Site Açmak Ne Kadar Mantıklı?

Bu konuyu okuyanlar

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Her konuda kendini kanıtlamış büyük siteler var. video konusunda olsun sosyal ağ,haber,forum gibi her konuda adını duyurmuş belli siteler varken yeni bir site açmak mantıklı mıdır? Hangi konuda nasıl bir şey açılmalı ki hem rakipsiz olsun hem de sağlam olsun.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
bunu benim fikrim, bilgsayar program mezunu ve web tasarim mezunu kisilerin acmasi,

hatta kanun cikartilmali onune gelen site yapmasin

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Mantıklı, internetin çöplüğe dönmesi hariç...

RatBabe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yola şu düşünceyle başlanıyor aslında ''deneyelim yahu onlarda sıfırdan başlamıştı''
fakat gerçek şu ki sonu hüsran oluyor. Nedeni ise çok basit, yıllardır süre gelen değişik kategorilerdeki bu sitelerin popülerliğinin zirvede olması...

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aynen. Zirveler zor yıkılır.

alicoooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zirveler zor yıkılır fakat zirveye çıkmak o kadar da imkansız değildir. Ben en zor sektörde bir site yönetiyorum ve sürekli özgün konu giriyorum. Bu sayede umut edemeyeceğim kadar ziyaretçi geliyor. Bunları google yolluyor. Siz şey mi sanıyorsunuz ? atıyorum galaxy s4'ü bu sitede okumak varken burada yeni haberlere bakmak varken neden başka yeni sitede bakayım ? bu kafada olabilirsiniz ama o siteye gidicek olan kullanıcı farklı şekilde gidiyor. Editör arıyorum bende zaten daha fazla büyümek için

RatBabe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zirveler zor yıkılır fakat zirveye çıkmak o kadar da imkansız değildir. Ben en zor sektörde bir site yönetiyorum ve sürekli özgün konu giriyorum. Bu sayede umut edemeyeceğim kadar ziyaretçi geliyor. Bunları google yolluyor. Siz şey mi sanıyorsunuz ? atıyorum galaxy s4'ü bu sitede okumak varken burada yeni haberlere bakmak varken neden başka yeni sitede bakayım ? bu kafada olabilirsiniz ama o siteye gidicek olan kullanıcı farklı şekilde gidiyor. Editör arıyorum bende zaten daha fazla büyümek için

Hak veriyorum karamsarlık yapılarak bazı şeylere kalkışmak zor olur. Tamam dediğiniz gibi belli bir kitleye hitap etmek evet bu söz konusu olabilir, Ama burada ki konu; Milyonlarca üyesi olan ve sadece belirli bir kitleye değil, farklı kategorilerde çoğu insanı buluşturan sitelerin yıllar boyu uğraşlarının sonucu ellerine meyvelerini almalarıdır. Denemeden öğrenemeyiz elbetteki... :)

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Ben site açayım diye site açarsanız, o site batar. Site içerik ya da işlev yönünden bir eksikliği kapatmalıdır.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Ben pek katılmıyorum bu görüşe.

Site açabilirsiniz tabi. Ancak sitenizde başka yerlerde olmayan haberler de olabilmeli.

Ya da eğer haber ağınız kısıtlı ise, özgün haberiniz olamıyorsa, tasarımsal açıdan değişik bir şeyler denemenizi öneririm.

15 sene evvel ICQ kullanıyorduk, sonrasında MSN geldi, sonrasında daha farklıları ve şimdi kimse ANINDA MESAJLAŞMA kullanmıyor bilgisayarlarından (ya da nadir kullanıyor)

Akıllı telefonlarla Viber, Whatsup ya da Facebook var.

Diyeceğim o ki, bu sistemler de bir gün gelecek ve yerlerine daha farklı ve daha güzel sistemlere yerlerini bırakacaklar.

Ayak uydurabilen, gerekli yatırımları yapan yoluna devam edecek...

arthkas

Doçent
Reaksiyon puanı
17
site açmak bilgiye dayanır. bilgi varsa site açılır. bu tıpkı; kiralık boş bir dükkan bulduğunda "ben buraya ne yapsam da iş yapar" düşüncesi gibi. Öncelikle ne iş yapacağını düşünürsün ondan sonra site açarsın. projelerini, taslaklarını, tüm eksi ve artı yönlerini kağıda döküp "işte ben bu işi yaparım" dediğin zaman site açarsın. Gerisi hikaye...

WienWarrior

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Site açarken 10 kez düşünüp sonra açman gerekir.Öyle ha oturupta bir site açayım dersen o sitenin başarılı olma ihtimali zayıf.Site açarken alışılagelmişten farklı bir şeyler olması gerekir ve içeriğini iyi seçmelisin.Site yaratıcı olmalıdır ve bence site dizaynı yapılırken küçük yaşlı kardeşlerimizden yararlanmak gerekir.Çünkü onların hayal dünyası bizden çok farklı ve geniş.Onlardan yararlanılarak çok ilginç şeyler ortaya konulabilir.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Her şey bitti diye düşünürseniz yanılırsınız.
Önemli olan sağlam ve başkalarının yapmadığı bir fikre sahip olmak.

Ben 2. facebook olacağım, ben 2. youtube olacağım derseniz elbette sonu hüsran olur.

Ama bakın hüsran olmayanlar da var...

Onlar da var olanı değiştirerek tamamen yeni bir akım çıkaranlar.

