Sistemden Trojan Silindiğini Anlamak

Bu konuyu okuyanlar

Just Warning 36

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhabalar.Ben önceden 360 Total Security ile bir tarama yaptırdım trojan buldu sildim. Sonra o Trojan'ın ismini bugün Windows Defender'da dışlamalarda gördüm.yanlışlıkla dışlamaları kaldırdım.Sonra Malware Bytes ve Emsisoft ile tarama yaptırdım ancak bir şey çıkmadı bilgisayarımda trojen var mıdır? Cevaplarınızı Bekliyorum.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,271
Merhaba, önceden karantinaya alınan dosyayı görmüşsünüzdür.
Sonraki taramalarda sorun çıkmadıysa silinmiştir endişe edecek bir durum yok.

_-GAUXT-_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
cmd'den bakma taktiği vardı ama nasıl olduğunu unuttum. Güçlü antivirüsler kur. Bunlar hemen algılar virüs var mı diye. Onun dışında webcam da ışık çalışmıyorsa yada mikrofondan yankılama sesleri gelmiyorsa pc normal duruyorsa gitmiştir Trojan. Çünkü Trojan'ın sahibi gerçek bir insandır. Mutlaka seni oynatır korkutur, kötü amaçlar yapar. Onun dışında bir püf nokta var. Görev yöneticisinden kullanıcılara bakmak. Eğer sen varsan sadece sıkıntı yok ama işlemlere girip yabancı bir yazılım görürsen duruyor demektir. :))))

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Malwarebytes Anti-Malware bu program bu işlerde gayet iyi çalışıyor bide bunu dene istersen. Hem bilgisayar açıldığında direk açılan uygulamaları reklam virüslerini, malware leri,keylogerları çok iyi denetleyen bir program.