Sistemim uyumlumu sizce ?

Bu konuyu okuyanlar

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi akşamlar merak ettiğim birşey var
amd ryzen 3 1200 4-core 3.1 ghz
msı gtx 1050 2 gb
g-skill 8 gb ram
650 wat power
giggigabyte a320m ds2 anakart
bu sisteme sahibim sizce bu sistemde uyumsuz olan bir şey olabilirmi yani darboğaz yaparmı
çünkü sistemi ilk aldığım zamanlarda cs go da low ayarlarda 220 200 ara fps alırken şimdi
150 üstüne çıkamıyorum hatta 150 110 90 a kadar düşüş yaşıyorum çok dengesiz bi fps durumu var darboğaz olma şansı varmı bu sistemin
format attım HDD ye kurulu olan Windows 10 kaldırıp SSD ye temiz kurulum yaptım oyunları sıfırdan kurdum ana csgo'da çok dengesiz oldu fps tüm steam başlangıç ayarlarını denedim nvidia ayarlarını performansa çektim driverları güncelledim ama sorunumu bi çözemedim yardımcı olurmusunuz ve bu arada şunuda eklemek isterim pc açtığım zamanlarda herzaman değil ama ara sıra monitorun sol köşe yukarıdan aşşaya kadar bi titreme fark ediyorum fakat monitörü aç kapa yaıncada titreme gidiyor

Son düzenleme:

White Nigga

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Bu sistemi ne zaman topladiniz?Bence biraz kotu olmus.Yani iyi ama ayni paraya daha iyi toplanirdi.Mesela 650w psu+1050 yerine.Az guc tuketen 1050ti aero+450w psu daha iyi olurdu.Ama bu sistemde darbogaz yapacak parca yok.Bilgisayari guzelce temizle,macunlari yenile.

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu sistemi ne zaman topladiniz?Bence biraz kotu olmus.Yani iyi ama ayni paraya daha iyi toplanirdi.Mesela 650w psu+1050 yerine.Az guc tuketen 1050ti aero+450w psu daha iyi olurdu.Ama bu sistemde darbogaz yapacak parca yok.Bilgisayari guzelce temizle,macunlari yenile.
yaklaşık 6 7 ay oldu sistemi toplayalı çok araştıramadım aceleye geldi ileride zaten ekran kartı ve işlemci yenilemeyi düşünüyorum da şuanki özellikle csgo daki düzensiz fps sorunumu çözmek isityorum
temizlik konusuna gelince hem fanlarını falan hepğ temizledim ayrı olarak sistemi zaten sıfırdan kurunca ilk yaptığım iş cs go kurmak oldu hiç bişey kurmadan ama yine sorunum devam etti hani bot larla oynarkende fps düşüyor normal gelmedi bana

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Windows güncel ise olmuştur. Nvidia sürücüsünü DDU ile kaldır 2-3 önceki sürümü dene.

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Windows güncel ise olmuştur. Nvidia sürücüsünü DDU ile kaldır 2-3 önceki sürümü dene.
malesef eski sürücüyü kurmakta çözüm getirmedi yani şöyle söyliyim 190 220 arası alırken şimdi 160 üstüne çıkamıyorum tuhaf geliyor bana normal değil bu yoksa alışırım böyle oynamayada acaba bi sorunummu var donanımda onu merak ettim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Guncell

White Nigga

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Kesinlikle bir sorun var.Çünkü fps düşmez gittikçe oyun optimize edildiği için yükselir.

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son düzenleme:

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
güncell+1

RohKea

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kesinlikle bir sorun var.Çünkü fps düşmez gittikçe oyun optimize edildiği için yükselir.
dahada eski sürümü yüklediğimde azda olsa bi fark hissetim yani fps yine düşüyor ama hissetirmiyor o kadar