Soru sıvı soğutma sıvı sızıntısı

Bu konuyu okuyanlar

tuttumseni

Asistan
Reaksiyon puanı
47
Evet arkadaşlar sizlere sorum olacak bende sıvı soğutma vardı alalı 1 yıl 2 ay olmuştu gecenlerde bakayım dedim işlemci üzerideki pompanın kenarları beyaz beyaz olmuştu sızıntı varmış herhalde küş gibi olmuş kenarları hortumun giriş yaptığı yer pompaya.
garantiye gönderdim bakalım ne olacak bilmiyorum bu çok sık gerçekleşen bir şey mi yani internette araştırdım cok kişinin başınada gelmemiş.kapalı sistem oldukları için galiba bir de bunun tamiri oluyor mu yoksa yeni mi gönderirler birde içimde kuşku oluştu acaba bundan sonra dökülür mü diye biraz çekindim açıkcası ? var mı böyle durumla karşılaşan

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
O bağlantıları söküp takmak çok çok zor. Servisin bile sökebileceğini falan sanmıyorum zaten. Çok büyük ihtimal ile sıfır soğutma gönderirler.
Bu her zaman olacak bi olay değil.Çok zayıf bi ihtimal. Sana denk gelmiş,şansına.Hep olacak diye bi şey yok,yani.

tuttumseni

Asistan
Reaksiyon puanı
47
O bağlantıları söküp takmak çok çok zor. Servisin bile sökebileceğini falan sanmıyorum zaten. Çok büyük ihtimal ile sıfır soğutma gönderirler.
Bu her zaman olacak bi olay değil.Çok zayıf bi ihtimal. Sana denk gelmiş,şansına.Hep olacak diye bi şey yok,yani.
hocam cevabınız için teşekkür ederim.ben de merakla bekliyorum ama iyi ki patlamamış sızıntı yapmıştı.
ben sıvı soğutucu alırken bunlar fabrikasyon olarak kapalı sistemler güvenli sanıyordum ama bazen olabiliyormuş demekki

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Öyle aniden patlayacak kadar basınç yok sıvı soğutmalarda,ayrıca aniden hortumun çıkması içinde,hortumun ucunun nerdeyse boşta olacak kadar zayıf bağlantı şeklinde olması gerekir. Yani çok ani bi patlama şeklinde sıvı boşalması asla mümkün değil.

Ama dediğim gibi fabrikasyon bi hata denk gelmiş size.Yenisi gelecektir.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Sıvı soğutmanın marka ve modelini de yazarmısın..