıkıyor gerisini sen düşün.

Ekonomi kötü öldük bittik battık ya hani ama halk genede kurtarıcı CHP demiyor dediler.
Chpye ben bile oy vermem. Allah korusun.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Dünya genelinde;
Muhalefet heykel yapar,
Sosyal medya heykel yıkar.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
İnsanlar artık toplu olarak Muhalefet'e değil, liderlik vasfını ve kabiliyetini gördüğü kişilere güveniyor. Bunlardan birini görmeyip CHP, MHP veya AKP'ye oy vermek mi? Allah yazdı ise bozsun, bozmazsa ondan önce canımı alsın..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İnsanlar artık toplu olarak Muhalefet'e değil, liderlik vasfını ve kabiliyetini gördüğü kişilere güveniyor. Bunlardan birini görmeyip CHP, MHP veya AKP'ye oy vermek mi? Allah yazdı ise bozsun, bozmazsa ondan önce canımı alsın..

Amin diyelimde Dua boşa gitmesin :p

Şaka bir yana Cumhurbaşkanının karşısına lider ruhlu ve kitleleri arkasından sürükleyecek insanların çıkmamasıda 18 yıldır tek başına iktidar olmasında büyük etken. ( Hitap gücü kuvvetli ve korkusuzca eli ayağı titremeden 2 kelime edebilen güçlü ve lider ruhlu insanlar lazım ülkeye. )

Anketlerde AKP'nin oy oranı yüzde 40 bandında çıkıyor. Sadece Erdoğan'mı Kemal Kılıçtaroğlu mu tarzı sorulursa 45'e çıkarıyor oyunu. ( Yani partiden hariç şahsi oyu var Erdoğan'ın yüzde 5-6 puan bandında. )

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Amin diyelimde Dua boşa gitmesin :p

Şaka bir yana Cumhurbaşkanının karşısına lider ruhlu ve kitleleri arkasından sürükleyecek insanların çıkmamasıda 18 yıldır tek başına iktidar olmasında büyük etken. ( Hitap gücü kuvvetli ve korkusuzca eli ayağı titremeden 2 kelime edebilen güçlü ve lider ruhlu insanlar lazım ülkeye. )

Anketlerde AKP'nin oy oranı yüzde 40 bandında çıkıyor. Sadece Erdoğan'mı Kemal Kılıçtaroğlu mu tarzı sorulursa 45'e çıkarıyor oyunu. ( Yani partiden hariç şahsi oyu var Erdoğan'ın yüzde 5-6 puan bandında. )
Artık çok büyük bir etken var. Mansur Yavaş. CHP'den aday gösterildiği anda hem Sol kısmın tüm oyunu alır, hem de sağ kısımdan da oy alır. Erdoğan aday olamayacak bu seçimde, karşısına çok iyi birisini koyması lazım yoksa Cumhurbaşkanlığı Ak Parti'den düşer.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Artık çok büyük bir etken var. Mansur Yavaş. CHP'den aday gösterildiği anda hem Sol kısmın tüm oyunu alır, hem de sağ kısımdan da oy alır. Erdoğan aday olamayacak bu seçimde, karşısına çok iyi birisini koyması lazım yoksa Cumhurbaşkanlığı Ak Parti'den düşer.

Mansur Yavaş'ın adı bile anılmıyor Cumhurbaşkanlığı için :( Şahsen bende aday yapılacağını düşünümüyorum. Ayrıca ittifak adayı olarak seçilmesine rağmen CHP rozeti bile takmadı. Sordularmı halen milliyetçi ve ülkücü çizgide zihniyette bir siyase olduğunu söylüyor. Koyu milliyetçi bir adam HDP'den oy alacam diye kendini kasamaz. ( Kassa bile HDP'li seçmen vermez gibime geliyor. Ekrem İmamoğlu gibi HDP'li belediyeleri ziyaret edeyim Diyarbakıra gideyim Selahattin Demirtaş'ın tiyatrolarına gideyim tarzı hareketler yapamaz Mansur yavaş yaparsa AKP'li ve Milliyetçi seçmeni kaybeder. )
Ayrıca 40 yıllık ülkücü bir adam Cumhurbaşkanı olunca CHP iktidar olmuş olmuyor ki. Adam gene kendi dünyasında ve ilkeleri çevresinde Cumhurbaşkanlığı yapacaktır. Kemal Kılıçtaroğlunu mu veya CHP'yi mi takar o saatten sonra.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Bu ülkede siyaset nedir bilinmiyor ki daha etkilisi olsun.
Burada siyaset denilen şey karşılıklı hakaret, iftira gerçekleri konuşacak 1 tane insan yok.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Mansur Yavaş'ın adı bile anılmıyor Cumhurbaşkanlığı için :( Şahsen bende aday yapılacağını düşünümüyorum. Ayrıca ittifak adayı olarak seçilmesine rağmen CHP rozeti bile takmadı. Sordularmı halen milliyetçi ve ülkücü çizgide zihniyette bir siyase olduğunu söylüyor. Koyu milliyetçi bir adam HDP'den oy alacam diye kendini kasamaz. ( Kassa bile HDP'li seçmen vermez gibime geliyor. Ekrem İmamoğlu gibi HDP'li belediyeleri ziyaret edeyim Diyarbakıra gideyim Selahattin Demirtaş'ın tiyatrolarına gideyim tarzı hareketler yapamaz Mansur yavaş yaparsa AKP'li ve Milliyetçi seçmeni kaybeder. )
Ayrıca 40 yıllık ülkücü bir adam Cumhurbaşkanı olunca CHP iktidar olmuş olmuyor ki. Adam gene kendi dünyasında ve ilkeleri çevresinde Cumhurbaşkanlığı yapacaktır. Kemal Kılıçtaroğlunu mu veya CHP'yi mi takar o saatten sonra.
HDP ne alaka şimdi Allah aşkına? Allah aşkına HDP nereden çıktı ya?

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
HDP'ye ne ara geçtik ?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Sosyal medya tabiki. Muhalefetin ne muhalefetliğini gördünüz ? ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
HDP'ye ne ara geçtik ?

HDP'ye geçmedik HDP hep oradaydı :D Şimdi burada çıkıp büyük şehirleri HDP desteği sayesinde muhalefetin aldığını inkar etmeyeceksiniz heralde =?

Kemal Kılıçtaroğlu kazandığı kurultay sonrası bile 13 madde açıklama yaparkan Kürt meselesi ve yerel yönetimlerin özerkliği diyerek HDP'ye ışık çakıyor. HDP oradan şeffaf ve açık ittifak istiyoz diyor flan bunlara gözünüzü kapatmıyor görüyor ve anlıyorsunuzdur heralde.

Ayrıca HDP ile ittifak yapmadan gerçekten iktidar olabileceğini mi sanıyorsunuz. En sağcı adayı bile koysa Erdoğan'ın karşısına.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hele bir de devletin başına beni getirseler var ya, Tansu Çiller'in erkek versiyonu olurum. "Ya herro, ya merro" sistemini uygulardım, Silivri hiç boş kalmazdı; ama ülkeyi adam ederdim, ondan eminim.
Tansu Çiller kim ya?

Rol modelim 4. Murat. Ülkenin başına geçersem gör o zaman curcunayı.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Biraz kitap oku yazılanı bile anlamamışsın.
Yazılan : "halen bizi kurtarsa kurtarsa AKP kurtarır diyor insanlar."

HDP'ye geçmedik HDP hep oradaydı :D Şimdi burada çıkıp büyük şehirleri HDP desteği sayesinde muhalefetin aldığını inkar etmeyeceksiniz heralde =?

Kemal Kılıçtaroğlu kazandığı kurultay sonrası bile 13 madde açıklama yaparkan Kürt meselesi ve yerel yönetimlerin özerkliği diyerek HDP'ye ışık çakıyor. HDP oradan şeffaf ve açık ittifak istiyoz diyor flan bunlara gözünüzü kapatmıyor görüyor ve anlıyorsunuzdur heralde.

Ayrıca HDP ile ittifak yapmadan gerçekten iktidar olabileceğini mi sanıyorsunuz. En sağcı adayı bile koysa Erdoğan'ın karşısına.
Aynen Chp'li bir milletvekili televizyonda açıkladı chp hdp ittifakı kötüye gidiyor diye zaten Pkk terör örgütü kabul etmiyoruz diyen bi insanı parti başına koyulsa vekilide bunu söyler değilmi.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Biraz kitap oku yazılanı bile anlamamışsın.
Yazılan : "halen bizi kurtarsa kurtarsa AKP kurtarır diyor insanlar."

Aynen Chp'li bir milletvekili televizyonda açıkladı chp hdp ittifakı kötüye gidiyor diye zaten Pkk terör örgütü kabul etmiyoruz diyen bi insanı parti başına koyulsa vekilide bunu söyler değilmi.

chp hdp ittifakı ne oluyor be mehmet :D

akp fetö hdp olmasın o

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170

akp fetö hdp olmasın o
Yoo millet ittifakı varya hani CHP nin ve iyi Parti'nin birbirlerini desteklediği ittifak

akp fetö hdp olmasın o

Yoo millet ittifakı varya hani CHP nin, İyi Parti'nin ve HDP nin olduğu ittifak.

Hatta İmamoğlu oy alsın kazansın diye hdpliler de verdiler.

Bunu HDP li adam söylüyor

Ekrem İmamoğlu eşinin, Selahattin Demirtaş'ın eşiyle bir araya gelmesi hakkında konuştu

Al bu da İmamoğlunun eşi ile Selo denilen #&#₺@₺ adamın eşinin buluştuğu haberini gene İmamoğlu 3 maymunu oynuyor
???

-Selo sen saklan ben seni bulayım

+Bulamazsan halk ne der

- Sıkıntı değil.3 maymunu oynarız

Son düzenleme: