Siteme Forum Eklemek İstiyorum?

Bu konuyu okuyanlar

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Merhaba herkese kolay gelsin

Ben websiteme forum eklemek istiyorum fakat nerden ve nasıl başlayacağımı bilmiyorum.

Sizden istediğim bana öneride bulunmanız şu forumla başla şunla devam et gibi.Şimdilik ücretsiz bir forum sistemi istiyorum öyle çok güzel olmasınada gerek yok zaten böyle bir forum kurmayacağım başlık sayısı az olacak ona göre bir forum sistemi istiyorum.

Ve forumu bulduktan sonra nasıl kurulacak ve nasıl devam edececiğm biraz bilgi verirseniz sevinirim ?

teşekkürler

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
bi ön araştırma yaptın mı hiç ?

emrcnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sistem sanırım wordpress.

wordpress için Simple Press eklentisi öneririm.blog içerinde gözükür.birçok tasarımı bulunmakta ayrıca şık bir görünüşü var.Basit bir forumdur.Türkçe dil dosyası da var.
Simple Press kurulum : simple-forum dosyasını wp-content/plugins içine at ardından yönetim panelinden eklentilerden etkinleştir sonra.soldaki menüden forumu bul ve inistall seç kuracaktır ondan sonrası ıvırzıvır

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
bi ön araştırma yaptın mı hiç ?

hayır yapmadım:confused1:

wordpress için Simple Press eklentisi öneririm.blog içerinde gözükür.birçok tasarımı bulunmakta ayrıca şık bir görünüşü var.Basit bir forumdur.Türkçe dil dosyası da var.
Simple Press kurulum : simple-forum dosyasını wp-content/plugins içine at ardından yönetim panelinden eklentilerden etkinleştir sonra.soldaki menüden forumu bul ve inistall seç kuracaktır ondan sonrası ıvırzıvır

biraz daha araştıralım bakalım ondan sonra yapalım şimdi direk bunu yapmak yanlış olur bana göre?

emrcnd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hayır yapmadım:confused1:

biraz daha araştıralım bakalım ondan sonra yapalım şimdi direk bunu yapmak yanlış olur bana göre?

sana kalmış.
Ama bu eklenti .Database yedeğini aldıktan sonra rahat rahat kurabilirsin hoşuna gitmez ise silersin eklentiyi. :biggrin:

Proof.Web

Doçent
Reaksiyon puanı
21
Ücretsiz Forum Scriptleri Var MyBB,SMF Phpbb Gibi Bu Saymış Olduğum 3 Script'inde Türkçe Dil Desteği Mevcut Bu 3 Script CMS Yani İçerik Yönetim Sistemi Rahatlıkla Kategori , Admin , Tema , Eklenti vs.vs Kurabilirsiniz Lakin Sunucunuzun PHP Desteklemesi Lazım Çünkü Bu Yazılımlar PHP Tabanlı Bunlardan Birini İndirin,Öneri Diyorsan Bana Kalırsa SMF Kur vBulettin Temalarınıda Bulup vBulettin'e Benzetebilirsiniz.Kurulum Hakkında ise Kurulumu Yapabilmeniz İçin Veritabanı Ayarları Yapmanız Gerekmektedir En Azından Az Çok MYSQL Bilgisine Sahipseniz Rahatlıkla Yapabilirsiniz Eğer Değil iseniz Size Bu Yazılımları Destek Forumlarıa Yönlendirelim

MyBB İçin MyBBTurkiye
SMF İçin SMF.GEN.TR
PHPbb İçin PHPb Turkiye

Hepsi ve Daha Fazlası için MjTurkiye

Kolay Gelsin :)

mrtcntn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Web siteniz Wordpress blog ise, bbPress ile kolayca bir forum kurabilirsiniz. Bu forum sistemi Wordpress ile entegre olabilmektedir. Ayrıca birçok eklenti ile destekleyebilirsiniz. rahmetli.info | eminbuğrasaral adresinden bbPress 1.0.2 Türkçe sürümü indirebilirsiniz.

Joomla kullanıyorsanız myBB joomla ile entegre olabilmektedir.

