Site kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

ddemirsel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar birden fazla sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

1. İlk olarak localhost üzerinden sitemin hazır temasını düzenledim, phpmyadmin üzerinde olan verileri siteme çekebiliyorum(Örn: Menüler, Sitebaşlık vs.) Resimde gördüğünüz gibi bir problem yok. Xampp klasör resimindende bakabilirsiniz. Problem gözükmüyor.

2. Godaddy üzerine upload yaptığım zaman index.php sayfası beyaz ekranda kalıyor, index.html olarak yaptığım zamanda html içerisine gömdüğüm php kodları çalışmıyor. Resim1 de görüceginiz üzere benim bu konuda yanlış yaptığım şeyler nelerdir.

3. sql.php içerisine yazmam gerekleri tam olarak bilmiyorum ama altta belirtiğim

<?php
$host='localhost';
$user='Kullanıcı Adım';
$pw="Şifrem";
$db='VeriTabanı Adım';
$baglanti = @mysql_connect($host, $user, $pw)or die (mysql_error("Bağlanamadı"));
$veritabani = @mysql_select_db($db,$baglanti)or die (mysql_error("veritabanına bağlanamadı"));
mysql_query("SET NAMES UTF8");
?>

kodu kullanıyorum. Bu konuda az bilgiye sahip olduğundan ne kadar doğru emin değilim.

4. Site içerisinde html kodları arasında ki php kodlarımdan biri altta belirttiğim
<title>

<?php $site_ayarlar=mysql_fetch_array(mysql_query("SELECT * FROM site_ayarlar where s_a_alan='baslik'"));
echo $site_ayarlar["s_a_metin"]; ?>

</title>

bu kod yapısı xampp da çalışıyor ama neden godaddy üzerine upload yaptığımda çalışmıyor. Html uzantısı olarak değişim olunca veri tabanı ve php kodları çalışmıyor.

Yardımlarınız bekliyorum.
Saygılar.