Sistem Toplama (8500-9000TL)

Bu konuyu okuyanlar

Cagdasertann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkesin bayramı kutlu olsun,iyi forumlar.

Arkadaşlar bilgisayar sistemleri hakkında pek bir bilgim yok bu sebepten İnventus'a danıştım ve benim için bir sistem topladılar.Bu sistem hakkındaki görüşleriniz nelerdir arkadaşlar paylaşırsanız sevinirim.Daha iyi tekliflere de açığım.Yardım eden elleriniz dert görmesin.

Ekli dosyalar

• 12.png
    12.png
    169 KB · Görüntüleme: 427
  • 123.png
    123.png
    205.1 KB · Görüntüleme: 338

Cagdasertann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam öncelikle teşekkürler.Sistemde SSD olmasını çok istiyorum o yüzden SSD benim için şart. İlk sistem 8600 civarinda. Bu sistemin diğer sisteme göre parçalarının +'larını söyleyebilir misin ? Kusura bakma çok bir bilgim yok. Şimdiden teşekkürler.
Anakart çok çok daha iyi. B350 yeni nesil Ryzen sistemlerle uyumlu ama eski çipset. X470 çipsetli anakart lazım bu sisteme. Onun haricinde RAM, kasa ve PSU olarak benim önerdiğim sistem çok çok daha iyi.

Cagdasertann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart çok çok daha iyi. B350 yeni nesil Ryzen sistemlerle uyumlu ama eski çipset. X470 çipsetli anakart lazım bu sisteme. Onun haricinde RAM, kasa ve PSU olarak benim önerdiğim sistem çok çok daha iyi.

Hocam yeniden çok teşekkürler.Peki kasaya yaklaşık 600tl gibi bir bütçe ayırmak doğru olur mu? Kasa da PSU'da yok psu da ayrı almak gerek. Kasaların sistemler için önemi nedir ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hocam yeniden çok teşekkürler.Peki kasaya yaklaşık 600tl gibi bir bütçe ayırmak doğru olur mu? Kasa da PSU'da yok psu da ayrı almak gerek. Kasaların sistemler için önemi nedir ?
Kasa bilgisayarın en önemli parçalarındandır. Soğutma ve kablolama açısından çok önemli. Ayrıca tamperli cam olması da bir avantaj. Ek olarak PSU koyduk zaten sisteme. Kasanın sağlam olması da çok önemli. Bu kasa haricinde istersen bu ürünü de alabilirsin. Tasarım olarak hangisi hoşuna giderse.

CORSAIR Carbide Serisi SPEC-OMEGA Siyah/Kırmızı MidT ATX Temperli Cam Gaming Kasa | ITOPYA