Sistem Toplama

Bu konuyu okuyanlar

TheBeasth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekno Biyotikten 1500-1800 Arası Bi Oyuncu Bilgisyari Toplayabilcek Varmı? GTA5/CSGO GİBI Oyunlar

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
1500-1800 çok az. Zar zor toplanabilir.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Toplamayi denedim. Yok, olmuyor.
2. El bakabilirsiniz.

Son düzenleme:

BestLegend

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Oynarsın.
GTA5'i Medium'da açarsın diğer oyunlar hakkında fikrim yok.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Suan Benim Icin Onemli Olan Bu Sistemle Csgo/Gta5/Bf1/ Gibi Oyunları Oynarmıyım Dostum?

230 - 250 dolar ile oyuncu bilgisayarı toplaman çok zor.

Yukarıda belirtili olan sistemle ise CS:GO oynarsın diye düşünüyorum. Bi ihtimal grafik ayarlarını bayağı bi yerlerde gezdirirsen GTA 5 oynarsın. BF1 oynaman ise imkansız denilebilir.

Akıcı bir deneyim bekleme yani.

istersen bütçeni genişletmeye çalış, ya da doların düşmesini.

TheBeasth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
230 - 250 dolar ile oyuncu bilgisayarı toplaman çok zor.

Yukarıda belirtili olan sistemle ise CS:GO oynarsın diye düşünüyorum. Bi ihtimal grafik ayarlarını bayağı bi yerlerde gezdirirsen GTA 5 oynarsın. BF1 oynaman ise imkansız denilebilir.

Akıcı bir deneyim bekleme yani.

istersen bütçeni genişletmeye çalış, ya da doların düşmesini.
İşimi Görür Yani Değilmi ? Mafia 3 e Ne Diyosun ? Ve Gta 5 İ Kac P De Oynarim Dostum? Toplanan Sistemde Değistirmek Istedigin Onerdigin Parca Varsa Yazabilirsin :)

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Sa
İşimi Görür Yani Değilmi ? Mafia 3 e Ne Diyosun ? Ve Gta 5 İ Kac P De Oynarim Dostum? Toplanan Sistemde Değistirmek Istedigin Onerdigin Parca Varsa Yazabilirsin :)

Sana zaten fiyatına uygun makul bir sistem belirtilmiş.

Bu sistemi alabilirsin eğer bütçeni yükseltemiyor isen ama belirteyim ki oyun performansı konusunda biraz sıkıntılar yaşayabilirsin güncel oyunlarda.

Sistemi aldıktan sonra yine bir miktar bütçe daha biriktirip ekran kartı takviyesi yaparsan bu sisteme güncel oyunları rahat rahat ve akıcı bir şekilde oynarsın.

Ama en baştan söyliyim şuanlık ekran kartı fiyatları can yakıyor :)

TheBeasth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sa

Sana zaten fiyatına uygun makul bir sistem belirtilmiş.

Bu sistemi alabilirsin eğer bütçeni yükseltemiyor isen ama belirteyim ki oyun performansı konusunda biraz sıkıntılar yaşayabilirsin güncel oyunlarda.

Sistemi aldıktan sonra yine bir miktar bütçe daha biriktirip ekran kartı takviyesi yaparsan bu sisteme güncel oyunları rahat rahat ve akıcı bir şekilde oynarsın.

Ama en baştan söyliyim şuanlık ekran kartı fiyatları can yakıyor :)
Haklısın Dostum :) Zaten İşlemcinin İçinde Ekran Kartıda Var İyi Değilmi Sencede?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Haklısın Dostum :) Zaten İşlemcinin İçinde Ekran Kartıda Var İyi Değilmi Sencede?

CS:GO dışında belirttiğin oyunlarda canını sıkabilir. Gündelik işlemlerinde sorun yaşamazsın. İleriye dönük upgrade edebileceğin bir sistem olduğu için sorun yok.

TheBeasth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
CS:GO dışında belirttiğin oyunlarda canını sıkabilir. Gündelik işlemlerinde sorun yaşamazsın. İleriye dönük upgrade edebileceğin bir sistem olduğu için sorun yok.
Dostum Senin Dediğini Anladımda Ben Sunu Anlamadim Simdi Ben Işlemciyi Takınca Ekran Kartıda Otomatik Olararak Takılmışmı Olucak? Gta5 I Düşük Grafiklerde Acarım Zaten

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Dostum Senin Dediğini Anladımda Ben Sunu Anlamadim Simdi Ben Işlemciyi Takınca Ekran Kartıda Otomatik Olararak Takılmışmı Olucak? Gta5 I Düşük Grafiklerde Acarım Zaten

Ekran kartı takarsan APU kullanmayacaksın işlemciyi. Şuan ben de GTX 1050 Ti 4GB OC var. O işlemciden yakın zamanda ben de alıcam anakartım çok eski, hem anakart hem de işlemciyi güncellemek amacıyla.

Mesela bu sistemi topladıktan sonra para biriktirip GTX 1050Ti alırsan bilgisayarın yaklaşık bunun gibi olacak. Hatta RAM'i 3000 MHz tercih edersen ufak bi farkla bu sistemi bile geçersin.

APU sistemlerde ise ekran kartına ihtıyacın yok direkt kullanabilirsin.

TheBeasth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartı takarsan APU kullanmayacaksın işlemciyi. Şuan ben de GTX 1050 Ti 4GB OC var. O işlemciden yakın zamanda ben de alıcam anakartım çok eski, hem anakart hem de işlemciyi güncellemek amacıyla.

Mesela bu sistemi topladıktan sonra para biriktirip GTX 1050Ti alırsan bilgisayarın yaklaşık bunun gibi olacak. Hatta RAM'i 3000 MHz tercih edersen ufak bi farkla bu sistemi bile geçersin.

APU sistemlerde ise ekran kartına ihtıyacın yok direkt kullanabilirsin.
Yani Ileride Ekran Karti Alirsam İşlemciyi Kullanamıycakmiyim?

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Tamam Dostum Teşekkürler Son Kez Sunu Sorayım Cok Soru Sordum Kusura Bakma :) Bu İslemcinin İcindeki Ekran Kartının Özelliklerini Nasil Öğrenicem? Yabi 1050 Felan Olur ya Onu?

Ryzen 3 2200G içerisinde bulundurduğu 8 çekirdekli Vega GPU bulundurmakta. Bu GPU oyunları düşük ayarlarda az çok idare etmenizi sağlayabilir ama akıcılık konusunda sorunlar yaşama şansınız yüksek.

GTX 1050Ti ise harici bir ekran kartı. Gücünü işlemciden değil anakarttan alıyor.

bu verilerden ne kadar anlarsın bilmiyorum ama buyur.

TheBeasth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ryzen 3 2200G içerisinde bulundurduğu 8 çekirdekli Vega GPU bulundurmakta. Bu GPU oyunları düşük ayarlarda az çok idare etmenizi sağlayabilir ama akıcılık konusunda sorunlar yaşama şansınız yüksek.

GTX 1050Ti ise harici bir ekran kartı. Gücünü işlemciden değil anakarttan alıyor.

bu verilerden ne kadar anlarsın bilmiyorum ama buyur.
Çok Teşekkür Ederim Dostum Akıcılığı Düzeltebilecek Düşük Fiyatta Bi Parca Önerin Varmı? Kasa İlla Lazımmı Bide Ya?

Son düzenleme:

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
@Mert Alper bilmeden yorum yapmayalım
vega 8 yongası yazdığı oyunları çok rahat oynatır.Ayrıca ram zaten 3000 mhz neden öyle dediniz anlamadım.

Kasa elbette lazım :D:D
Uzay montaj yapabilirsin ama ben önermem.

Son düzenleme:

TheBeasth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vega 8 yongası yazdığı oyunları çok rahat oynatır.Ayrıca ram zaten 3000 mhz neden öyle dediniz anlamadım.

Yani Bu Sistemle Oyunları Rahat Oynarım Dimi Dostum? CS:GO/GTA5/BF1 Gibi Oyunlar Bide Bende Kasa Var İçini Boşaltıp Öyle Koysam Yani O Yüzden Dedim :)

MrKadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
371
Kasanızı görmem gerek içinde sıcak havayı hapsetmemesi gerek.Ben yeni kasa almanızı öneririm.Al bakalım için rahatlar.

Tek olarak r3 2200g bulamadım sen r3 2200g bak

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Açacaktır gta5 bf1 720p çözünürlükte akıcı oynatır csgo zaten her türlü oynatır..

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311

Belirttiğim videodaki arkadaş sistemde 2400 MHz kullanmış 3000 MHz ile daha hızlı çalışır demek istedim yani sistem senin önerdiğin şekilde. AMD platformu RAM frekansı yükseldiğinde daha çok performans verebildiği için.

Ve vega 8 yongasının CS:GO dışındaki diğer güncel oyunlarda yeterince performans verebileceğini düşünmüyorum.

örneğin pubgde 25-30 fps arası gezecektir.

Şöyle de örneklendirebilirim.

TheBeasth

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasanızı görmem gerek içinde sıcak havayı hapsetmemesi gerek.Ben yeni kasa almanızı öneririm.Al bakalım için rahatlar.

Tek olarak r3 2200g bulamadım sen r3 2200g bak
R32200 İyidir Diyosun Yani Benim Alacağım Kasa Nasil?

Açacaktır gta5 bf1 720p çözünürlükte akıcı oynatır csgo zaten her türlü oynatır..
Teşekkürler Dostum

Son düzenleme: