Siyaset bölümü açalım mı?

Siyaset bölümü açılsın mı?

• Evet

Kullanılan: 47 51.6%
  • Hayır

Kullanılan: 44 48.4%

• Kullanılan toplam oy
    91
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Bilgi toplumunun oluşması toplumda demokratikleşmeyi ve özgürleşmeyi beraberinde getirmektedir. Bu sayede bilgiye
ulaşma kolaylaşmış ve her türlü yasaklardan haberdar olmak, korunmak mümkün olmuş ve her türlü
yasakçılık yerine özgürlük, bilimde ilerleme ve katılımcılık öne çıkarılmıştır.

Bırakalım herkes başkasının özgürlüğüne müdahale olmaksızın özgürlükçü, katılımcı, eşit bir şekilde ilim ve kültür alanında, siyasi ve teknolojik olarak kendini geliştirebilsin.

İnsanoğlu mükemmel değildir ancak hata yaparak, düşe kalka yol alabilir, siyaset kötü bi şey değildir, "İYİ İNSANLARLA İNSANLIK VE DÜNYA İÇİN SİYASET MÜKEMMEL SONUÇLAR ORTAYA KOYABİLİR" ...

Korkak olan kimse zillete ve zulme boyun eğer. Haram işleyeni görünce susar. Başkalarının malına tamah eder. İşinde sebat etmez. Verilen vazifenin ehemmiyetini anlamaz.

Son düzenleme:

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Bilgi toplumunun oluşması toplumda demokratikleşmeyi ve özgürleşmeyi beraberinde getirmektedir. Bu sayede bilgiye
ulaşma kolaylaşmış ve her türlü yasaklardan haberdar olmak, korunmak mümkün olmuş ve her türlü

Bırakalım herkes başkasının özgürlüğüne müdahale olmaksızın özgürlükçü, katılımcı, eşit bir şekilde ilim ve kültür alanında, siyasi ve teknolojik olarak kendini geliştirebilsin.

İnsanoğlu mükemmel değildir ancak hata yaparak, düşe kalka yol alabilir, siyaset kötü bi şey değildir, "İYİ İNSANLARLA İNSANLIK VE DÜNYA İÇİN SİYASET MÜKEMMEL SONUÇLAR ORTAYA KOYABİLİR" ...

Korkak olan kimse zillete ve zulme boyun eğer. Haram işleyeni görünce susar. Başkalarının malına tamah eder. İşinde sebat etmez. Verilen vazifenin ehemmiyetini anlamaz.
Dedikleriniz iyi hoş ancak en önemli maddeyi atlamışınız. Başkasının gözünden bakamayan insanla siyaset sadece vakit kaybıdır. Kimine göre Terör örgütü ile masaya oturan haindir. Kimine göre ise terör örgütünün partisine oy veren insanlardan oy desteği alan. Aslına bakarsan yüzeyselde ikisinde yanlış siyasettir ancak buna ramen bu partileri insanlar destekliyorsa haklı sebepleri vardır. Bu yapılan bir şekilde açıklanabiliyordur.

Not:Sadece yaşanan olaylardan örnekler verdim. Hiçbir siyasi yorum yapmadım. Bu mesajımı bari silmeyin.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Nasıl tık alacağınızı şaşırdınız... İnanmıyorum...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Sahi ya ben merak ettim de eğer bu siyasete bulaşır, bulaştırılırsak eskisi gibi hep aynı konu içinden mi devam edicez yoksa herkes kafasına göre konu mu açacak?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sahi ya ben merak ettim de eğer bu siyasete bulaşır, bulaştırılırsak eskisi gibi hep aynı konu içinden mi devam edicez yoksa herkes kafasına göre konu mu açacak?
Önceki mesajlarımdan birinde rütbeye göre konu açma ve mesaj yazma hakları düzenlenebilir diye fikir beyan ettim. Başka da buna benzer fikir göremedim konuda...

