Siyaset bölümü açalım mı?

Siyaset bölümü açılsın mı?

• Evet

Kullanılan: 47 51.6%
  • Hayır

Kullanılan: 44 48.4%

• Kullanılan toplam oy
    91
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Herkese selamlar;

Siyaset ülkemizde çok sağlıklı bir şekilde tartışılabilen bir konu değil maalesef. Ancak genel seçim döneminde siyaset bölümünün çok da fena gitmediğini düşünmekteyim. Bu nedenle size sormak istedik, sizce forumda siyaset bölümü açılmalı mı?

Açılmasından yanaysanız, önerileriniz nelerdir? Örneğin kurallar neler olmalı? Anketin sonucuna göre işlem yapacağız. Anket 30 Eylül'e kadar sürecek.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,633
Olabilir. Sonuçta küfür hakaret olmadıktan sonra seviyeli bir şekilde tartışılabilir. Hem siyaseti seven üyelerinde katkıda bulunmasıyla forumdaki aktiflik artar.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
... ve herkesin de bildiği gibi o konularda deli gibi birbirlerine laf atıp hakaret eden kullanıcılar olacak :D
Ban tarlası.

Çok güzel. Ban cezası yerine siyaset bölümüne günlük yasak getirebiliriz. O bölümden kimse uçmaz. Örneğin 3 gün bölüme girememe cezası gelir.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Ciddi ve net kurallar olmalı ama neler olmalı emin değilim, yine de edepli kişilerle tartışmak isterdim. elbette seviyeli bi şekilde.

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
Çok güzel. Ban cezası yerine siyaset bölümüne günlük yasak getirebiliriz. O bölümden kimse uçmaz. Örneğin 3 gün bölüme girememe cezası gelir.

ben şahsen siyaset istemiyorum,olsa bile sayfaya girmem,1980 leri yaşadım,
normal ban ,değil Mac ban cezası verin,daha etkili olur..düşünmesi lazım,eline diline sahip olur belki.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Siyaset ve Maç küfürsüz olmaz. İnsanların birden gözü kararıyor.

osmanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
açılmasın konu çok ciddi yerlere gider forum hakkında soruşturma bile açılabilir

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,295
Siyaset bölümü demek, ateş ile barutla yürümekten bir farkım yok demekle eş değerdir.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Siyaset kendi mecrasında yani meclis çatısı altında dahi kavgalı, küfürlü hatta çok komik sahneleri içerir şekilde gelişebiliyor :D
Dolayısı ile sdn forum bu konunun altından yara almadan kolay kolay kalkamaz, zaten taraflar belli ve siyaset oldu mu aynı kendi mecrasında olduğu gibi kavga gürültü- kıyamet kopacaktır :)

Aslında ben olmasını isterdim ama çok hassas olunması gerekiyor ve adaletli olunması gerekiyor. Bunun sağlanabileceğinden eminseniz açın, derim.

-Bırakın gelsin, gel hele gel, gel... :D

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Türkiye de siyaset senin hırsız benim hırsızdan iyi modelinde döndüğünden siyasi tartışmaların hiç bir sonuca varmadığını tamamen kısır döngü aldığını ve sonuc itibariyle iki tarafın birbirini iğnelemeye başladığını sizlerde görüyorsunuz. Eğer siyasi tartışmalara yeni bir boyut gelir insanlar doğruyu yanlışı görür diyorsanız başka. Ama şunu da unutmamak lazım siyasi tartışmalar ister istemez vatandaşlarımız arasında ki ilişkileri bozmakta. Dolasıyla bu durumun buraya da sıçrama riski var. Zaten internet sayfalarında tv lerde yeterince maruz kalıyoruz birde burada karşılaşmak istemem. Bunun yanı sıra hızını alamayıp cumhuriyet ve kurucu değerlerine küfür hakaret eden arkadaşlar olacağı için ben şahsen hiç açılmaması gerektiğini düşünüyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Siyaset bir mücadele işidir, kavgasız, gürültüsüz olmaz ama dozunda ve insanlıktan bi şey kaybetmeden yapılması toplumu mutlaka geliştirir. Böyle bireylerin olduğu bir forum hem ilgi noktası hem de çok başarılı fikir ve düşüncelerin çarpışma sahası olacaktır. Siyaset bölümü ilk zamanlarında heyecanlı ve küfürlü olabilir ama eğer herkes değilse bile kendini bilenler sakin olduğu sürece çok katkısı olacaktır, zamanla da foruma renk gelecektir inşaAllah...

