Siyaset bölümü açalım mı?

Siyaset bölümü açılsın mı?

• Evet

Kullanılan: 47 51.6%
  • Hayır

Kullanılan: 44 48.4%

• Kullanılan toplam oy
    91
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Hiç gerek yok dertsiz başa dert almayin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiçbir zaman siyaset olmasin.

Son düzenleme:

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Evet abi sana soralım açılsın mı açılmasın mı ne dersin büyüğümüz olarak :)

Sevgili Samet, teşekkür ederim kardeşim. Ben şahsıma kefilim, sorun yok. Buradaki birçok kardeşimizin de anlayışlı olacaklarına inanıyorum. Lakin mevzu siyasete girince dışarıdan damlayıp gelen bir sürü radikal fanatikler burayı yangın yerine dönderebilir, ondan korkuyorum.

Lakin yetkili arkadaşlar şöyle birşey yapabilir, tıpkı bir RTÜK gibi makası alır eline, kavgaya müncer uygunsuz yorumları hallederse bu iş olabilir. Eski zamanlar bazı dini forumlarda bu yöntemle idare ederdik vaziyeti. Umarım hayırlı olur.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sevgili Samet, teşekkür ederim kardeşim. Ben şahsıma kefilim, sorun yok. Buradaki birçok kardeşimizin de anlayışlı olacaklarına inanıyorum. Lakin mevzu siyasete girince dışarıdan damlayıp gelen bir sürü radikal fanatikler burayı yangın yerine dönderebilir, ondan korkuyorum.

Lakin yetkili arkadaşlar şöyle birşey yapabilir, tıpkı bir RTÜK gibi makası alır eline, kavgaya müncer uygunsuz yorumları hallederse bu iş olabilir. Eski zamanlar bazı dini forumlarda bu yöntemle idare ederdik vaziyeti. Umarım hayırlı olur.
Dediğiniz gibi banlarlar. Tam ban olmasın konu banı olsun. Bölüm banı olsun. Siyaset mutlaka açılmalı.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Siyaset bölümüne konu açmak mesela en az 100 mesaj hakkını doldurmuş olmayı gerektirsin ve mesaj yazabilmek için de en az 25 mesaj hakkını kullanmış olması gereksin üyeciklerin... Çünkü dışarıdan sırf karalama ve çoklu mesaj girmeler söz konusu olabilir, sabote edilmek istenebilir konu...

Ya da :D şölesi çok güzel olabilir:

Her kullanıcı rütbesine göre, örneğin prof olan bir üye günde en fazla 2-3 siyasi konu açma hakkına sahip olsun ve en fazla bi günde 10-15 mesaj ile katkı sunsun, fazlası yasak olsun rütbeye göre farklı sayılarda... Böylece herkes kotasına göre daha düşünceli ve akıllıca cevaplar, yorumlar yazmak zorunda hissedecektir kendini. Ama başta dediğim gibi dışarıdan sabote amaçlı sahte, ikircikli, ne olduğu belirsiz hesaplara da mutlaka tedbir alınmalıdır ki nitelikli bir konu sürüp gelişsin.

* üyecik bi günde hiç siyasi konu açamasın ama 5 mesaj hakkı bulunsun
*doçent bi günde 1 siyasi konu açma hakkına sahip olsun ve günlük 10 mesaj hakkı bulunsun.
*prof bi günde 3 siyasi konu açma hakkına sahip olsun ve günlük 15 mesaj hakkı bulunsun.
* dekan bi günde 5 siyasi konu açma hakkına sahip olsun ve günlük 20 mesaj hakkı bulunsun siyaset bölümüne özel.
*
*
şeklinde gider...

Böyle yaparsak siyaset bölümüne zamanla gidişata göre yeni düzenlemeler getirerek sağlam bir temel atmış oluruz.

Küfür veya hakaret içerikli yorum yazanlara mesela o bölüm hiç görünmesin bi günlük veya haftalık olarak, böylece görmediği şey hakkında sakinleşir ve aklı başına gelince tekrar banı açılır... Bu görünmeme olayı konu bazlı da olabilir tümden siyaset bölümü için de olabilir.

