Sistemin her oyunu kaldırır mı?

Sistem kaldırır mı

• Kullanılan toplam oy
    14

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yardım lazım

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar iyi günler bu sistem her oyunu açar mı
Ekran kartı:AMD Radeon 530
Ram:8 GB
İşlemci:İ7 7500U 2.7 GHz
Hardisk:1Tb
Ben ordaki abiye sordum kaldırır dedi zorlanmaz dedi sizce almalıyım FPS düşer mi
Linki

Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim

Yardım lazım

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Neden ama ordaki abi zorlanmadan açar dedi

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Her oyunu kaldırmaz ekran kartı çok düşük ileride csgoda bile kasma yapıcaktır leptop alıyorsanız performans iyice düşük olur oyun için alıcaksanız masaüstü öneririm o fiyata efsane canavar sistem toplarsınız sizi 6 7 yıl idare edicek 5 yıl içindeki tüm oyunları kaldırıcak şekilde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yalan söylemiş.

Yardım lazım

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Bı tek ekran kartı düşük ama YouTube videolarda felan zorlanmadan açıyor

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Açar ama oynatmaz .
Açmaz hatta öyle söyleyeyim yani.

Arkadaşlar iyi günler bu sistem her oyunu açar mı
Ekran kartı:AMD Radeon 530
Ram:8 GB
İşlemci:İ7 7500U 2.7 GHz
Hardisk:1Tb
Ben ordaki abiye sordum kaldırır dedi zorlanmaz dedi sizce almalıyım FPS düşer mi
Linki

Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim
İşlemciden dolayı yüksek fps alıyor fakat o ekran kartı ile o işlemci darboğaz yapacaktır.

Leptop alman şart değil ise dediğim gibi o fiyata bunun 10 kat daha iyisi bir bilgisayar toplarsın.

Yardım lazım

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
İşlemci felan güzel bı ekran kartı o kadar engeller mi ama aldıktan 1 2 sene sonra ekran kartı yükseltilirse yükseltebilirim

Benim fazla yerim yok o yüzden leptop almak istiyorum

Sizce ekran kartini yükseltince nasıl olur

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
İşlemci felan güzel bı ekran kartı o kadar engeller mi ama aldıktan 1 2 sene sonra ekran kartı yükseltilirse yükseltebilirim

Ekran kartını yükseltemezsin.

Bu bilgisayar oyun için değil yani pubg fortnite kaldırıcak mı belli değil işlemciden dolayı düşükte ortada oynarsın ama ileride bilemem.

Yardım lazım

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Bide youtubede GTA 5 pubg ve benzeri oyunlar oynuyor zaten ben o bilgisayarda farming Simulator 19 ve yeni çıkanlarını oynicam GTA 5 pubg thief simulator fernbus gibi oyunlar

yusufozkan58

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,393

Notebook da yükseltemezsin hocam . İşlemcide yalancı i7 . Yani yüksek performans vermez bu işlemci . Tüm parçaları çöp

Yardım lazım

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Youtubede açıyor bunun i5i ekran kartı aynı olan sizce

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Bide youtubede GTA 5 pubg ve benzeri oyunlar oynuyor zaten ben o bilgisayarda farming Simulator 19 ve yeni çıkanlarını oynicam GTA 5 pubg thief simulator fernbus gibi oyunlar
PUBG,Farming Simulator 19 kaldırmaz. Thief belki GTA V düşük ayarlar.

Yardım lazım

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Notebook da yükseltemezsin hocam . İşlemcide yalancı i7 . Yani yüksek performans vermez bu işlemci . Tüm parçaları çöp
Ordaki abi yükseltirsin servis yapar dedi ama bazıları yükseltiliryor

PUBG,Farming Simulator 19 kaldırmaz. Thief belki GTA V düşük ayarlar.
Farming Simulator 19 kaldırır eminim benim i3 2gb ram ekran kartı Intel graphics 4000 kaldırıyor

Peki sizin başka tavsiyeniz ucuz evkurdan leptop var mı i7 bide şöyle birşey var ben daha şimdi alamam ocakta Şubat'ta yada daha ileride yani bu satilirsa başka alırım sizin öneriniz var mı ama evkurdan

Sizin öneriniz nedir evkurdan başka bide bu satılırsa başka i7 alicam sizin öneriniz

GüzelGüzel bilgisayar alalı 1 ay oldu donanım özellikleri olarak iyi ekran kartı dışında ama bu fiyattaki laptopların çoğunda 2gb ekran kartı var. Oyunlarda falan sıkıntı çıkarmaz birçok oyunu kaldırır ama biraz ısınıyor soğutucu ile beraber almanızı tavsiye ederim. Ben eylül 2019 da aldığımda 3999 liraydı biraz indirime girmesini bekleyip almayı düşünebilirsiniz.

!! Böyle bir yorum var sizce bence doğru

Sizce ama sizin dediğiniz gibi masa üstü daha iyi ama monitör dahil olsaydı güzel olurdu bence leptop daha iyi parası biraz daha ucuz ama masa üstü bilgisayar daha iyi onunda düşünmek lazım monitörde dahil 8 9 bin yani taksitli hali 10 bin onun yarı yarıya yani leptop ben gezdiriyorum o yüzden sizce onu almalı mıyım

1 tane yorum var oda güzel yorum bencede öyle bende öyle düşünüyorum ama sizce iyi mi

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
İ7 olunca bilgisayar iyi olmuyor ekran kartı vasat testlerde fps değerleri böyle galiba almadınız bilgisayarı bütçeniz nedir ?

GTA IV 25-30
GTA V 30-35
CS:GO 35-40

mehmetsekerlii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Günümüzde üretilen bu fiyat sekmentinde ki laptoplarda oyun açar açmaz gibi bir suhal bana yanlış geliyor. Oyunları açmak değil önemli olan, önemli olan laptopun o oyunu oynatabilecek performansının olup olmaması, güzel akıcı bir laptop düşünüyorsan alıcak oldugun laptopun YouTube'da oyun testi var mı bakmanı tavsiye ederim. Benim için oyun fps minimum 60 fps olmalı. Akıcı guzel bır oyun oynama deneyımı ıstıyorsak eger tabikide. Yoksa 30-40 fps lerde de sabırlı bır oyun oynama deneyımı gerçekleştirebilirsiniz. Fps değerleri oyundan oyuna değişecektir yalnız bir oyundaki fps ile diğer oyunlarda ki fps daha farklı olucaktır. Buna dikkat edelim. ve tavsiyem monster dan bir laptop almanı öneririm bu fiyata örneğin 99 TL daha fazla ama fiyatının hakkını tamamen vericektir. bu laptop
Abra A5 V15.3 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Yardım lazım

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Günümüzde üretilen bu fiyat sekmentinde ki laptoplarda oyun açar açmaz gibi bir suhal bana yanlış geliyor. Oyunları açmak değil önemli olan, önemli olan laptopun o oyunu oynatabilecek performansının olup olmaması, güzel akıcı bir laptop düşünüyorsan alıcak oldugun laptopun YouTube'da oyun testi var mı bakmanı tavsiye ederim. Benim için oyun fps minimum 60 fps olmalı. Akıcı guzel bır oyun oynama deneyımı ıstıyorsak eger tabikide. Yoksa 30-40 fps lerde de sabırlı bır oyun oynama deneyımı gerçekleştirebilirsiniz. Fps değerleri oyundan oyuna değişecektir yalnız bir oyundaki fps ile diğer oyunlarda ki fps daha farklı olucaktır. Buna dikkat edelim. ve tavsiyem monster dan bir laptop almanı öneririm bu fiyata örneğin 99 TL daha fazla ama fiyatının hakkını tamamen vericektir. bu laptop
Abra A5 V15.3 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Oyun testleri var güzelde kasmadan oynuyor GTA 5 pubg demek istediğini anladım ama elden taksit yapmıyor monster yapsaydı olurdu ama maalesef bı tek ekran kartı düşük başka sorunu yok sizce bence gayet iyi yorumu var altında güzel oyun oynatır sadece biraz ısınıyor demiş

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
GTA 5 açabilirsin sorun olmaz ama daha ilerisi biraz zor bence yani metro exodus filan zor ve yüksek çözünürlük + ultra grafik olmaz.

mehmetsekerlii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Oyun testleri var güzelde kasmadan oynuyor GTA 5 pubg demek istediğini anladım ama elden taksit yapmıyor monster yapsaydı olurdu ama maalesef bı tek ekran kartı düşük başka sorunu yok sizce bence gayet iyi yorumu var altında güzel oyun oynatır sadece biraz ısınıyor demiş
saygı duyarım sizin tercihiniz. Almakta oldugunuz laptop için bir yorum yapamicam malesef, bana yanlıs geliyor sadece.

Yardım lazım

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
Peki ekran kartı yükseltilir mi

saygı duyarım sizin tercihiniz. Almakta oldugunuz laptop için bir yorum yapamicam malesef, bana yanlıs geliyor sadece.
Nasıl yani siz olsaydınız tercih etmezmiydiniz bide ekran kartı yükseltilir mi

mehmetsekerlii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

mehmetsekerlii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ama ordaki abi yükseltirsin servis yapar dedi
konuyla ilgili son düşüncemi yazıyorum.
Satıcı ürünü satmak için sana sürekli güzel cevaplar vericektir. Bu forumda bunları sana acıklamam bir beklentimin olmadıgı için dost gibi yazıyorum. Tekrardan ekran kartı chipset in değiştirilemeyeceğini söylüyorum. Neden bu iddada bulunuyorum oda su sebebden, ekran kartı chipseti arıza durumlarında yüksek mimarili iş aletleri ile anakarttan cıkartılıp, diğer bir ekran kartı chipseti ile değiştiriliyor ama bu durum hem fazlasıyla maliyetli hemde işi yaptırması cok zor. Sen daha bir de üstüne yukseltmek isterim diyorsun. Herhangi bir arızada sen o ekran kartı chipsetini değiştirtebilirsen dua et. hani geçiyorum maliyeti veya o nanometreye uygun bır ekran kartı chıpsetini ona gore ayrı dızayn edılmıs sogutucuyu. Yorumum agresıf gelebılır satıcının soyledıgını ıdda ettıgı konu uzerıne sıkıldı canım. Sen elden taksıt ıle laptop alıcam ılerıdede ekran kartını yukseltıcem dıye dusunuyorsun yanlıs dusunuyorsun. Bu dusunce Masaüstü sistemler için doğru. Laptopda Ram yukseltılebılır, bazı işlemciler yükseltlebilir ama ekran kartı yukseltmesı malıyet ıle laptop degerıne baktıgın en mantıksız ıstır.

Yardım lazım

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
4
konuyla ilgili son düşüncemi yazıyorum.
Satıcı ürünü satmak için sana sürekli güzel cevaplar vericektir. Bu forumda bunları sana acıklamam bir beklentimin olmadıgı için dost gibi yazıyorum. Tekrardan ekran kartı chipset in değiştirilemeyeceğini söylüyorum. Neden bu iddada bulunuyorum oda su sebebden, ekran kartı chipseti arıza durumlarında yüksek mimarili iş aletleri ile anakarttan cıkartılıp, diğer bir ekran kartı chipseti ile değiştiriliyor ama bu durum hem fazlasıyla maliyetli hemde işi yaptırması cok zor. Sen daha bir de üstüne yukseltmek isterim diyorsun. Herhangi bir arızada sen o ekran kartı chipsetini değiştirtebilirsen dua et. hani geçiyorum maliyeti veya o nanometreye uygun bır ekran kartı chıpsetini ona gore ayrı dızayn edılmıs sogutucuyu. Yorumum agresıf gelebılır satıcının soyledıgını ıdda ettıgı konu uzerıne sıkıldı canım. Sen elden taksıt ıle laptop alıcam ılerıdede ekran kartını yukseltıcem dıye dusunuyorsun yanlıs dusunuyorsun. Bu dusunce Masaüstü sistemler için doğru. Laptopda Ram yukseltılebılır, bazı işlemciler yükseltlebilir ama ekran kartı yukseltmesı malıyet ıle laptop degerıne baktıgın en mantıksız ıstır.
Çok kararsızım sizin demeniz ile kötü gibi evkurda ürünün sitesinde yorumu iyi oyun için güzel diyor bilmiyorum isterseniz sizde bı bakın evet masa üstü bilgisayar daha iyi ama biraz daha pahalı peki iyi günler kararsızım bakicam o satılana kadar almayıp başka yenisi daha iyisi gelince almam daha mantıkli bakicam bende araştiricam yanlış anlama ben senin dediğinede saygı duyarım herkesinkine duyarım ama kendi düşümde önemli

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...