Sistem Toplama Konusu Açarken...

Bu konuyu okuyanlar

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Sistem toplama konusu açarken aşağıda belirttiğim form neticesinde açarsanız çok daha iyi olacak, konunuz daha çabuk cevaplanacaktır... Konu açarken etiketleri de eklemeyi unutmayın.. Ayrıca beni etiketlerseniz size gün içerisinde yardımcı olabilirim. Zira tüm konuları göremeyebiliyorum. :)

- Bütçeniz Nedir?
- Monitör dahil mi?
- Kullanım amacı nedir?(Ofis, oyun vb.)

Bu belirttiğim soruları konunuzu açarken yanıtlarsanız çok daha açıklayıcı olmuş olur ve çok daha çabuk öneri alabilirsiniz...
İyi Forumlar...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Senden kaliteli moderatör olacak. İnşallah @okinkurt ve @alocont u aratmassın. Ki aratmayacağını düşünüyorum.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Senden kaliteli moderatör olacak. İnşallah @okinkurt ve @alocont u aratmassın. Ki aratmayacağını düşünüyorum.
Hakkımdaki değerli cevabın için teşekkür ederim. İnşallah öyle olacak, sizlere aratmayı bırakın, çok daha iyi yardımcı olacağım. :)

İyi Forumlar...

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,458
Güzel şartlar sağlanmış senin kategorine uyuyormu bilmiyorum ama telefon önerileri bölümü içinde

-NET BÜTÇE (YOK BİRAZ DAHA ÇIKABİLİRİM FALAN DEĞİL)
-KULLANIM AMACI(SOSYAL MEDYA,KAMERA,OYUN)
-İTHALATÇI GARANTİ DAHİL Mİ
-İNTERNETTEN Mİ ELDEN Mİ ALACAĞI

Gibi şartlar mevcut olursa sevinirim.İyi forumlar...

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Güzel şartlar sağlanmış senin kategorine uyuyormu bilmiyorum ama telefon önerileri bölümü içinde

-NET BÜTÇE (YOK BİRAZ DAHA ÇIKABİLİRİM FALAN DEĞİL)
-KULLANIM AMACI(SOSYAL MEDYA,KAMERA,OYUN)
-İTHALATÇI GARANTİ DAHİL Mİ
-İNTERNETTEN Mİ ELDEN Mİ ALACAĞI

Gibi şartlar mevcut olursa sevinirim.İyi forumlar...
@lgsever, değerli fikrin için teşekkür ederim. Gerekli bildirim alınmıştır. Uygun görüldüğü taktirde uygulanacaktır...

İyi Forumlar...

Furkan Bayraktar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sistem toplama konusu açarken aşağıda belirttiğim form neticesinde açarsanız çok daha iyi olacak, konunuz daha çabuk cevaplanacaktır... Konu açarken etiketleri de eklemeyi unutmayın.. Ayrıca beni etiketlerseniz size gün içerisinde yardımcı olabilirim. Zira tüm konuları göremeyebiliyorum. :)

- Bütçeniz Nedir?
- Monitör dahil mi?

Bu belirttiğim soruları konunuzu açarken yanıtlarsanız çok daha açıklayıcı olmuş olur ve çok daha çabuk öneri alabilirsiniz...
İyi Forumlar...
Frosa iyi günler. Ben yeni ofis açtım ve ana makine gerekli bir tane. Ofis programlarını birlikte ağ üzerinden ve ayrıca satın aldığımız bir programla birlikte de mobil telefonlarimizdan kontrol edebileceğimiz, içerisinde tamamen evrak barındıracak olan, şimdilik 5/5 pc/telefon bağladığımız fakat biraz zaman sonra 20/20 baglanacagimiz, bu bağlantıların hepsinin aynı anda yapılmış olması durumunda dahi okuma ve yazma hızında problem yaşamayacak, internet bağlantısı güçlü, ekran siz ve ekran kartsız bir pc 3.000 tlye nasıl toplanır ? :) şimdiden teşekkür ediyorum

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Frosa iyi günler. Ben yeni ofis açtım ve ana makine gerekli bir tane. Ofis programlarını birlikte ağ üzerinden ve ayrıca satın aldığımız bir programla birlikte de mobil telefonlarimizdan kontrol edebileceğimiz, içerisinde tamamen evrak barındıracak olan, şimdilik 5/5 pc/telefon bağladığımız fakat biraz zaman sonra 20/20 baglanacagimiz, bu bağlantıların hepsinin aynı anda yapılmış olması durumunda dahi okuma ve yazma hızında problem yaşamayacak, internet bağlantısı güçlü, ekran siz ve ekran kartsız bir pc 3.000 tlye nasıl toplanır ? :) şimdiden teşekkür ediyorum
Konu açarsanız yardımcı olabiliriz.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Frosa iyi günler. Ben yeni ofis açtım ve ana makine gerekli bir tane. Ofis programlarını birlikte ağ üzerinden ve ayrıca satın aldığımız bir programla birlikte de mobil telefonlarimizdan kontrol edebileceğimiz, içerisinde tamamen evrak barındıracak olan, şimdilik 5/5 pc/telefon bağladığımız fakat biraz zaman sonra 20/20 baglanacagimiz, bu bağlantıların hepsinin aynı anda yapılmış olması durumunda dahi okuma ve yazma hızında problem yaşamayacak, internet bağlantısı güçlü, ekran siz ve ekran kartsız bir pc 3.000 tlye nasıl toplanır ? :)şimdiden teşekkür ediyorum
Uygun bölüme sorunuza uygun başlık ile konu açın. Bu sayede tek benim değil, tüm forumun fikirlerini ve önerilerini almış olursunuz :)

Mrtcvdr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
0- Bütçeniz Nedir? 6000 Tl’ye Kadar bütçem var
- Monitör dahil mi? Evet
- Kullanım amacı nedir? Online oyun oynamak için alıyorum. Pubg oynarım vb oyunlar.

