Sıvı Soğutma Karşılaştırma Ve Rgb Fan konusunda yardım

Bu konuyu okuyanlar

RahmanKeskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Ekli dosyalar

• 4.8.png
    4.8.png
    26 KB · Görüntüleme: 426

RahmanKeskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şimdi de tutmuş görünüyor.occt testini yaparken large data set değil,small data set yapacaksın. Bakalım,
4 çekirdek yüklenecek mi.
10 Puan arttırdım Skorumu :D
OCCT de test yaparken Sıcaklık 30-40 Dereceden bir anda 80-90 arasına çıktı ve test durdu acaba stok termal macun çokmu dandik thermalthake ürünündeki

Ekli dosyalar

• dd.png
    dd.png
    26.2 KB · Görüntüleme: 411
  • SICAKLIK.png
    SICAKLIK.png
    73.5 KB · Görüntüleme: 367

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
smalltest esas ,işkence testidir de ondan. :)

Durması ,ya sıcaklıktan ya da büyük ihtimal,stabilite kaydığından.

Macunla falan pek bi şey değiştiremezsin. Anakartın, programa göre overclock yaptığın için, kafasına göre bol kepçe voltajı veriyor ,işlemciye.Bu voltajda işlemcini ısıtıyor,haliyle.Biostan düzgün bi overclock yapabilsen,şöyle hem stabil hem minumum voltaj ile ,çok iyi olacak. Açıkçası ,ne yaptığımız bile belli değil. Ben ömrümde program ile overclock yapmadım. Yapmamda. Güvenmem çünkü. Yaklaşık 2x10 senedir ,sadece biosu kullanmışımdır,overclock için.?

RahmanKeskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
smalltest esas ,işkence testidir de ondan. :)

Durması ,ya sıcaklıktan ya da büyük ihtimal,stabilite kaydığından.

Macunla falan pek bi şey değiştiremezsin. Anakartın, programa göre overclock yaptığın için, kafasına göre bol kepçe voltajı veriyor ,işlemciye.Bu voltajda işlemcini ısıtıyor,haliyle.Biostan düzgün bi overclock yapabilsen,şöyle hem stabil hem minumum voltaj ile ,çok iyi olacak. Açıkçası ,ne yaptığımız bile belli değil. Ben ömrümde program ile overclock yapmadım. Yapmamda. Güvenmem çünkü. Yaklaşık 2x10 senedir ,sadece biosu kullanmışımdır,overclock için.?
Teşekkürler hocam bilgilendirici mesaj için dediğim gibi pek bilgim yok bende bu bilgisayar ile öğrenmeye çalışacağım :) Araştırmaya sabah aksam devam ediyorum biryandan termal macunuma bakıyım dedim birazda ordan kaynaklı sıkıntı olduğunu buldum Bios ile Overclock yapmayı öğrenmeye çalışacağım termal macunuda değişince tekrar dönerim

Sıcaklık Konusunda inşallah Termal Macun sorunludur tamamen çünkü 4.2 Ghz Gibi bir değerde Sıvı Soğutma 35C* gibi bir değer veriyor İlk başta böyle değildi macundan olduğunu düşünüyorum

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
OVerclock konusunda , konu sahibi benim. Demek istediğimi anlamışsındır.?

Pc hayatım, overclock ile geçti.İntel AMD ,benim için farketmiyor. Ama biraz bakın önce.Biosa biraz gir,çık.İşimiz kolaylaşır.
Hazır olunca haber ver,nasipse,işi bitiririz.:)

RahmanKeskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Windows 10 LTSC Sürümünden kaynaklı olduğnu tahmin ederek çözmüş bulunmaktayım :) Sıcaklık konusu termal macun şart sanırım montaj sırasında elim macuna değmiş :D:D
69943

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Overclock denedinmi.