Sitem Hakkında ne düşünüyorsunuz? Öneri ve Tavsiyeleriniz..

Bu konuyu okuyanlar

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Dev bir indirme arşivi kurmak için yola çıktım. Biliyorum daha yolun başlarındayım. Fikir ve görüşleriniz benim için çok önemli :)

Site için Tıklayabilirsiniz <--- Web Serra

Adsız.png

Reaksiyon puanı
5,172
Mobil sürümü bulunmayan siteleri google üst seviyelere taşımaz ilk başta bu sorunu çözmelisiniz.

Google .com veya .net gibi alan adı uzantılarına, hatta alan adını kaç yıllığına aldığınıza bile çok önem verir. Bu yüzden düzgün bir domain tercihi yapmalısınız.

Son olarak blogger devri yavaştan geçiyor. Ben sizin yerinizde olsam wordpress kullanırdım.

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Mobil sürümü bulunmayan siteleri google üst seviyelere taşımaz ilk başta bu sorunu çözmelisiniz.

Google .com veya .net gibi alan adı uzantılarına, hatta alan adını kaç yıllığına aldığınıza bile çok önem verir. Bu yüzden düzgün bir domain tercihi yapmalısınız.

Son olarak blogger devri yavaştan geçiyor. Ben sizin yerinizde olsam wordpress kullanırdım.
Öncelikle mobil uyumluluğun nasıl yapıldığını bilmiyorum ama bakacağım.
Domaini ise şuanda pek param yok :) Eğer siteden birkaç bişey kazanırsam domain alacağım.
Wordpress ise çok zor geldi bana. Blogger sade diye onu kullanıyorum işimi görüyor şimdilik.
Daha önceden hiç tecrübem olmadı. Tecrübe edinirsem wordpresse geçmek istiyorum aslında.

Tavsiyelerin için çok teşekkür ediyorum :)

Reaksiyon puanı
5,172
Tabi sen bilirsin ancak bahsettiğin tüm geçişler sana %30 luk kayıp verdirir.

Mobil uyum için mobil uyumlu bir tema bulman gerekir. Tema değiştimi site sayfalarının uzantılarıda değişir. Dolayısı ile google üzerindeki yan sayfalarınızın sıralaması sıfırlanır.

Eğer domain değişirse google üzerinde yeni sayfa açmış olursun.

Wordpresse ise blogger ile başladıktan sonra geçiş imkansıza yakındır. Tabi yinede sen bilirsin. Google reklamlarına başvurmadan önce muhakkak mobil tema işini halletmelisin. Çünkü bir kez red alırsan bir daha çok zor google seninle çalışmayı kabul eder.

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Peki şimdi wordpress ile ücretsiz bir site oluştursam. Bu site üzerinden ilerlesem ve reklamlarla kazandığım parayla domain alsam olur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tabi sen bilirsin ancak bahsettiğin tüm geçişler sana %30 luk kayıp verdirir.

Mobil uyum için mobil uyumlu bir tema bulman gerekir. Tema değiştimi site sayfalarının uzantılarıda değişir. Dolayısı ile google üzerindeki yan sayfalarınızın sıralaması sıfırlanır.

Eğer domain değişirse google üzerinde yeni sayfa açmış olursun.

Wordpresse ise blogger ile başladıktan sonra geçiş imkansıza yakındır. Tabi yinede sen bilirsin. Google reklamlarına başvurmadan önce muhakkak mobil tema işini halletmelisin. Çünkü bir kez red alırsan bir daha çok zor google seninle çalışmayı kabul eder.
Wordpresste çok güzel temalar var :) Alışmam biraz zor olacak ama olursa hemen başlamak istiyorum.

Reaksiyon puanı
5,172
Peki şimdi wordpress ile ücretsiz bir site oluştursam. Bu site üzerinden ilerlesem ve reklamlarla kazandığım parayla domain alsam olur mu?

Wordpresste çok güzel temalar var :) Alışmam biraz zor olacak ama olursa hemen başlamak istiyorum.
Herhangibir ücret ödemeden para kazanmak birkaç yılı alır. Muhtemelen o zaman kadar tecrübede kazanırsınız. Birkaç yönlendirme protokolü ile domain sorununu az kayıpla halledebilirsiniz.

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Herhangibir ücret ödemeden para kazanmak birkaç yılı alır. Muhtemelen o zaman kadar tecrübede kazanırsınız. Birkaç yönlendirme protokolü ile domain sorununu az kayıpla halledebilirsiniz.
Site etkileşimi günlük 200 falan bulsun baktım oluyor para veririm domaine.
Birkaç yönlendirme protokolü derken açarmısınız :)

Reaksiyon puanı
5,172
301 yönlendirmesi şeklinde arama yaparsanız istediğiniz sonucu bulursunuz:) Şimdiden başarılar dilerim.

Sitenizde yasa dışı içerik bulunacak mı?

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
301 yönlendirmesi şeklinde arama yaparsanız istediğiniz sonucu bulursunuz:) Şimdiden başarılar dilerim.

Sitenizde yasa dışı içerik bulunacak mı?
Aslında evet. Ben bu kurduğum blogspot tabanlı sitede adsense ile değilde indirme linkleriyle kazanmayı planlıyordum. Kısa linkler yani :)
Birde wordpress'e baktım baya ama çok zor geldi. Blogspot ile devam etmek istiyorum.

Blogspotla ilgili biraz bilginiz varsa şu soruyu sormak istiyorum:
Ben şuana kadarki paylaşımlarımı blogspottaki sayfalar bölümünden yaptım. Birde kayıtlar bölümü var burada da post paylaşımı yapılabiliyor.
Sayfalar bölümüne yapmam google aramalarda çıkmasını engeller mi?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Wordpress başlangıç için daha mantıklı.

Wordpress'İn de blogspot gibi servisi var. domainadı.worpress.com diye. Oradan başlayıp wordpress tarafında ısınma turları atarsınız.

Ücfretsiz hostingler var. Hostinger'da vardı sanırım. türkçe.

Domain için de .tk kullanabilirsiniz. en azından işinizi görsün diye.

Yürüyün bakalım. Yolunuz açık olsun. Uzun bir yol bu. Ama illegal içeriklere girmeyin derim.

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Wordpress başlangıç için daha mantıklı.

Wordpress'İn de blogspot gibi servisi var. domainadı.worpress.com diye. Oradan başlayıp wordpress tarafında ısınma turları atarsınız.

Ücfretsiz hostingler var. Hostinger'da vardı sanırım. türkçe.

Domain için de .tk kullanabilirsiniz. en azından işinizi görsün diye.

Yürüyün bakalım. Yolunuz açık olsun. Uzun bir yol bu. Ama illegal içeriklere girmeyin derim.
Teşekkür ediyorum
Bir süre duraksadım. İllegal olmadan para kazanmak istiyorum. Ancak biraz düşünmem gerekecek sanırım.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
insanın kullanası gelmiyor biraz buyurindir havası kat...

ali159

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
21
Warez içerik, tasarım kötü maalesef benden geçer not alamadı.