Sistemin Kasması Normal mi ?

Bu konuyu okuyanlar

samet.akky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sistemim:
İşlemci: Intel Core i5 3340 3.10GHz
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GT730
RAM: 8 GB
İşletim sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit
Sistemim iyi mi?

Driverlarımın tam olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Ben sistemimden yüksek bir performans beklerken PES 2017 düşük ayarlarda 80 FPS alıp kasma oluyor. PUBG Lite'da bile 20 fps alıyorum. Bunun yüzünden de driverlardan şüpheleniyorum. Şüphelenmem normal mi yoksa bu sistemden bu kadar mı olur?

Driver Booster gerçekten işe yarıyor mu?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Sorun büyük ihtimalle sürücülerde,Driver Booster programını kullanmayın derim.Ayrıca Windowsu crackli kullanıyorsanız bir format atıp orjinal şekilde kullanın derim,pahalı bir şey değil zaten.(Windows 10 Pro Key- 9,99TL)
GT 730 aşırı iyi bir ekran kartı değil fakat bahsettiğiniz oyunlar için yeterli bir kart,kasma donma büyük ihtimalle Driver Booster programının yanlış sürücü yüklemesi yüzünden oluyor.

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
driver booster'ın pro sürümü iyidir ama otomatik bulunan driverlar sıkıntı yaratabiliyor en iyisi elden tek tek driverları yüklemek.

samet.akky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sorun büyük ihtimalle sürücülerde,Driver Booster programını kullanmayın derim.Ayrıca Windowsu crackli kullanıyorsanız bir format atıp orjinal şekilde kullanın derim,pahalı bir şey değil zaten.(Windows 10 Pro Key- 9,99TL)
GT 730 aşırı iyi bir ekran kartı değil fakat bahsettiğiniz oyunlar için yeterli bir kart,kasma donma büyük ihtimalle Driver Booster programının yanlış sürücü yüklemesi yüzünden oluyor.
Zaten ekran kartımın güncellemesini indirdim bu nvidia sürücüsü bu windows sürümüyle uyumlu değil dedi.
Windows'un orjinal olup olmadığını nasıl anlarım peki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

driver booster'ın pro sürümü iyidir ama otomatik bulunan driverlar sıkıntı yaratabiliyor en iyisi elden tek tek driverları yüklemek.
Ekran kartımın driver güncellemesini kurarken bu nvidia sürücüsü bu windows sürümüyle uyumlu değil dedi. çözümü var mı ? Başka neyi nasıl güncellerim ?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Galiba ekran kartı sürücüde sorun. Sürücüyü güncellerseniz veya direk yüklerseniz sorun kalmayacağını düşünüyorum.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Zaten ekran kartımın güncellemesini indirdim bu nvidia sürücüsü bu windows sürümüyle uyumlu değil dedi.
Windows'un orjinal olup olmadığını nasıl anlarım peki?
Bunu mu kurmayı denedin ?

Bilgisayarıma girip boş bir yere sağ tıkla,özelliklere girdikten sonra aşağıda bir yerde "Windows etkinleştirildi" ya da "Windows etkinleştirilmedi" yazması gerekiyor,eğer windows 10 etkinleştirildi yazıyorsa bir şekilde key bulunup yazılmış olması gerekiyor,bu da ya parayla ya da crack ile mümkün,ha etkinleştirilmedi yazıyorsa hala windows 10 un ücretsiz sürümünü kullanıyorsun demek.Ne yazıyor ?

samet.akky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Bilgisayarıma girip boş bir yere sağ tıkla,özelliklere girdikten sonra aşağıda bir yerde "Windows etkinleştirildi" ya da "Windows etkinleştirilmedi" yazması gerekiyor,eğer windows 10 etkinleştirildi yazıyorsa bir şekilde key bulunup yazılmış olması gerekiyor,bu da ya parayla ya da crack ile mümkün,ha etkinleştirilmedi yazıyorsa hala windows 10 un ücretsiz sürümünü kullanıyorsun demek.Ne yazıyor ?
Etkinleştirildi yazıyor.

samet.akky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Evet onu kurmayı denedim

Tamamdır peki sen bunu nasıl yaptın ?
Bilgisayarı formatdan aldığımda öyleydi.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Evet onu kurmayı denedim

Bilgisayarı formatdan aldığımda öyleydi.
Bilgisayarcı format attı yanlış anlamadıysam.
O zaman o cracklı windows yüklemiştir.Temiz kurulum yapıp cracksız şekilde kullanmanı öneririm,hem daha sağlıklı olur hemde dini açıdan kul hakkına girmemiş olursun.

samet.akky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayarcı format attı yanlış anlamadıysam.
O zaman o cracklı windows yüklemiştir.Temiz kurulum yapıp cracksız şekilde kullanmanı öneririm,hem daha sağlıklı olur hemde dini açıdan kul hakkına girmemiş olursun.
Reis senle canlı bağlantı kurabilirmiyim dc falan varmı

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Reis senle canlı bağlantı kurabilirmiyim dc falan varmı
Hayır DC kullanmıyorum.
Foruma çok zaman ayıramıyorum,herkes özel konuşmak istiyor ancak herkese bu şekilde yardım edemem,çok zamanımı alıyor maalesef.

Bilgisayarcıya geri götür neden korsan windows kurdun de yeniden format atsın,windows yüklesin ama windowsu etkinleştirmesin sen internetten 10 TL ye key alıp girersin zaten.nNvidia sürücüsü bu windows sürümüyle uyumlu değil sorununun cracklı windows yüzünden olduğunu düşünüyorum.

samet.akky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Hayır DC kullanmıyorum.
Foruma çok zaman ayıramıyorum,herkes özel konuşmak istiyor ancak herkese bu şekilde yardım edemem,çok zamanımı alıyor maalesef.

Bilgisayarcıya geri götür neden korsan windows kurdun de yeniden format atsın,windows yüklesin ama windowsu etkinleştirmesin sen internetten 10 TL ye key alıp girersin zaten.nNvidia sürücüsü bu windows sürümüyle uyumlu değil sorununun cracklı windows yüzünden olduğunu düşünüyorum.
Anladım senin attığın uyumlu olurmu ?
Ayrıca başka neleri güncellesem performans arttırır ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Anladım senin attığın uyumlu olurmu ?
Ayrıca başka neleri güncellesem performans arttırır ?
Uyumlu ola da bilir olmaya da bilir denemeden bilemeyiz,son sürücüden bir önceki sürücünün linkini attım.
Tam olarak kestiremiyorum,en sağlıklı seçim dediğim gibi götür bilgisayarcıya atsın bir format yüklesin windows ama etkinleştirmesin,sen kendin etkinleştir.Korkma zor bir şey değil sadece kopyala yapıştır yapacaksın.
Ardından Windows Update ile sürücüleri güncelle,ekran kartını da kendi elinle güncellersin.

samet.akky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Uyumlu ola da bilir olmaya da bilir denemeden bilemeyiz,son sürücüden bir önceki sürücünün linkini attım.
Tam olarak kestiremiyorum,en sağlıklı seçim dediğim gibi götür bilgisayarcıya atsın bir format yüklesin windows ama etkinleştirmesin,sen kendin etkinleştir.Korkma zor bir şey değil sadece kopyala yapıştır yapacaksın.
Ardından Windows Update ile sürücüleri güncelle,ekran kartını da kendi elinle güncellersin.
Kardeşim son sorumda sorayım senide fazla yormayım win7'mi daha iyi olur Win10'mu.

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Driverlarımın tam olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? Ben sistemimden yüksek bir performans beklerken PES 2017 düşük ayarlarda 80 FPS alıp kasma oluyor.
Öncelikle Driver Booster ile sürücülerini güncelle. Kolay program zaten taratıyorsun güncelliyorsun hepsini.
Daha sonra senin 80 fps alırken aldığın kasma sorununa gelelim.
80 fps alan bilgisayar ancak ısınınca kasar.
Güç seçeneklerine gir. Plan ayarlarını değiştire tıkla
Gelişmiş güç ayarlarını değiştire tıkla
İşlemci güç yönetimi sekmesinde En düşük işlemcileri (40), En yüksek işlemci durumlarını (90), Sistem soğutma ilkelerini etkin yap kaydet.
Ki bilgisayarın ısınıp fps kaybı yaşatmasın.

samet.akky

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle Driver Booster ile sürücülerini güncelle. Kolay program zaten taratıyorsun güncelliyorsun hepsini.
İşlemci güç yönetimi sekmesinde En düşük işlemcileri (40), En yüksek işlemci durumlarını (90), Sistem soğutma ilkelerini etkin yap kaydet.
Sağolasın kardeşim seninle canlı bir iletişim kurabilirmiyim bütün dertlerimi anlatayım

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.Driver booster ile detaylı bir araştırma yapmanızı oneririm,kaç kere driver booster yüzünden sorun yaşayan kullanıcıya yardım ettim.

omer2402

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
14
Yanlış bilgi vermeyelim lütfen.Driver booster ile detaylı bir araştırma yapmanızı oneririm,kaç kere driver booster yüzünden sorun yaşayan kullanıcıya yardım ettim.
Uzun zamandır Driver Booster kullanıyorum. Sadece win8.1'de ekran sürücüm sıkıntı çıkardı. Ben çok beğenerek kullanıyorum