Fakat misafir olarak sadece görebilmesi bi sakınca oluşturmaz.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Siyaset bölümüne konu açmak mesela en az 100 mesaj hakkını doldurmuş olmayı gerektirsin ve mesaj yazabilmek için de en az 25 mesaj hakkını kullanmış olması gereksin üyeciklerin... Çünkü dışarıdan sırf karalama ve çoklu mesaj girmeler söz konusu olabilir, sabote edilmek istenebilir konu...

Ya da :D şölesi çok güzel olabilir:

Her kullanıcı rütbesine göre, örneğin prof olan bir üye günde en fazla 2-3 siyasi konu açma hakkına sahip olsun ve en fazla bi günde 10-15 mesaj ile katkı sunsun, fazlası yasak olsun rütbeye göre farklı sayılarda... Böylece herkes kotasına göre daha düşünceli ve akıllıca cevaplar, yorumlar yazmak zorunda hissedecektir kendini. Ama başta dediğim gibi dışarıdan sabote amaçlı sahte, ikircikli, ne olduğu belirsiz hesaplara da mutlaka tedbir alınmalıdır ki nitelikli bir konu sürüp gelişsin.

* üyecik bi günde hiç siyasi konu açamasın ama 5 mesaj hakkı bulunsun
*doçent bi günde 1 siyasi konu açma hakkına sahip olsun ve günlük 10 mesaj hakkı bulunsun.
*prof bi günde 3 siyasi konu açma hakkına sahip olsun ve günlük 15 mesaj hakkı bulunsun.
* dekan bi günde 5 siyasi konu açma hakkına sahip olsun ve günlük 20 mesaj hakkı bulunsun siyaset bölümüne özel.
*
*
şeklinde gider...

Böyle yaparsak siyaset bölümüne zamanla gidişata göre yeni düzenlemeler getirerek sağlam bir temel atmış oluruz.

Küfür veya hakaret içerikli yorum yazanlara mesela o bölüm hiç görünmesin bi günlük veya haftalık olarak, böylece görmediği şey hakkında sakinleşir ve aklı başına gelince tekrar banı açılır... Bu görünmeme olayı konu bazlı da olabilir tümden siyaset bölümü için de olabilir.

Fakat misafir olarak sadece görebilmesi bi sakınca oluşturmaz.
Ya bir de şu foruma yeni puan sistemi ve rütbe sistemi getirseniz mi?
20 mesaj çok az en az 50 mesaj hakkı lazım dekana bile gurulara 100 günde en az

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Siyaset bölümü açılırsa aha böyle olacak işte,

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Korku, insanların dürüst olmasını güçleştirmektedir. Korkak insanlar, kendilerini sembollerle ifade etmeyi tercih ederler; çünkü semboller, korkuları da gizler. Korku, takiyyenin yaşam biçimi halini almasına yol açar.

Korku, aklın ve akılcılığın en büyük düşmanıdır; çünkü, korku akıldışı alanda serpilip gelişir .

Korkularımızın içinde boğulup kalmak istemiyorsak, korkularımızın çoğunun öğrenilmiş, sonradan üretilmiş korkular olduğunu bilip onlarla bir şekilde yüzleşmeliyiz. Korkularla yaşamak, insanın tabiatına uygun değildir. Korkunun yaşam biçimi haline gelmesi, insanca yaşamanın olmazsa olmazı olan adaletin ve yüksek güven kültürünün kök hücrelerinin kuruması demektir. Bunun yok oluş olduğunu herhalde söylemeye hacet yoktur.

[Alıntıdır]

Siyasetten değil kendimizden korkmalıyız, kendimize güvenimiz yoksa zaten mücadele etmek bize zor gelecektir ve çoğu işi başarısızlıkla sonuçlanmasına engel olunamayacaktır.

BÜTÜN MESELE :
Siyasette haysiyet ve şahsiyet

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Hiç gerek yok insanlarin edepsiz yuzune gerek yok zaten bana çok şirretsin diyen ailem var gerek yok.

Burdurlu94

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Herkese selamlar;

Siyaset ülkemizde çok sağlıklı bir şekilde tartışılabilen bir konu değil maalesef. Ancak genel seçim döneminde siyaset bölümünün çok da fena gitmediğini düşünmekteyim. Bu nedenle size sormak istedik, sizce forumda siyaset bölümü açılmalı mı?