Korkmak başka bi şeydir, tedbirli olmak başka bi şeydir. Tedbirli bir şekilde siyaset bölümüne giriş yapabilirsek zamanla taşlar oturtulur.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Siyaset ve Futboll konularında insanlar siyaseti yada Futbolu değil, birbirleri ile tartışıyor. Önü alınamaz bir felaket olur bence.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hayır.

Aslında evet de burası hit için siyaset açacaksa açmasın lütfen.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
siyaset insanların pis yönlerinin çıktığı saçma şeyler uğruna her şeyi yapabileceklerini ortaya çıkaran pis bir şeydir aman uzak duralım

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
siyaset insanların pis yönlerinin çıktığı saçma şeyler uğruna her şeyi yapabileceklerini ortaya çıkaran pis bir şeydir aman uzak duralım
Siyaset bir olgudur, onu pis veya temiz yapan "insanlar"dır..! Aynı dünyamızı mahfettiğimiz gibi siyaseti de biz insanlar bu hale getiriyoruz. Dünyayı mahfedeceğimiz önceden %100 belli idi ama yine de insanoğlu bu testi geçmek zorunda idi :) Korkunun ecele faydası yoktur.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
Siyaset bir olgudur, onu pis veya temiz yapan "insanlar"dır..! Aynı dünyamızı mahfettiğimiz gibi siyaseti de biz insanlar bu hale getiriyoruz. Dünyayı mahfedeceğimiz önceden %100 belli idi ama yine de insanoğlu bu testi geçmek zorunda idi :) Korkunun ecele faydası yoktur.
Türk halkını siyasetten uzak tutalım bilen bilmeyen araştırmadan yorum yapıyor. Tarihin T’sini bilmeyen adamlar büyüklerimize laf ediyor. Bu gruptan uzak dursun Allah için

M

Murat Burç

SDN Okuru
Başımızdakiler temiz mi ki biz temiz siyaset yapalım?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hayır oyu verdim onu değiştirebiliyor muyuz ya? Valla iyi sıkıldım ben tartışma lazım forumda.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
İnsanlar birbirini öldürüyor diye bağırıp durur insanoğlu ama dünyanın en büyük yalanıdır aslında, "SAVAŞ" insanoğlunun kanında var ve katiller hep dünyanın en "barışçıl"(!) siyasetini oynayarak bu durumdan kendilerini kurtarırlar. Siyaset boş bırakılacak bir alan değildir;

-Eğer güzel bir kızınız varsa O'nu kendi halinde başıboş bırakmak yarın öbür gün geri dönülemez zarar ve ziyanlara sebebiyet verir, derler siyasetin vazgeçilmezliğini savunanlar genelde ve bence de doğrudur.

ahm@

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,379
İnsanlar birbirini öldürüyor diye bağırıp durur insanoğlu ama dünyanın en büyük yalanıdır aslında, "SAVAŞ" insanoğlunun kanında var ve katiller hep dünyanın en "barışçıl"(!) siyasetini oynayarak bu durumdan kendilerini kurtarırlar. Siyaset boş bırakılacak bir alan değildir;

-Eğer güzel bir kızınız varsa O'nu kendi halinde başıboş bırakmak yarın öbür gün geri dönülemez zarar ve ziyanlara sebebiyet verir, derler siyasetin vazgeçilmezliğini savunanlar genelde ve bence de doğrudur.
burda konuşmayalım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Süslü cümlelere gerek yok. Siyaset bölümü açılmalıdır. İnsanlar birbirine girmeli ki deşarj olabilirsinler.
Cevap değiştirme hakkı gelmeli evete oy vermek istiyorum.

Forum sıkıcı olmaya başladı siyaset lütfen.