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299

:D Siyaset algısı o kadar çok değişti ki doğruyu söyleyeni acıkmazsızın susturuyorlar. Tabikide siyaset kötü bir şey değil. Siyaseti kötü niyetle yapanlarda insanoğlu zaten. Bu yüzden foruma siyaset bölümü açılsa bile bir süre sonra sorun çıkaracak.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
:D Siyaset algısı o kadar çok değişti ki doğruyu söyleyeni acıkmazsızın susturuyorlar. Tabikide siyaset kötü bir şey değil. Siyaseti kötü niyetle yapanlarda insanoğlu zaten. Bu yüzden foruma siyaset bölümü açılsa bile bir süre sonra sorun çıkaracak.
Sorun çıkmaması için önlem ve tedbir şart, bunu ben de kabul ediyorum ama RİSK denen şey hayatın ta kendisi zaten.

Rütbeye göre konu açılması, mesaj yazma ise limitli adet veya zaman ayarlı olması gibi ek önlemler alınabilir :)

Örneğin siyasi bölümde konu açmak için 6 saat, mesaj yazmak için yarım saat beklenmeli kuralı da düşünülebilir .

Bunlar ilk etapta sayısal bakımdan ziyaretçi sayısını azaltabilir fakat nitelikli forum olması yönünde kalite-fayda oranı sağlam kalır. En önemlisi adil ve güzel bir ortam da oluşursa hem nicelik hem de nitelik olarak katkı sağlanır.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Sorun çıkmaması için önlem ve tedbir şart, bunu ben de kabul ediyorum ama RİSK denen şey hayatın ta kendisi zaten.

Rütbeye göre konu açılması, mesaj yazma ise limitli adet veya zaman ayarlı olması gibi ek önlemler alınabilir :)

Örneğin siyasi bölümde konu açmak için 6 saat, mesaj yazmak için yarım saat beklenmeli kuralı da düşünülebilir .

Bunlar ilk etapta sayısal bakımdan ziyaretçi sayısını azaltabilir fakat nitelikli forum olması yönünde kalite-fayda oranı sağlam kalır. En önemlisi adil ve güzel bir ortam da oluşursa hem nicelik hem de nitelik olarak katkı sağlanır.
Hatırlarsanız, geçen sene 1 aylığına denetimli bir şekilde üyelere o bölüm açılmıştı. Çıkan tatsızlıklar ortamı oldukça germişti.
O zamanlarda kurallar vardı. Böyle büyük bir foruma siyaset bölümünü aktif ve düzende tutmak büyük bir sorumluluk gerektirir. Çünkü sırf rahatsız etmek için bir sürü üye gelip olmadık kategorilere veya o bölümde bir çok kişiyi uğraştıracaktır. Elbette belli çeşitli kurallarla önlemlerle düzen sağlanmaya çalışabilir. Ama dediğim gibi bu forumda sadece biz bize değiliz.

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
hayır. dm den cok hakaret olur insanların bırbırıne bu seferde admınler baya çalışmak zorunda kalır. kendınızı dusunuyorsanız bence acmayın :D

UgurOZTURK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
30 ağustos zafer bayramı’nda camii’de hutbe esnasında ATATÜRK’ün adını anmayan cemaat insanları ve buna orada ses cıkarmayan topluluk ile , 50 milyon $ için tank palet fabrikasını satan ve bunda sakınca görmeyen topluluk ve hatta ekonominin çöktüğünü şuracıkdan göremeyen topluluk ile siyaset ...

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Forumun hakkını verin, hakkını :D Sizin gibi delikanlıları siyaset bölümü açılınca konuda görmek isteriz.

Evet, hayırlı olur İnşaALLAH...

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu ülkenin yasaklardan, korkulardan kurtulması gerek, Ahmet Kaya hüzünlü bir örnek:

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Evet. Evet. Evet. Korkak olmayın bu kadar. Tartışma küfürleşme bunlar küçük şeyler.