Bir abimiz intel i5 9400f serisi al. Ryzen serisi kasıyor ve problem çıkartıyor dedi. Ama oyun bilgisayarlarına bakınca ryzen serisi de çok tercih ediliyor.
Oyun oynarken kasmasın, Bilgisayar beni zorlamasın sinirlendirmesin istiyorum. Buna uygun nasıl bir sistem toplayabiliriz.

Yardımcı olursanız çok sevinirim @utkuversus
@Frosa

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
0- Bütçeniz Nedir? 6000 Tl’ye Kadar bütçem var
- Monitör dahil mi? Evet
- Kullanım amacı nedir? Online oyun oynamak için alıyorum. Pubg oynarım vb oyunlar.

Bir abimiz intel i5 9400f serisi al. Ryzen serisi kasıyor ve problem çıkartıyor dedi. Ama oyun bilgisayarlarına bakınca ryzen serisi de çok tercih ediliyor.
Oyun oynarken kasmasın, Bilgisayar beni zorlamasın sinirlendirmesin istiyorum. Buna uygun nasıl bir sistem toplayabiliriz.

Yardımcı olursanız çok sevinirim @utkuversus
@Frosa

İlk çıkan seri Ryzen5 - 1600 kullanmaktayım. İnsanlarımız maalesef her konuda master degree bilgili olduğu için acımasızca her şeye bok atabiliyorlar. Sistemi ağırlıklı olarak çoklu çekirdek performansı gerektiren uygulamalar kullanacağım için topladım fakat arada canım sıkıldıkça oyun da oynuyorum. NFS Heat, Forza Horizon4, Pubg, The Forest, The Witcher 3(Hairworks açık), Cod, BF, GTA V(Redux Mod Kurulu) serisi vs vs aklına gelebilecek her güncel oyunu sistemimde ultra ayarlarda 1080p'de oynadım. 100 FPS'in altında bir değer görmedim. Ekran kartımı işlemci gayet güzel besliyor üstelik bunu stok soğutucu ile yapıyor. Burada bahsetmek istediğim şey şu. O abiniz ve onun gibi insanların dediklerinden çok, son kullanıcı deneyimlerine kulak asın.

Şunu söylemeyi unuttum, sadece oyun oynayacaksan intel her türlü işini görür ama uygun fiyatlı bir f/p bilgisayarı bulursan da ryzen aldım oyun oynanmaz gibi bir inanışa kapılmayın derim. Youtube'da istemediğiniz kadar test videoları mevcut, izleyerek gönlünüzü rahatlatabilirsiniz.

Mrtcvdr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İlk çıkan seri Ryzen5 - 1600 kullanmaktayım. İnsanlarımız maalesef her konuda master degree bilgili olduğu için acımasızca her şeye bok atabiliyorlar. Sistemi ağırlıklı olarak çoklu çekirdek performansı gerektiren uygulamalar kullanacağım için topladım fakat arada canım sıkıldıkça oyun da oynuyorum. NFS Heat, Forza Horizon4, Pubg, The Forest, The Witcher 3(Hairworks açık), Cod, BF, GTA V(Redux Mod Kurulu) serisi vs vs aklına gelebilecek her güncel oyunu sistemimde ultra ayarlarda 1080p'de oynadım. 100 FPS'in altında bir değer görmedim. Ekran kartımı işlemci gayet güzel besliyor üstelik bunu stok soğutucu ile yapıyor. Burada bahsetmek istediğim şey şu. O abiniz ve onun gibi insanların dediklerinden çok, son kullanıcı deneyimlerine kulak asın.

Şunu söylemeyi unuttum, sadece oyun oynayacaksan intel her türlü işini görür ama uygun fiyatlı bir f/p bilgisayarı bulursan da ryzen aldım oyun oynanmaz gibi bir inanışa kapılmayın derim. Youtube'da istemediğiniz kadar test videoları mevcut, izleyerek gönlünüzü rahatlatabilirsiniz.
O kişiye inanırım ama araştırırım da. O yüzden kullanıcılara sormak istemiştim.

İntel i5 9400f
Ge force 1660ti ekran kartı
Asus prime h310m-k
Sandisk 480 GB ssd
Aerocool streak RGB full acrylic 500w kasa
Kingston Hyperx fury 8 GB (2 tane alacağım)

RAM 2666 mhz (3000 mi alsam acaba?) - ssd iyi mi? - kasa iyi midir? Bunları çok iyi bilmiyorum

Böyle bir sistem kurdum kendimce fakat buna eşdeğer bir Amd bulabilirsem değerlendirebilirim.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
O kişiye inanırım ama araştırırım da. O yüzden kullanıcılara sormak istemiştim.

İntel i5 9400f
Ge force 1660ti ekran kartı
Asus prime h310m-k
Sandisk 480 GB ssd
Aerocool streak RGB full acrylic 500w kasa
Kingston Hyperx fury 8 GB (2 tane alacağım)

RAM 2666 mhz (3000 mi alsam acaba?) - ssd iyi mi? - kasa iyi midir? Bunları çok iyi bilmiyorum

Böyle bir sistem kurdum kendimce fakat buna eşdeğer bir Amd bulabilirsem değerlendirebilirim.

Mesaj kutunuzu kontrol ediniz.

hasanbasritufek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

- Bütçeniz Nedir?
- Monitör dahil mi?

İyi Forumlar...
merhaba bilgisayar toplayacağım yardımın lazım :)
bütçe net 5.5k
monitör dahil değil
oyun oynayacağım medium-high ayarlarda mümkünse