Örnek internetin ilk çıktığı zamanlardan beri bloglar var.

Ama Twitter mini blog anlayışı ile 140 karaktere sıkıştırılmış bir blog ile devrim yarattı.

Ya da youtube gibi bir video devi varken yeni bir video sitesi açmak yerine bir kaç saniyelik mini videolar barındıran Vine bir anda aldı başını yürüdü.

140 karakterle ne yazabilirsin denirken şimdi millet 140 karakter ile destan yazıyor, 6 saniyelik video mu olur denirken adamlar 6 saniyelik kısa metraj sinema filmi çekiyor.

Mesele mantıksız görüneni oldurup farkını ortaya koymak.

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tepede demişsin de kimse olumlu konuşmuyor ki. Herkes oynadığına yüklediğine pişman o oyunu. Bu mudur tepede olmak

alicoooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tepede demişsin de kimse olumlu konuşmuyor ki. Herkes oynadığına yüklediğine pişman o oyunu. Bu mudur tepede olmak
birkaç kişinin yorumlarına mı bakıyorsunuz ? Oyunu oynadınız mı ? 10 değil 100 kişi beğenmesin. 50 milyondan fazla indirilmiş. Rekor yapmak için videolar paylaşım platformu oluşmuş. Haberiniz yoksa bu kadar iddialı konuşmamalısınız.

Size göre 50 milyon insan mağdur. Buna beni de katıyorsunuz. ilginç

G0LGE

Asistan
Reaksiyon puanı
0
birkaç kişinin yorumlarına mı bakıyorsunuz ? Oyunu oynadınız mı ? 10 değil 100 kişi beğenmesin. 50 milyondan fazla indirilmiş. Rekor yapmak için videolar paylaşım platformu oluşmuş. Haberiniz yoksa bu kadar iddialı konuşmamalısınız.

Size göre 50 milyon insan mağdur. Buna beni de katıyorsunuz. ilginç

Evet oynadım. Yoo birkaç kişinin yorumuna değil sadece birkaç yüz kişinin yorumuna baktım.

alicoooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yazımı tam okumalısınız, "size göre 50 milyon kişi mağdur". Bu 50 milyon temsili, 50 milyondan fazla indirilme mevcut. Sizce 100 değil 1000 kişi beğenmese hadi onuda geçtim sizin dediğiniz olsun 1 milyon. Çok mu önemli ?
daha fazla konuyu ilerletmeye gerek olduğunu düşünmüyorum

RatBabe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Flappy Bird'de efsanelere karıştı artık :) Ama kısa günün kârı oldu herhalde :)

hangon

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Site açmak isteyenler bütün gününü bu site için harcarsa iyi yerlere gelir yoksa hayal..

omersadikb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence çok mantılı tabikide sitene yazı yazmaktan hoşlanırsan hemde para kazanırsın

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Site açmak her zaman mantıklıdır. Kaybınız ne olacak ki ? Sadece emek, ama eminim daha çok şey öğreneceksiniz yoksa bu vaktı boşa geçirseniz bile hiç birşey öğrenmemiş olacaksınız.

kubrasafak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok mantıklı değil artık bence çünkü hep tutulmuş sitelerde geziyor insanlar artık

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Her konuda kendini kanıtlamış büyük siteler var. video konusunda olsun sosyal ağ,haber,forum gibi her konuda adını duyurmuş belli siteler varken yeni bir site açmak mantıklı mıdır? Hangi konuda nasıl bir şey açılmalı ki hem rakipsiz olsun hem de sağlam olsun.

Anomim sosyal ağ oluştur mesela

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Özgürlük meydanı gibi herkesin her şeyi söyleyebilecegi bir yer

kullanıci adının ve şifrenin olmadığı bir site

bir tür eksi sözlük ve twitter karışımı

tcatikkas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Okuduğum cevaplarda herkesin kendine göre haklı olduğu yanı var. Benim görüşüm hiç bir zaman denemeyi bırakmamak. Çünkü her başarısızlık, başarıya giden yolda bir adımdır. Ben şahsım olarak çok proje çıkardım. Bir çoğu da başarısız oldu. Ancak hepsi bir tecrübe. Şuanda çok başarılı bir proje de çalışıyorum. Eskide yaptığım her işten de bu projede var. İşin özü güzel fikrin artısını eksisini iyi tartıp o işe inanmaktan gerekiyor.

wnsjeep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siteyi kodlarken kodlamaya dikkat edilmeli seo açısından iyi içerik girebilmek ve kullanıcıyı sitede tutmak gerekir bunun içinde kopyala yapıştır içeriklerin olmaması gerekir, gerisi birazda şans ve sabır gerektirir hemen birşeyler kazanmak isterseniz yanlış düşünmüş olursunuz gibime geliyor sadece zamana ihtiyacınız var unutmayalım ki zaman birşeyleri değiştirmez ama birşeylere alıştırır insanı yaptığınız işten zevk alarak yaparsanız olur tabiki de neden olmasın :)

UNBAHTIBIL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Site açmakta bir sorun yoktur. Önemli olan o sitenin içeriğidir. Diğer sitelerdeki içerikleri kopyalamak vs. falan iyi sonuçlar vermez. Özgün, güncel ve kaliteli içerikler girmeliyiz ki diğer sitelerden bir farkımız olsun. Zaten böylece arama motorları sitemizi ödüllendirerek ilgili aramalarda üst sıralarda çıkarırlar...