Eğer vBulletin kullanmayı düşünyorsanız, birçok hosting firması vBulletin'i lisansı olmadan kullananlara ağır para cezası uyguluyor. Hosting firmanızın kullanım koşullarında yer alıyordur herhalde.

Simple Machines (SMF) iyidir, hoştur, kolaydır. Bunu tavsiye ederim ancak herhangi bir içerik yönetim sistemiyle entegre olabiliyor mu bilmiyorum.

phpBB, önereceğim son scripttir. Çok dandik, isterseniz bunu Bedava forum kurmak Yetkinforum adresinde deneyebilirsiniz.

-----------------------

Forumu kurmak için ilgili sistemlerin anlatım metni bulunur. Bunlardan bakarak kolayca kurabilirsiniz. Ardından uygun bir tasarım (tema) bulun ve onu da anlatım metinleri yardımıyla kurun. Sonra yapmanız gereken ilk iş kategorileri açmaktır. mesela "forum hakkında" adında bir kategori açarak, altına "Forum kuralları" diye bir forum açabilirsiniz. Bu forumun altına 1 veya 2 konu olarak forum kurallarını yazabilirsiniz. Daha sonra konuyu ve forumu mesajlara kapatarak, forum kurallarını anlatan bir bölüm yaratmış olursunuz. Beğendiğiniz forumları dolaşarak yapmak istediklerinizi kendi forumunuzda uygulayabilirsiniz. Zaten foruma biraz alıştıktan sonra gerisi de gelecektir. Göründüğünden kat kat kolaydır.

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
yorumlar için teşekkürler başka önerisi olan...?

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
235
SMF yada phpBB kur yada kurdurt, ilerde forumun çok hit almaya başlarsa vBulletin'e geçersin. :)

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27

Arkadaşın da dediği gibi eğer portal ve forum üyeliklerini de ayrı tutmak istemiyorsan bu şekilde kullanabilirsin. :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
SMF en basit ve kullanışlı olan bedava forum sistemi. Öneririm. Ben kursam kendime SMF kurarım :). SMF ile başla ve SMF ile bitir. Hiç bi eksisi yoktu ben kullanırken. Çokda güncel bi forum sistemi.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
235
SMF en basit ve kullanışlı olan bedava forum sistemi. Öneririm. Ben kursam kendime SMF kurarım :). SMF ile başla ve SMF ile bitir. Hiç bi eksisi yoktu ben kullanırken. Çokda güncel bi forum sistemi.

o kadar abartma şimdi. :D ben de kullanıyorum fedoratr'de ama arada gözlerim vbulletin aramıyor değil. :p

Majeste

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Şimdiye kadar gelen önerileri değerlendiriyor musun, yoksa öneri arşivi yapıp, saklayacak mısın? :D :D

Ben MyBB'yi çok beğendim. Tavsiye ederim. Araştırmanı da öneririm.

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Şimdiye kadar gelen önerileri değerlendiriyor musun, yoksa öneri arşivi yapıp, saklayacak mısın? :D :D

Ben MyBB'yi çok beğendim. Tavsiye ederim. Araştırmanı da öneririm.

aslına bakarsan forum kurmaktan şuan vazgeçtim:D

ilerisi için yine düşünüyorum onun için arşiv diyelim şimdilik:D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu söylediklerin wordpress için geçerli mi? Onlara bağlı bir kurulum olur mu

buraqq

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Hocam onu bunu bırak bana özel mesaj at ben kuracağım forumunu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
smf ve mybb var ama ben görünüm açısından mybb i daha çok seviyorum ve onu tavsiye ederim

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
forum kurmamış arkadaş, vazgeçmiş belli ki!

iyi de iki yıllık unutulup gitmiş konuyu hortlatmak ne yarar getirir?

maksadınız ne, bi anlayabilsem... :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Google Ücretsiz Bir Uygulaması var Onu Tavsiye Ederim... adı Google Gruplar yaz çıkar zaten :thumbup1::thumbup1::clap:

beautyperrycom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sitemeforum eklemek istiyorum. Bunu benim için yapabilecek biri varsa benim için iletişime geçebilir mi?