Açılmasından yanaysanız, önerileriniz nelerdir? Örneğin kurallar neler olmalı? Anketin sonucuna göre işlem yapacağız. Anket 30 Eylül'e kadar sürecek.
Pek sağlıklı bir fikir değil ama haydi hayırlısı

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Hiç gerek yok insanlarin edepsiz yuzune gerek yok zaten bana çok şirretsin diyen ailem var gerek yok.

Aslında bir yönüyle de hayırlı olacağını düşünüyorum. Foruma canlılık ve hareket getirdiği gibi diğer yönüyle de kişilerin gerçek karakterlerini daha yakından tanıma imkanı olabiliyor. Çünkü insan karşıdakine karşı takındığı tavır, saygı ve edep kadardır.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Siyasete hayir forum ortaminda olmaz milletin birbirini sövmesi hoşunuza gidiyorsa ...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Siyasete hayir forum ortaminda olmaz milletin birbirini sövmesi hoşunuza gidiyorsa ...

Sövmeden konuşmayı bilmeyene insan demekten utanırım.
Mesela sevgili Konfik örnek olarak burda sen, ben ve Murat gibi daha birçok arkadaş, siyaseten aynı görüşte değiliz, hatta karşıt saflarda yer alan insanlarız. Lakin geçmişte seçim dönemlerinde onca yazdık, konuştuk... Ben birbirimize sövdüğümüzü, küfrettiğimizi hiç hatırlamıyorum. Demek ki insan olarak konuşmayı bilenler de var... Ha bilmiyorsa biri, ille de "Ben rahat duramam arkadaş, kafam kızdı mı basarım kalayı" diyen biri ya da birileri çıkarsa onu da hem tanımış oluruz, hem de üzerine atılacak kırmızı bir çizgiyle içimizden uzaklaştırmış oluruz.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Berabere biterse süre uzatımı olsun :)

Şimdiden heyecan yarattı.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Gönlüm evet'ten yana, aklım hayır'dan. Tam da ortasındayım, bir taraf ağır basmıyor. Bu sebeple siyaset bölümü anketi için oy vermedim. :)

Nitekim şöyle bir öneri sunabilirim: Siyaset bence (ufak bir takım düzenlemelerle/kurallarla) Gündem'in içine sıkıştırılsın. Tek başına ayrı bir bölüm/kategori olunca, siyaset daha çok bir hedef tahtası gibi duruyor.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bu kadar yakın bir oran olması şaşırttı, ben yenilgiyi kabul etmeye başlamıştım :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Hayır ...
İkiz kardeşimin ağzı bozuk o söver bana da söver en cok aktroll der.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Super Natural'de Kabil öldü Dean öldürdü...
Siyasete forumda gerek yok.

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
Kimse uslu durmaz Herkes Kendini savunur veya Görüşünü Kalp kirmak Için gereksiz zaten Biz ne kadar Tartissakta Değnek başkalarının elinde yüzden hiç gerek yok..

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Tartışma yoluyla kimsenin siyasi fikrinin değiştiğine şahit olamadım henüz.

Binlerce yıl önce Aristoteles bile söylemiş;

“Sevdiklerinizle siyaset yapmayınız. Zira siyaset dostlukları zedeler. Siyasetçiler yollarına devam ederken; Siz dostlarınızı yitirdiğinizle kalırsınız.”

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Türkiye'de siyaset, Muhsin Yazıcıoğlu, Necmettin Erbakan gibi mütevazi, karşı fikirlere saygılı ve tek derdi memleket olan insanlarla beraber mezara girdi. Artık yapılan siyasetten başka bir şey.

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Çok heyecanlı! 2 evet oyuna ihtiyacımız var :D

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Burada güzel bir ortamımız var. Dışarıya göre insanlar çok daha seviyeli, saygılı. Güzel güzel ilerliyor forum. Siyaset huzuru bozar. Ben gelmesin diyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Tabikide olmamalı hayır.
Üyeler sadece tartışma, fikir edinme veya muhabbet amaçlı siyaset yapmıyor ki. Sırf birini kırmak, laf olsun, kendini üstün çıkarmak ve ortamı germek için ellerinden geleni yapıyorlar. İstenildiği kadar kural koyulup uygulansın. Her zaman ki olduğu gibi birileri gelip o kuralları hiçe sayıp demediğini bırakmayıp buradaki bir çok yetkiliyi uğraştırırken bir yandan da forum halkını rahatsız etmeye devam edecek. İnsanların siyaset algısı değişeli çok oldu .